PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Firma Transportowa od podstaw (Czy to się jeszcze opłaca?)


Wojt3Ek
18-11-2015, 11:32
Witam serdecznie, mam zamiar kupić ciągnik siodłowy za 30 tysięcy, w tej cenie można już znaleźć Many albo Scanie z 2002 albo 2003 roku. Chłodnie mam zamiar wypożyczać i świadczyć usługi transportowe. Oczywiście chcę się podlączyć pod jakąś spedycje typu Podlasie albo TransPolonia. Kierowcą był by mój brat który ma C+E + przewóz rzeczy. Na razie będziemy jeździć tylko po kraju. Oczywiście do tego muszę otworzyć firmę. I teraz pytanie moi mili , może ktoś z Was w tym siedzi albo jego tata, wujek stryjo sąsiad. Czy firma z jednym samochodem będzie się opłacała?, ile mniej więcej może zostać z jednego samochodu na czysto po odliczeniu wszystkich kosztów typu pensja dla kierowcy, paliwo podatki, viatolle? itp. Jak by w miarę się opłacalo to po jakimś czasie można kupić drugie auto. A może jednak według Was nie ma co się w to pchać itp. Dużo osób mi mówi że transport ciągle siada i muszą dokładać ale jak patrzę na ich domy i samochody to chyba tak źle nie jest.

Anjunadave
18-11-2015, 12:23
też myślałem swego czasu o podobnej sprawie, lecz ostrzegł mnie przed tym mój kumpel, który ma jednoosobową firmę właśnie w transporcie - jeździ busem do Niemiec i z powrotem. Nie opłaca się to - on ledwo wychodzi na czysto po wszystkich opłatach 2500 PLN na rękę. Chciałem się podpiąć pod jego firmę, kupić drugi bus, lecz neistety można zapomnieć o jakiekolwiek pomocy ze strony Urzędu Miasta czy Państwa, gdyż w grę wchodzi tylko leasing lub kredyt. Poza tym znam masę ludzi którzy właśnie odradzają transport jako formę działalności gospodarczej. W miarę trzyma się jeszcze transport międzynarodowy C+E - lecz i tam zarobki maleją - nie ma cię w domu 3,4 tygodnie a zarobisz 5,6 tys max.