PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : News Tom Swoon wystąpi w „Dzień Dobry TVN”


P4SIO
17-09-2015, 18:16
Tom Swoon, to najpopularniejszych polski producent EDM. Współpracował z takimi wytwórniami muzycznymi jak Ultra Records, Protocol Recordings, Armada Music i Spinnin’ Records. Jego utwory uzyskały support m.in od Tiesto i Nicky Romero. On sam podróżuje po całym świecie dumnie reprezentując Polskę na festiwalach rozmiarów Tomorrowland.

http://www.up.4clubbers.pl/out.php/i47292_tom.jpg

Tom Swoon wystąpi w „Dzień Dobry TVN” | Essential Music (http://essentialmusic.pl/)
Przeglądając jego Snapchata, dowiedziałem się, że odwiedziła go telewizja TVN. Celem wizyty było nagranie sesji w studio. Jak sam mówi, materiał ukaże się w jedną z sobót w godzinach porannych, czyli ok. 9-11. Dokładne informacje o programie poda na Facebooku. Wreszcie jakaś polska telewizja postanowiła zainteresować się tematyką EDM.

„Jeszcze do mnie nie dotarło, że będę w największej telewizji śniadaniowej” – Tom Swoon

AKTUALIZACJA!

Data emisji odcinka: 3 października, 9:00-11:00.

http://www.up.4clubbers.pl/out.php/i47293_tomswoontvnnews.jpg
Chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata EDM?
Zapraszam na profil Facebook oraz stronę Essential Music:

http://www.up.4clubbers.pl/out.php/i46277_essentialmusicbanner640.png (http://essentialmusic.pl/)

WWW: Essential Music (http://EssentialMusic.pl)
Facebook: http://facebook.com/EssentialMusicTV
Koszulki EDM: Sklep Essential Music (http://essentialmusic.cupsell.pl/)

DeNilss
17-09-2015, 18:24
Heheh napisz ,że żartujesz hahaha

I Am Rock!
17-09-2015, 18:26
tyle wygrać.


Drogi użytkowniku nie piszemy na naszym forum tzw. "pustych postów". Jeżeli nie masz nic więcej do napisania w tym temacie - nie pisz. Posty typu "thx za nutkę" albo "Podoba mi się 10/10" SĄ ZABRONIONE.

Luke_Legarto
17-09-2015, 18:29
Niee, tylko nie TVN :D Rozumiem jakaś ESKA czy coś ale TVN ? o.O Ale lepsze to niż nic :)

Grafit
17-09-2015, 18:36
„Dzień Dobry TVN” - nie znam :)

P.S. Ciekawe czy ta sensacyjna wiadomość trafi na fb od 4C :)

maverik
17-09-2015, 19:07
@up

już trafiła :D

Aural
17-09-2015, 19:09
To jest pewnie sponsorowany temat :) Co do meritum sprawy to wolę tego nie skomentować :D

Lex Dave
17-09-2015, 19:13
Boże jaka tu jest ***** cebula !! Chłopak odnosi sukces na rynku muzycznym. Jest rozpoznawalny na całym świecie. Chyba dobrze że ma okazję się pokazać w Polsce szarym ludziom. A wy wszyscy macie jakiś ***** ból dupy o to że będzie w TVN. Jak Jimek osiągnął sukces na rynku muzyczny to go też zapraszali do telewizji i nie było z tym jakiegoś problemu. Jesteście ludzie chorymi pojebami.

P4SIO
17-09-2015, 19:15
To jest pewnie sponsorowany temat :) Co do meritum sprawy to wolę tego nie skomentować :D

Hahah ta... Zapłacił mi gruby hajs za promocję :D Aż nie wiem co zrobić z taką górą pieniędzy :D

lusa
17-09-2015, 19:16
Jeżeli Swoon robi muzykę, którą większość z Was nazwie mainstreamową, to tym bardziej nie rozumiem zdziwienia że telewizja śniadaniowa


^up
skoro jestes z Wawy to dawaj przepijemy ten hajs za sponsorowanie posta XD

Kameleon
17-09-2015, 19:21
Okres sponsorowany związany z DJ Mag zakończył się.

Widziałem informację na facebooku Doriana i cieszy mnie to, że po tym jak Ultra go dostrzegło stał się jedną z najbardziej popularnych osobowości w Polsce w świecie EDM. Dobrze, że Pasio napisał o występie w TVN. Co w tym złego? Stało się modne u nas, że ktoś kto wybije się wysoko jest hejtowany. Pamiętam jeszcze kilka lat temu jak mocno promowałem Taito, to samo robiłem z Blinders. Po tym, jak stali się popularni zarówno o pierwszym jak i drugim słyszałem wiele nieprzyjemnych opinii. Cieszycie się pisząc takie komentarze siedząc przez monitorem komputera?

MaTi1556a
17-09-2015, 19:33
Boże jaka tu jest ***** cebula !! Chłopak odnosi sukces na rynku muzycznym. Jest rozpoznawalny na całym świecie. Chyba dobrze że ma okazję się pokazać w Polsce szarym ludziom. A wy wszyscy macie jakiś ***** ból dupy o to że będzie w TVN. Jak Jimek osiągnął sukces na rynku muzyczny to go też zapraszali do telewizji i nie było z tym jakiegoś problemu. Jesteście ludzie chorymi pojebami.

Zgadzam się, robią z tego nie wiadomo jaką sensację, ale są ludzie i parapety.

lusa
17-09-2015, 19:36
ja tu tylko zostawie :P

2wm-PAcDAQ0

Cristoval Martin
17-09-2015, 19:53
Uj tam z dzien dobry TVN do Wojewódzkiego go dać.

Jacker
17-09-2015, 19:56
Pewnie będą kłamać w TVN, że Tom Swoon to najlepszy polski dj :P

Pele2910
17-09-2015, 20:13
Pewnie będą kłamać w TVN, że Tom Swoon to najlepszy polski dj :P

I, że gra Techno. :-D

PlejMajStajl
17-09-2015, 20:35
Okres sponsorowany związany z DJ Mag zakończył się.

Widziałem informację na facebooku Doriana i cieszy mnie to, że po tym jak Ultra go dostrzegło stał się jedną z najbardziej popularnych osobowości w Polsce w świecie EDM. Dobrze, że Pasio napisał o występie w TVN. Co w tym złego? Stało się modne u nas, że ktoś kto wybije się wysoko jest hejtowany. Pamiętam jeszcze kilka lat temu jak mocno promowałem Taito, to samo robiłem z Blinders. Po tym, jak stali się popularni zarówno o pierwszym jak i drugim słyszałem wiele nieprzyjemnych opinii. Cieszycie się pisząc takie komentarze siedząc przez monitorem komputera?

Kilka lat temu spędzałem dużo czasu na forum i hejtów na Blindersa (Blindersów jeszcze wtedy jeżeli chodzi o kilka lat wstecz) nie pamiętam ; ) Na Swoona hejty leciały od samego początku min. za to, że Blinders pomagał mu w produkcji kawałków- może o to ci chodziło. Taito , Funkwelle i inne Slaybacki to temat rzeka- na to hejty zawsze były bo ich muzyka nie miała nic wspólnego z tym co wrzucane było na forum.

Wojtek Szczęsny
17-09-2015, 20:47
ja tu tylko zostawie :P

2wm-PAcDAQ0

nie ma większego "cebulaka" niż Kuźniar

_Koras
17-09-2015, 21:49
Ja tam nie mam nikomu za złe, że chcą nakręcić taki materiał. Nawet stacja, która kręci materiał mało mnie obchodzi. Ciekawi mnie natomiast jak będzie wyglądał ten materiał, o co zapytają, co pokażą. Jeśli jest okazja, niech się chłopak rozwija, robi kolejne kroki do przodu. Co prawda hejtów o Swoonie co nie miara, ale chyba nikt nie pamięta złotej zasady, że hejt raczej działa na korzyść hejtowanego.

Dzięki za materiał Pasio - ten i inne. Nie zawsze mam czas coś napisać, ale często czytam Twoje tematy czy na forum, czy na stronie Essential. Oby tak dalej :)

Patric3k
17-09-2015, 21:52
Dobrze ,że chociaż TVN ;)

---------- Post added 17-09-2015 at 22:53 ----------

Dobrze chociaż ,że TVN przynajmniej zobaczymy go w PL TV ;)

Kameleon
17-09-2015, 22:02
Emisja:
3 października
9.00 -11.00

R3belz
17-09-2015, 22:22
Już za tydzień. W Pytaniu na śniadanie Tom Swoon :v

Rosen.
18-09-2015, 09:57
Pewnie będą kłamać w TVN, że Tom Swoon to najlepszy polski dj :P

Nie wierzcie dewiantom.

Dave al Mine
18-09-2015, 15:11
a niech se nagrywa co chce , gdzie chce i z kim chce...przecież to jego życie i jego kariera...może przez przypadek to oglądne choć nie oglądam tvn-u...chłopak może być z siebie dumny że odniósł taki sukces

Fake_ID
18-09-2015, 18:06
Te zainteresowanie muzyką elektroniczną jest tylko chwilowe.. i kropla w morzu potrzeb dla osób które myślą, że radio to cały świat muzyki, a tak naprawdę są setki pięknych utworów - nie tylko ze świata EDM, które tylko czekają by zarazić swoją potęgą - gęsią skórka wręcz. Tak w ogóle, to czy widzowie którzy na co dzień oglądają TVN będą wiedzieć kto to jest Tom Swoon ? Wątpię.

P4SIO
18-09-2015, 18:10
Te zainteresowanie muzyką elektroniczną jest tylko chwilowe.. i kropla w morzu potrzeb dla osób które myślą, że radio to cały świat muzyki, a tak naprawdę są setki pięknych utworów - nie tylko ze świata EDM, które tylko czekają by zarazić swoją potęgą - gęsią skórka wręcz. Tak w ogóle, to czy widzowie którzy na co dzień oglądają TVN będą wiedzieć kto to jest Tom Swoon ? Wątpię.

No po to jest ten materiał żeby się dowiedzieli...

forecast
18-09-2015, 18:11
Hehe cebulaczki jak zawsze... :king:

Zawsze na plus, jeśli jakiekolwiek zainteresowanie jest. ALE jak to zwykle takie programy mają w zwyczaju poprzekręcać, wyolbrzymić, napompować... przedstawić w krzywym i nie zawsze prawdziwym zwierciadle.

Za udany i rzetelny występ w programie trzymam kciuki, ale tylko i wyłącznie taki ;-)

CJ Priorytet
18-09-2015, 18:14
A może by tak ta cudowna telewizja, nie ważne jaka stacja zajęła się promocją muzyki nie komercyjnej ? Drażni mnie taki zwyczaj że to co jest na hicie to trzeba jeszcze bardziej nakręcać... To nie jest żaden wyczyn i wiadomo że łatwy przepis na kasę. Jest garstka artystów która tworzy muzykę oryginalną i konkretną bez schematu i potrafią przez lata trzymać się swojego stylu bez pchania się na piedastały. Jeżeli ktoś uważa to za zazdrość to wasza sprawa ja tam nie czuję nawet odrobiny takiego odczucia, wkurza mnie tylko to że wszyscy ci mniumniusie kitują się w nie swój gatunek robią bałagan dookoła tworząc jakieś lawww słitassy z cukierkowymi wokalami i pierdzącymi Synthami a później wkręcają innym że to trance albo house bądź inne gatunki którymi nie są, możliwe że mają podobną budowę ale rzutem na kasę wszystko można nie pod to co trzeba podczepić, skoro wielkie pieniądze i kariera takim osobom w głowie to może lepiej nakierować się na pop i nie tykać się tego co było dobre za swego czasu. Mi osobiście kiedy zaznajamiałem się z muzyką trance i odpaliłem takowy utwór to sama nazwa gatunku z tym co usłyszałem pasowała idealnie a dziś... Chyba każdy musi sam sobie odp. na to pytanie jak muzykę odczuwa bo ja osobiście nie mam zamiaru cieszyć się z wyczynu czy Brytyjczyka czy Niemca, Argentyńczyka i nawet Polaka który tworzy schemat zamiast z duszą i daje dupy tylko po to aby go małolaty uwielbiały albo osoby które z muzyką mają tyle wspólnego co usłyszą w szkolnym radiowęźle.

Sportwell
18-09-2015, 19:42
A może by tak ta cudowna telewizja, nie ważne jaka stacja zajęła się promocją muzyki nie komercyjnej ?
To nie jest dobry pomysł, dlatego że transmitowanie muzyki niekomercyjnej w środkach masowego przekazu może doprowadzić do sytuacji, gdy poprzez wzrost jej popularności jej jakość drastycznie spadnie, co zresztą możemy obserwować dzisiaj. Gdy dochodzi do zainteresowania ludzi danym gatunkiem (chodzi mi w tym momencie o całość muzyki elektronicznej), to nagle w radiu pojawiają się oklepane kawałki, które spodobają się tylko ludziom niezwiązanych wcześniej w jakikolwiek sposób z kulturą klubową. Oczywiście takie utwory trzeba podpisać potem jako deep house, future house, progressive, uplifting trance czy dnb by zachować pozory ambitnej twórczości i naraz pojawiają się wytwórnie, nagle ujawniają się te wszystkie grube ryby gotowe wyłożyć ogromne pieniądze na podatny grunt, a pieniądze w sztuce artystycznej - a jedną z nich jest przecież muzyka - od zawsze miały raczej zapach gówna a do niego lecą muchy łase na pożywkę i w efekcie dla ogólnej jakości danego gatunku przechodzącego przez taki proces nie wychodzi absolutnie nic pożytecznego.

Przykładowo trance. Mam na kompie seciory z ASOTa z 2007 roku i porównując tamte kawałki z tym co ja słyszę na ostatnim czwartkowym wydaniu z Arminem albo na wykonie Dash Berlin z tegorocznego Mayday w Dortmundzie co dostrzegam? Że prawie wszyscy poszli w kierunku festiwalowych, tanich brzmień i ktokolwiek się z tym nie zgadza, ten nie słuchał starych kawałków od Underworld czy Paul van Dyka i nie wie czym ta muzyka jest. House - to samo. Dawniej kojarzony głównie z takimi ludźmi jak David Morales, Kid Creme, Full Intention, Jonni Black czy Marshall Jefferson. Dzisiaj? Bigroomowe Dimitri Vegasy, Showteki, Nervo i Tom Swoon. Co innego techno, które ominęło mainstream, a mainstream sam woli trzymać się od niego z daleka. Pomimo wolniejszego tempa w porównaniu z poprzednią dekadą - zwolnili wszyscy, poczynając od Chrisa, przez Umeka, Marco Bailey czy Valentino Kanzyani - to mamy się nadal całkiem nieźle; załączasz dowolnego seta z Mayday, Awakenings czy Create Learn Realize i możesz liczyć na naprawdę zajebistą atmosferę, jeśli to czujesz. Większość ludzi całe szczęście tego nie czuje i bardzo dobrze, bo elitarność tego gatunku odgradza grubym murem robienie muzyki z uczucia od tworzeniem jej głównie dla pieniędzy. Oczywiście utrzymywać się też trzeba, ale nie powinien być to priorytet artysty. Chodzi mi o to, że póki nie ma tu zbyt dużego zainteresowania ludźmi (ŻADEN z moich znajomych nie słucha techno), to nie będzie lansowania tego w radiu, a skoro tak, to i nie ma mowy o komercyjnym podejściu do tego gatunku, a jak nie ma komercji, to nie ma gór pieniędzy, a jak nie ma gór pieniędzy to nie ma mowy o psuciu dźwięku przez schematy łykane chętnie przez masy, a więc mamy odpowiednią jakość wykonanej pracy. DING DING DING DING DING prosta matematyka.

A jak jest jakość wreszcie, to i w klubach widownia oczekuje nawet niekoniecznie nazwisk, ale dobrej selekcji dźwiękowej i właściwej atmosfery a nie jakichś ****i od kawałków sklepanych na kolanie, którzy dzięki temu, że tworzą mniej ambitną muzykę stają się bardziej osiągalni dla przeciętnego słuchacza radiowego żyjącego tylko top20 katowaną przez ostatnie miesiące, przez co tacy artyści mają większą widownię i on ma nagle więcej do powiedzenia w temacie niż Axel Karakasis od kiedy zobaczył na swoim profilu 10.000 lajków na facebooku, a na Mayday starym wyjadaczom mówi się sayonara i każe się ładnie pożegnać z długoletnią tradycją techno, bo czasy się zmieniły i teraz na mainstage nie zagra już Takkyu Ishino tylko Tom Swoon...

Im dalej od mediów - tym lepiej dla jakości muzycznej. Takie jest moje zdanie.

CJ Priorytet
18-09-2015, 21:06
Sportwell faktycznie przyznam ci rację co do trzymania się od mediów z daleka, chociaż jeszcze z końcówką lat 90 (byłem jeszcze wtedy smrodem w majtkach) to pamiętam że TV muzyczne typu viva czy MTV od czasu do czasu prezentowała klipy artystów muzyki z oryginalnym wykonaniem typu DJ Tarkan - In a Dream, PvD to już nie wspomnę ;) pierwsze z brzegu "For An Angel", Kai Tracid, Telepopmusik - Breathe można troszkę powymieniać... I można było ? Można ! nie wiem wydaje mi się że założyciele takiej telewizji mieli, wówczas artystycznie mentalne podejście a nie do końca zdawali sobie sprawę co generuję pieniądze a co nie. Mimo tego to są piękne wspomnienia. Dziś najgorsze w tym wszystkim jest to że mamy erę internetu gdzie powinien być ustabilizowany balans pomiędzy produkcjami undergroundowymi a komercyjnymi a mimo tego komercha przebija się 5-cio krotnie szczególnie teraz, nastały takie czasy gdzie widać to jak na patelni, paradoksem jest to że w początkach lat 2000 gdzie na internet mogli sobie pozwolić nieliczni mania na dźwięki undergroundowe była większa a spadła po rozpowszechnieniu internetu. Być może znajdzie się garstka osób z wymaganiami większymi niż to co popkultura narzuca natomiast też można zauważyć iż wielu producentów tworzy muzykę genialną i po jakimś czasie sami wpadają w pułapkę "top" zmieniając styl i tworząc gówno narzucone przez wytwórnie. Dlaczego np. nie mogą tworzyć muzyki komercyjnej pod jakimś tam aliasem a undergroundowej pod innym ? czy aż tylu producentów na tym świecie klepie tak straszną biedę że muszą zmieniać swój początkowy styl, oryginalny, niekomercyjny na gówniane kliki z akordami wyciskanymi jednym palcem na klawiaturze ? Przecież oni sami sobie zaprzeczają ! spójności za grosz już nie mówiąc o zadowoleniu z wykonywanej pracy i oni mają prawo wypowiadać się co to znaczy prawdziwa muzyka ? Dobre sobie...

forecast
18-09-2015, 21:37
"Dlaczego np. nie mogą tworzyć muzyki komercyjnej pod jakimś tam aliasem a undergroundowej pod innym ?"

Aż mi się przypomniał wywiad z Heldensem- melodycznie fjuczerowo komercyjnie i jego alias Hi-Lo- bardziej konkretnie, housowo muzycznie. Jak widać każdy ma dwie twarze ;)

Sportwell
18-09-2015, 22:18
Sportwell faktycznie przyznam ci rację co do trzymania się od mediów z daleka, chociaż jeszcze z końcówką lat 90 (byłem jeszcze wtedy smrodem w majtkach) to pamiętam że TV muzyczne typu viva czy MTV od czasu do czasu prezentowała klipy artystów muzyki z oryginalnym wykonaniem

KevUFO2moZI

Cała prawda, to co mówisz. (https://www.youtube.com/watch?v=KevUFO2moZI)Też pamiętam co nieco z tamtych czasów, VIVA czy MTV to były twory kompletnie niepodobne do swoich dzisiejszych form. Leciało The Prodigy, Faithless, DJ Tonka... Ach, w ogóle zajebiście jest mi wspominać takie rzeczy; ze starych czasów pamięta się najczęściej to co najlepsze. Końcówka lat 90 - epoka, gdy nawet komputer był rzeczą jeszcze wtedy rzadko spotykaną w domach, a zamiast siedzieć ze wzrokiem wbitym w ekran smartfona dzieciak wisiał na trzepaku albo latał za piłką. Do dzisiaj pamiętam, jak braciak ładował się do pokoju z magnetofonem, zamykał drzwi, siadał przed telewizorem z przygotowaną kasetą i czekał aż na VIVIE albo MTV odpalą kawałek, który akurat chciał nagrać. I nie wolno było wejść do środka, żeby tego nie zepsuć :D A jak wszedłeś to było: ,,WYPIER...AJ STĄD!!!".


I można było ? Można ! nie wiem wydaje mi się że założyciele takiej telewizji mieli, wówczas artystycznie mentalne podejście a nie do końca zdawali sobie sprawę co generuję pieniądze a co nie. Mimo tego to są piękne wspomnienia.

Co nie? Nie jestem też do końca uświadomiony na temat tego, jak to wtedy wszystko działało i na czym polega ten fenomen, że dawniej tak angażowano się w tworzenie takiej telewizji i puszczanie tam tych wszystkich zajebistych kawałków, ale ludzie, wtedy nawet sety z Mayday czy gdzieś z Ibizy leciały na żywo jak trafiłeś na dobry kanał. Mieć wtedy telewizję satelitarną to był skarb :D Podczas gdy Polska była wtedy jeszcze tak naprawdę w czarnej dupie pod względem muzycznym, bo pod koniec lat 90 nieliczni słuchali elektroniki a wszędzie leciało disco polo (do którego nic nie mam tak swoją drogą), to na zachodzie już odchodził gruby melanż, ale byliśmy za mali, żeby tego doświadczyć. Myślę, że te wszystkie telewizje padło przez to, że nastała epoka internetu i spadła oglądalność; od wtedy jak chciałeś czegoś posłuchać, to już nie siedziałeś przed telewizorem ani nie odgłaszałeś go idąc do kuchni, by cały czas słyszeć muzykę, tylko po prostu tak jak dzisiaj ściągałeś wszystko co chciałeś, odpalałeś winampa i miałeś wszystko na miejscu.

Ale też nie mam zamiaru ściemniać, bo jak leciały te wszystkie hiciory, to mogłem mieć z 5 lat. Ale coś we mnie chyba zostało z tamtych czasów, bo przeżywam dzisiaj podobną fascynację tą muzyką, co moje starsze rodzeństwo, gdy było te 10 lat temu w moim wieku. To musi być coś w rodzaju sentymentu, po prostu podświadome skojarzenia różnych dźwięków z bardzo zajebistymi czasami.


Dziś najgorsze w tym wszystkim jest to że mamy erę internetu gdzie powinien być ustabilizowany balans pomiędzy produkcjami undergroundowymi a komercyjnymi a mimo tego komercha przebija się 5-cio krotnie szczególnie teraz, nastały takie czasy gdzie widać to jak na patelni, paradoksem jest to że w początkach lat 2000 gdzie na internet mogli sobie pozwolić nieliczni mania na dźwięki undergroundowe była większa a spadła po rozpowszechnieniu internetu.

Ty, ale to to już jest w ogóle hit - też to zauważyłem i bardzo mi się to nie podoba. Weź sobie wyobraź, że kiedyś jeszcze przed internetami co bardziej zakręcone jednostki po prostu przychodziły do sklepu vinylowego i przesłuchiwały wszystko, bo jednego dnia płyta była a drugiego już mogło jej nie być, więc żeby trafić na jakiś dobry kawałek to trzeba było się postarać. I wtedy też DJ to nie była praca na weekend, ale całotygodniowa, musiałeś żyć muzyką, płytami, gramofonami i tym wszystkim, a teraz odpalasz sobie nowości na beatporcie i jesteś na bieżąco z danego gatunku - internet to jest jednak zajebista sprawa. Ale właśnie to jest najciekawsze, że - tak jak mówisz - niby mamy to wszystko na wyciągnięcie ręki, wszystkie te kawałki, które gdzieś kiedyś słyszałeś, te wszystkie seciory z początku poprzedniej dekady uwiecznione w nagraniach na YouTube, całe miliony utworów dostępnych do pobrania a ludzie zamiast czegoś szukać dla siebie naprawdę fajnego - bo dobrej muzyki nie brakuje - to słuchają tylko tego co puszczają w radiu albo co kto wrzuci na fejsa. Mało kto tak naprawdę szuka sobie muzyki, my jesteśmy w ogóle jacyś poje.bani, że potrafimy spędzać nad tym tak wiele czasu i jeszcze czerpać z tego przyjemność. A ta cała faza na underground to może wynikać po prostu z elitarności, o której mówiłem w poście wcześniej. Po prostu jeśli coś jest trudne do zdobycia, jest ukryte i wymaga włożenia wiele wysiłku, to automatycznie zyskuje na wartości. Dlatego niektóre kawałki są ,,lepsiejsze" od tych najlepszych. Dla mnie jednym z takich kawałków (nie undergroundowych akurat) jest ,,Sexuality" od Ignition Technician. Miałem dostęp do jego fragmentu z setu naszej kochanej Carly Roci i przez to szukałem go człowieku około dwóch lat i nikt nie potrafił mi podpowiedzieć co to jest. Inna sprawa to to, że pytałem nie tam, gdzie należy, ale od zawsze już ten kawałek będzie gdzieś w moim sercu. W momencie, gdy nastała epoka internetu, underground nie był już tak elitarny a wszystkie te kawałki dotąd trudne do zdobycia stały się na wyciągnięcie ręki = straciły na swej dawnej wartości.


Być może znajdzie się garstka osób z wymaganiami większymi niż to co popkultura narzuca natomiast też można zauważyć iż wielu producentów tworzy muzykę genialną i po jakimś czasie sami wpadają w pułapkę "top" zmieniając styl i tworząc gówno narzucone przez wytwórnie. Dlaczego np. nie mogą tworzyć muzyki komercyjnej pod jakimś tam aliasem a undergroundowej pod innym ? czy aż tylu producentów na tym świecie klepie tak straszną biedę że muszą zmieniać swój początkowy styl, oryginalny, niekomercyjny na gówniane kliki z akordami wyciskanymi jednym palcem na klawiaturze ? Przecież oni sami sobie zaprzeczają ! spójności za grosz już nie mówiąc o zadowoleniu z wykonywanej pracy i oni mają prawo wypowiadać się co to znaczy prawdziwa muzyka ? Dobre sobie...

I właśnie dlatego ja Ci mówię, że bardzo ubolewam nad stanem muzyki dzisiaj i nie mówię tutaj tylko o elektronice. Jedynie techno i ewentualnie downtempo mnie nie zawodzi. Ale tak jak mówię, że np. jeśli chodzi o trance to jak słuchałem te parę lat temu ASOTów z 2007 roku (i te kawałki dalej mi się podobają) a jak słuchałem w zeszłym tygodniu chyba świeżego ASOTa, to byłem w szoku, co się stało - komercja straszna, zero emocji, żadnych ciar na skórze. Nic. Obawiam się, że tak jest po prostu poukładany nasz świat, że wszystko to co ma swój początek niestety kiedyś musi mieć swój koniec, by mogło nastąpić coś nowego. Nasz czas też kiedyś przeminie a my będziemy patrzeć z takim samym zażenowaniem na muzykę naszych dzieci, z jakim nasi rodzice - wychowani na Niemenach i Grechutach - patrzyli na nasze ,,łupanie" i wyjmowali wtyczki z kontaktów, wściekli, że za głośno słuchamy muzyki, którą uważali za gówno.

BREXO
19-09-2015, 06:47
Trzeba będzie obowiązkowo oglądać :)

Luke Alive
19-09-2015, 10:56
Boże jaka tu jest ***** cebula !! Chłopak odnosi sukces na rynku muzycznym. Jest rozpoznawalny na całym świecie. Chyba dobrze że ma okazję się pokazać w Polsce szarym ludziom. A wy wszyscy macie jakiś ***** ból dupy o to że będzie w TVN. Jak Jimek osiągnął sukces na rynku muzyczny to go też zapraszali do telewizji i nie było z tym jakiegoś problemu. Jesteście ludzie chorymi pojebami.

Lepiej bym tego nie ujął Szymek.

Xien
19-09-2015, 12:14
Dodam tylko tyle od siebie:

http://img.wiocha.pl/images/7/6/76638bcd3de044a9345a1ebc25354bfe.jpg

Andrew Van W
19-09-2015, 17:26
Inox ze swym nowym ''singlem'' też był ostatnio w DDTVN i jakoś nikt popeliny nie robił :)

CJ Priorytet
19-09-2015, 19:15
Sportwell myślę że osoby które żyją w pokrętnym świecie popkultury i codziennego fejmu nigdy chyba nie doświadczą radości z tak ogromnej rzeczy jakim jest oryginalność, gdzieś już wspominałem na tym forum że dzisiejszą najważniejszą walutą nie jest pieniądz tylko pierwsze skrzypce gra popularność a to zarazem się świetnie łączy dlatego ludzie b. często siedzą w jakimś tam mętnym komercyjnym gównie i marzą o tym aby stać się kiedyś takimi sławami jak ci dzisiejsi guru gatunków, no ale cóż... gadać do słupa a słup jak dupa każdy ma swoje własne poglądy :)

Do dzisiaj pamiętam, jak braciak ładował się do pokoju z magnetofonem, zamykał drzwi, siadał przed telewizorem z przygotowaną kasetą i czekał aż na VIVIE albo MTV odpalą kawałek, który akurat chciał nagrać. I nie wolno było wejść do środka, żeby tego nie zepsuć :D A jak wszedłeś to było: ,,WYPIER...AJ STĄD!!!".

:) Stosy kaset i ta radość kiedy kupiłeś nową ze sklepu albo przymazałeś starą i hajda od nowa nagrywamy, nie do zapomnienia ;)

Dla mnie jednym z takich kawałków (nie undergroundowych akurat) jest ,,Sexuality" od Ignition Technician. Miałem dostęp do jego fragmentu z setu naszej kochanej Carly Roci i przez to szukałem go człowieku około dwóch lat i nikt nie potrafił mi podpowiedzieć co to jest.

U mnie Andy Moor - Halcyon kiedy usłyszałem to pierwszy raz totalnie zielony człowiek ze mnie był jeżeli chodzi o muzykę elektroniczną tylko jakiś gangsta rap z radia... ale jak to usłyszałem w RDC - Wieczór i Noc DJ'ów w samochodzie, 2006 rok dość ostra zima, noc i wracaliśmy ze stacji benzynowej razem z ojcem i bratem, już wtedy czułem ciary na plecach podczas buildup'u szukałem na własną rękę tego kawałka i znalazłem w 2008 na jakieś kompilacji Schulza. Katowałem dobre pół roku ten singiel ;) + Ilka - Nothern Lakes też jakieś dwa lata poszukiwań, sam autor seta podał mi tytuł, takie kawałki są bezcenne i nigdy się od nich nie odchodzi ;)

a jak słuchałem w zeszłym tygodniu chyba świeżego ASOTa, to byłem w szoku, co się stało - komercja straszna, zero emocji, żadnych ciar na skórze. Nic.

Polecam przenieść się do audycji John'a 00 Fleming'a albo Airwave'a bo to jedyne postacie tręsowe które tworzą i prezentują podcasty naprawdę z esencją jeżeli chodzi o trance :)

jau_
19-09-2015, 19:35
panowie marudy typu @Cj Priorytet , zapomnieli że obok faktycznie dobrych produkcji , na vivie szły takie gówna jak Aqua , 666 lub komercyjny rave , którego ledwo po latach da się słuchać...
viva to zawsze był komercyjny szajs , w którym szło 40 % faktycznie dobrej muzyki

CJ Priorytet
19-09-2015, 21:59
Zgoda. A co masz za muzykę dzisiaj na tych programach ? Ojjj przepraszam, nawet tam muzyki nie ma :D Owszem i tego typu ścierwo było emitowane w latach 90 natomiast jakby nie patrzeć coś konkretnego można było wyhaczyć, a rejwów nikt mi nie kazał słuchać. Tak czy owak Dziś porównujemy dzisiejszą muzykę do tamtej i w porządku może marudzę i przynudzam w tym topicu, może jestem jakimś starym dinozaurem który żyje klasyką gautnków elektronicznych nie istotne jakich... Ale przy takim rozwoju techniki i internetu, gdzie producenci mają niewyczerpany wachlarz technik produkcyjnych i nie muszą zgrywać dźwięków z analogów na taśmy itp. sprawy a mimo wszystko takiego ubogiego warsztatu muzycznego w życiu nie słyszałem, na zakończenie powiem więcej i podkreślę grubą krechą takich jak Tom Swoon i jego styl można naliczyć na pęczki i tam wcale muzyki nie ma tylko zwykłe kopiuj wklej jeden za drugim utwór nudny jak zespół ludowy i na ignorancji słuchaczy ten schemat powielają zarabiając kokosy na niczym ! To tak jakbyś czekał dajmy na to rok na olimpiadę sportową a wszyscy sportowcy przed tak wielkim wydarzeniem zamiast trenować to grali sobie w gry komputerowe i obżerali się czekoladkami, jak myślisz jakie będzie widowisko ? Ale spoko to jest moje zdanie każdy ma inne gusta a o tym się nie dyskutuje. Tyle w temacie, już zamykam usta.

max_respect
03-10-2015, 12:52
Dj Tom Swoon: Jak nie drzwiami, to oknem! - wideo Dzień Dobry TVN (http://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/dj-tom-swoon-jak-nie-drzwiami-to-oknem,181376.html)

DeNilss
03-10-2015, 15:42
Pani Kinga Rusin ewidentnie nie przygotowona, nawet nie zapamietała imienia , coż to za okreslenie "nasz gość" hahaha