PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Sport Jürgen Klopp oficjalnie trenerem Liverpoolu.


Xelaver
08-10-2015, 22:19
https://pbs.twimg.com/media/CQ0eyTiWcAAqTgq.jpg

Były spekulacje,jednak czas je zakończyć.Oficjalnie - Jürgen Klopp były trener Borussi Dortmund podpisał 3 letni kontrakt z utytułowanym angielskim klubem FC Liverpool.

Wcześniej był trenerem Borussi Dortmund przez 8 lat , z którą osiągał wiele sukcesów :
dwa mistrzostwa Niemiec i dojście do finału Champions League :)

Od lipca nie był trenerem żadnej drużyny, ponieważ chciał zrobić krótką przerwę od ławki trenerskiej.
Przerwa miała trwać do końca grudnia 2015, jednak jak widać przerwa nieco się skróciła.

Pierwszy mecz Liverpoolu poprowadzi 17 października na White Hart Lane z londyńskim Tottenhamem.

Jestem ciekaw jak wpłynie na Kloppa zmiana otoczenia i jak się wkomponuje w angielskie realia.
Osobiście będę śledził z zaciekawieniem jego poczynania w LFC.

Nesther
10-10-2015, 12:33
Człowiek z taką charyzmą i polotem musi postawić nasz kochany Liverpool na nogi. To trener z jajami, których brakowało Brendanowi. Kiedy się dowiedziałem, że obejmie LFC, to aż mi się ciepło w sercu zrobiło :wub:

Pierwszego dnia pracy w Liverpoolu Jürgen Klopp dał swoim podopiecznym jasno do zrozumienia, jakie są jego wymagania względem stylu gry zespołu. Niemiec oznajmił, że wybrana taktyka nie będzie podlegać żadnym dyskusjom, a dni futbolu opartego na ciągłym utrzymywaniu się przy piłce są już policzone.

Klopp zdecydowanie ogłosił, że nie będzie tolerował w zespole piłkarzy odmawiających pracy zgodnie z jego metodami. Niemiec domaga się od nich całkowitego posłuszeństwa.

– Nie można mówić teraz o futbolowej filozofii, posiadaniu piłki, grze jak Barcelona czy ktokolwiek inny. Nie. Ta drużyna musi stworzyć swój własny styl – powiedział Klopp. – Będąc przy piłce należy być kreatywnym, ale też przygotowanym na to, że w przypadku jej utraty niezwykle istotne jest zastosowanie pressingu.

– To nie propozycja, lecz jedna z zasad. Nie ma możliwości wyboru – musisz tak zagrać i to zrobisz. Być może każdy z nas będzie musiał się tego nauczyć. Inne zespoły będą robić to po swojemu, w tym wypadku możemy się od nich czymś różnić.

– Każdy piłkarz musi grać na sto procent swoich możliwości, tylko to mnie interesuje. Będziemy musieli nad tym popracować.

Menedżer zaprzeczył jednocześnie sugestiom, jakoby posunięcia na rynku transferowym miały być zależne od nacisku na kupno młodych piłkarzy. Dla Kloppa jedynym wymaganiem względem potencjalnych wzmocnień jest ich gotowość do wypełniania poleceń bez wahania.

– Nie dbam o ich wiek, w ogóle mi na tym nie zależy. Jeśli ktoś jest stary i gra dobrze, to w porządku, jeśli młody - świetnie, niech przychodzi.

– Jedyne, na czym mi zależy, to zawodnicy, którzy będą chcieli pomóc tej drużynie. Muszą słuchać tego, co mam do powiedzenia. Moim zdaniem lepiej mieć jedenastu piłkarzy popełniających ten sam błąd aniżeli innych, robiących wszystko, co im się podoba.

Przed podjęciem działań na rynku transferowym Niemiec pragnie dać szansę obecnemu zespołowi. Jednocześnie zakomunikował potencjalnym kandydatom na nowych piłkarzy the Reds, że jeśli mają jakiekolwiek wątpliwości dotyczące gry dla Liverpoolu, zwłaszcza związane z brakiem uczestnictwa klubu w Lidze Mistrzów, nie będą brani pod uwagę.

– Brak gry w Lidze Mistrzów to oczywiście problem, ale jeśli ktoś nie chce tu przychodzić, to niech trzyma się z daleka.Bez zbędnego pier*olenia.
YNWA!

Black King
10-10-2015, 18:38
jak dla mnie to jest okropny błąd trenera,który powinien sięgać po najwyższe cele,niczym Murinhio za czasów z Porto. Co jak co,ale nie pamiętam kiedy liverpool miał dobry sezon,będzie wielki jeśli dokona tego,że wygrają ligę,bo ostatni tytuł mieli w 1990 roku czyli tego nie pamiętam,bo w tym roku się urodziłem,choć szacunek dla nich z finał z MIlanem w 2005 :)

Rubin
10-10-2015, 18:50
Xelaver - Liverpool FC. Liverpool FC. Liverpool FC.

Zapamiętaj sobie raz i na zawsze. Nie ma takiego klubu, jak FC Liverpool, jasne? Nawet na obrazku pod tekstem, który załączyłeś, masz wyraźnie napisane Liverpool FC. Od tego między innymi piszemy w skrócie LFC.

Xelaver
10-10-2015, 22:38
Heh ok :) Jeśli aż taką różnicę Ci robi przedrostek FC przed a nie po nazwie klubu to ok :) Rozumiem że to może jeden z wyjątków co się przyjęło ''fc'' po nazwie klubu a nie przed ,ale chyba nie jest to błąd karany ścięciem na szubienicy :D Oczywiście żartuję :D Dzięki za zwrócenie uwagi :D

benek2411
15-10-2015, 14:27
jak dla mnie to jest okropny błąd trenera,który powinien sięgać po najwyższe cele,niczym Murinhio za czasów z Porto. Co jak co,ale nie pamiętam kiedy liverpool miał dobry sezon,będzie wielki jeśli dokona tego,że wygrają ligę,bo ostatni tytuł mieli w 1990 roku czyli tego nie pamiętam,bo w tym roku się urodziłem,choć szacunek dla nich z finał z MIlanem w 2005 :)

O czym Ty gadasz? Klopp to nie byle pionek, ze zbieraniny łaków zrobi kozacki klub i nie mam co do tego wątpliwośći.

A kiedy LFC miał dobry sezon? Dwa lata temu prawie wygrali ligę, gdyby nie poślizg Gerrarda.