PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Zanim się zorientują, gdzie jest ekspres do kawy, będą musieli odejść...


PostScriptum
20-06-2015, 13:32
"[...]Nic Pan nie chce powiedzieć o nowych ministrach?
A co mam o nich mówić? Przyszli na kilka miesięcy. Zanim się zorientują, gdzie jest ekspres do kawy, będą musieli odejść.[...]"


O fenomenie Kukiza, spadającym poparciu dla swojej formacji i polskiej scenie politycznej mówi Janusz Korwin-Mikke, lider Koalicji Odnowy Rzeczypospolitej Wolność i Nadzieja (KORWiN).


Nie jest Pan wkurzony na Pawła Kukiza?
A dlaczego miałbym być wkurzony na pana Pawła Kukiza?

Zabrał Panu trochę wyborców!
Zabrał, zabrał. Według mojej oceny od 5 do 10 procent. Co ja na to poradzę, taka jest konkurencja.

No to musi być Pan wkurzony, w każdym razie ja bym była.
Nie, dlaczego? Czy sportowiec jest wkurzony na tego, z którym przegrał? Nie mam najmniejszego powodu do wkurzenia.

Czemu Kukiz bardziej przekonał do siebie wyborców niż Pan?
Bo pan Kukiz nie stawiał na polityczne i logiczne argumenty w kampanii. Odwoływał się do emocji. Ja przekonywałem logicznymi argumentami i programem, jak widać, to nie działa.

Czyli myśli Pan, że emocje są u wyborców najważniejsze?
Niestety, logika nie obowiązuje w tym względzie. Emocje wygrywają.

Był Pan trzecią siłą polityczną, teraz według sondaży nie wchodzi Pan do parlamentu. Jaki ma Pan pomysł na te kilka miesięcy, żeby przekonać jednak do siebie wyborców?
Wejdę do parlamentu z pewnością, spokojnie. Będziemy podkreślali, że jesteśmy jedyną formacją polityczną, która chce odebrać politykom władzę i oddać Polakom ich pieniądze oraz kontrolę nad własnym życiem.

Na razie sondaże dają Panu 4 procent poparcia.
Spokojnie, dawano nam 1 procent do 2 procent. Jeśli dają nam przed wyborami 4 procent poparcia, to mamy co najmniej 8 procent. Niech Pani sobie przypomni, jakie mieliśmy sondaże przed wyborami do europarlamentu.

A rozmawiał Pan z Kukizem o ewentualnej współpracy? Jakiś czas temu przy jajecznicy czy flakach takie rozmowy były.
Rozmowy prowadzimy, ale o szczegółach nie będę opowiadał. Publiczne komentowanie nie służy porozumieniu.

Prawdopodobnie, przynajmniej dzisiaj wiele na to wskazuje, Prawo i Sprawiedliwość wygra wybory, Paweł Kukiz też zrobi dobry wynik. Wyobraża Pan sobie koalicję PiS i Pawła Kukiza?
To nie jest do mnie pytanie, potrafię sobie wyobrazić wszystko. Wyobrażam też sobie koalicję Platformy z Pawłem Kukizem, PiS z Pawłem Kukizem. Ta przerażona banda złodziei, która obecnie rządzi Polską, może też powiedzieć: "Po co się kłócimy, zróbmy koalicję PO-PiS". Tak jak mówił ostatnio pewien senator z Krakowa.

Czy myśli Pan, że koalicja Platformy i Prawa i Sprawiedliwości jest możliwa?
Wszystko jest możliwe. Przy wyborach się ludzie kłócą, po wyborach, kiedy głosy są policzone, każdy z nich stara się uciągnąć tyle, ile może. PO i PiS mają tylko jeden cel - nakraść się jak najwięcej. Koalicja między nimi jest bardzo trudna, bo każdy chce ukraść jak najwięcej.

Myśli Pan, że Platforma ma jeszcze szanse odrobić straty do wyborów parlamentarnych?
Nie wiem. To nie jest do mnie pytanie, to jest pytanie dla jakichś tam jasnowidzów.

Nie, to jest pytanie do polityka, który pewnie jakąś opinię na ten temat posiada.
Po co mam mieć opinię, poczekamy, zobaczymy. Za tydzień będziemy wiedzieli więcej, za trzy tygodnie jeszcze więcej.

Afera podsłuchowa pogrąży Platformę, bo wydaje się, że jednak pogrążyła?
Gdyby ludzie myśleli racjonalnie, to politycy Platformy i PiS dawno siedzieliby w więzieniach. Wyborcy, jak widać, są bardzo mili i sympatyczni. Ci, którzy lubią, jak ich się okrada, głosują na PO i PiS.

Pytam o aferę podsłuchową i Platformę, póki co polityk Prawa i Sprawiedliwości nie został nagrany. A nawet jeśli, to te nagrania nie przeciekły jeszcze do mediów.
Widocznie politycy Prawa i Sprawiedliwości chodzą do innych restauracji.

A Pan do jakich chodzi?
Ja bardzo rzadko chodzę do restauracji.

Jakby tak Pana nagrali?
Nagrali mnie parę razy i afery nie było.

Ja mówię w rozmowach prywatnych mniej więcej to samo, co w publicznych. Nie używam słów powszechnie uznanych za niestosowne, nie ma sensacji.

To nikogo nagrany Korwin-Mikke nie dziwi!
No właśnie, nikogo nagrany Korwin-Mikke nie dziwi. Żadna sensacja.

Te dymisje, które ogłosiła Ewa Kopacz, to był ruch spóźniony?
Kiedyś król Filip pojechał do Aten, chciał zobaczyć słynnego Diogenesa, który spał w tym czasie i oblazły go muchy. Zaczął je odpędzać, na co zawołał Diogenes: "Co robisz?!
Te się już nażarły, a jak nadciągną nowe, to cię będą żreć!". Tak właśnie patrzę na zmianę ministrów.

Pytam, czy to były dymisje spóźnione? Czy nie powinno się tych zmian dokonać rok temu, kiedy afera podsłuchowa wybuchła?
Proszę panią, całe PO i PiS należało kilka lat temu wsadzić do więzienia, mówiłem już. To jest właściwe miejsce dla tych ludzi. To dwa gangi, których celem jest wyłącznie kraść. Oni nie mają żadnej idei, ani lewicowej, ani prawicowej. Jedni z nich chcą robić afery, inni walczą o posady. To są te muchy, które obsiadły Polskę. I powtarzam, miejsce tych ludzi jest w więzieniu.

Nic Pan nie chce powiedzieć o nowych ministrach?
A co mam o nich mówić? Przyszli na kilka miesięcy. Zanim się zorientują, gdzie jest ekspres do kawy, będą musieli odejść.

Myśli Pan, że to koniec lewicy w Polsce, bo wynik lewicy w wyborach prezydenckich bardziej niż słabiutki?
Przecież lewica prowadzi w sondażach!

PiS prowadzi w sondażach.
Właśnie. Bo PiS jest zdecydowanie bardziej na lewo niż Sojusz Lewicy Demokratycznej.

Dobrze, to ja w takim razie pytam, czy to jest koniec Sojuszu Lewicy Demokratycznej?
A co mnie obchodzi SLD?! SLD nie ma co robić na scenie politycznej. Wszystkie ich postulaty gospodarcze przejął PiS, sprawy obyczajowe przejęła Platforma. SLD nie istnieje. Nie ma dla niego miejsca. Jest takie stare powiedzenie, że nie ma lepszego konserwatysty niż dawny rewolucjonista, który się nakradł, ma władze, pieniądze i córkę na wydaniu. Pan Miller apeluje do starych działaczy PZPR, którzy się nieźle ustawili - i dlatego wystawił panią Magdalenę Ogórek. Okazało się jednak, że starzy PZPR-owcy córki już wydali za mąż...

A Janusz Palikot wejdzie do Sejmu?
Nic nie mówiłem jeszcze o wariatach.

To odpowiedź na pytanie o Janusza Palikota?
[...]"

Rozmawiała: Dorota Kowalska

Druga połowa artykułu pod tym linkiem -> KLIK (http://www.polskatimes.pl/artykul/3906009,korwinmikke-cale-po-i-pis-nalezalo-kilka-lat-temu-wsadzic-do-wiezienia-to-dwa-gangi,3,id,t,sa.html)


Pozdrawiam :d_sunny: