PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Historia Referat z historii


Boociek
14-03-2015, 17:06
Witam. Do końca marca mam napisać wypracowanie na wybrany z poniższych temat. Może ktoś pisał już coś podobnego i mógłby pomóc? ;)
1.Jakie państwo graniczące z Polską, możemy na przestrzeni od X do XXw. uznać za bardzo przyjazne?
2.Osiągnięcia cywilizacyjne ludów Bliskiego Wschodu w starożytności (Mezopotamia/Egipt)
3. Dorobek kulturalny Grecji/ Rzymu.
4. Stosunki Polsko-Krzyżackie.
5. Powstania narodowe w XIX w.
6. Udział Polaków na frontach II Wojny Światowej.
7. Zagrożenia współczesnego świata.
8. Współczesna emigracja.
Pozdrawiam ;)

TipTop
24-03-2015, 13:32
1. za Bolesława Chrobrego Prusy. A od tamtej pory żadne.
2. Pismo (hieroglify), budownictwo, rolnictwo, wierzenia
3. wszystkie pozostawione budowle, igrzyska, teatr, demokracja,
4. W 1226 uzyskali obietnicę nadania ziemi chełmińskiej od Konrada I Mazowieckiego, w zamian za pomoc w ochronie pogranicza Mazowsza przed Prusami. Po zatwierdzeniu darowizny przez cesarza i papieża na zdobytych ziemiach pruskich zaczęli tworzyć własne państwo. W 1237 połączyli się z Zakonem Kawalerów Mieczowych w Inflantach.
5. Powstanie listopadowe, powstanie krakowskie, powstanie styczniowe,
6. wielka brytania, włochy (monte cassino) itp.
7. wojna, globalne ocieplenie, koniec surowców trochę wyobraźni.
8. zajrzyj do statystyk ile polaków wyjechało

a tak ogólnie większość informacji masz w podstawowych podręcznikach do historii dla szkół średnich oraz encyklopedii a sam pół rzeczy to powinnienś wiedzieć. Dla mnie najciekawszym tematem jest 2. 3. oraz 6. dla mnie 7. i 8. nie mają nic wspólnego z historią mozna je na napisać o dane statystyczne i chyba są najłatwiejsze. To są tak banalne tematy że, średnio rozgarnięta osoba z III liceum powinna sobie poradzić.