PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Sprzęt Pioneer XDJ-RX


M.Project
21-01-2015, 22:30
Pionek znów zaskoczył nas nowością tym razem połączenie kilku funkcji z cdj 2000 oraz z DDJ SX.

http://kontroleryzm.pl/wp-content/uploads/2015/01/zoom_xdj_rx_1_l1-1024x640.jpg


W pełni zintegrowany system z dwoma deckami dla plików (nośniki USB lub system rekordobx poprzez LAN bądź opcjonalny router Wi-Fi), mikserem oraz centralnie umiejscowionym kolorowym wyświetlaczem który czerpie z rozwiązań spotykanych w topowych profesjonalnych konsolach DJ.

7-calowy wyświetlacz LCD ukazuje informacje dla obu playerów jednocześnie aby w intuicyjny sposób zgrywać siatki beatów i mieć wizualny podgląd aktywnych funkcji.

Ekran posiada dwa tryby pracy: Tryb odtwarzania oraz wyboru utworów.

XDJ-RX integruje dwa playery dla nośników USB oraz 2-kanałowy mikser. Urządzenie sięga po rozwiązania znane z branżowego standardu - serii Nexus:

Kwantyzacja rekordbox, Beat Sync, Slip Mode.

Dodatkowo XDJ-RX posiada pady pozawlające tchnąć setom jeszcze więcej życia. Pady posiadają tryby pracy: Hot Cue, Auto Beat Loop oraz Loop Slice.

Sekcja miksera zaopatrzona jest zarówno w blok efektora Beat Effects jak i Sound Color FX.
XDJ-RX umożliwia także podłączenie zewnętrznych źródeł jak gramofony lub CD.

XDJ-RX jest zaprojketowany do tchnięcia życia w ścieżki przygotowane w oprogramowaniu/aplikacji rekordbox. DJ może użyć nośnika USB lub urządzenia iOS/Andoroid (połączenie przewodowe) aby ładować utwory bezpośrednio do XDJ-RX. Przygotowanie utworów w Rekordbox-ie daje dostęp do przydatnych funkcjonalności:
Loopy i punkty Cue, Odliczanie beatów (frazy), Analiza tonacji utworu oraz zdefiniowany aktywny loop.
https://www.youtube.com/watch?v=ztzyGZy2izA

Dane:


- samodzielny system dla cyfrowego dj-a, niewymaga komputera do pracy,
- możliwość nagrywania setów na nośniku USB,
- wsparcie dla plików: MP3, AAC, WAV, AIFF, (rekordbox na iOS: tylko MP3 i AAC),
- system plików: FAT, FAT32,
- ilość kanałów: 2,
- wymiary: 728.2 x 411.9 x 104.2 mm,
- waga: 8 kg.


https://www.youtube.com/watch?v=ztzyGZy2izA

Cena ok 6200zł.

Jak myślicie warto zamieniać cd playera na takie cacko? I czy era CD playerów się kończy?

Robert West
22-01-2015, 19:11
Po premierze SZ zastanawiałem się, kiedy wypuszczą coś podobnego.Sprzęt all-in-one, który nie potrzebuje laptopa i normalnych rozmiarów, nie jak XDJ-AERO. Swoją drogą teraz wystarczy poczekać na rozbudowanego o niezależną obsługę usb DDJ-SZ i mamy alternatywę dla setupu cdj2000nxs+djm900nxs

Swoją drogą ja pozostanę chyba jednak "dinozaurem" i zawsze będę obstawiał za setupem stand-alone. Prędzej czy poźniej jednak format cyfrowy wyprze całkowicie nośniki cd, jednak na to mamy jeszcze trochę czasu. Cd odejdzie do lamusa i wątpię, że nabierze tak kultowego statusu jak niegdyś płyty winylowe

M.Project
22-01-2015, 22:30
Mnie zawsze martwi i martwiło to co gdy się taki kontroler "zatnie" bo różnie to bywa. Mając kiedy ddj-sx'a zaciął mi się jeden kanał (z 4 możliwych 3 działały) restart pomógł ale przestój w muzyce był.
Taki kontroler też jak się zatnie restart przestój jest,cd player zawsze można jeden zresetować a na drugim zawsze muzyka w tle poleci.

toko_k
01-02-2015, 14:06
Mi tam się podoba, ale drogi :P. Co do zacinania to wątpie że sie będzie zacinał, no chyba że mu dasz jakiś dziki plik audio.

Dj Bunsen
01-02-2015, 20:13
Kontroler jak najbardziej mi się podoba... Szkoda, że nie ma kilku rzeczy z DDJ-SZ a mianowicie koła JOG (większe jest bardziej wygodniejsze), takich samych padów (chodzi o ilość i kolorowe podświetlenie) oraz rozmiaru.. DDj-SZ jak wiadomo nie jest to zbyt mobilne urządzenie jednak gdyby tak połączyć oba kontrolery mógłby wyjść całkiem ciekawy kontroler, który na pewno bym zakupił.. Co do XDJ RX niestety się waham czy lepiej nie dołożyć do SZ czy poczekać parę miechów na następcę RX bądź po prostu kupić tańszego SZ, o ile stanieje.

DjCamillo
26-04-2015, 16:22
Siemanko :) Jestem szczęśliwym posiadaczem XDJ-RX. Muszę przyznać jest kawał maszyny ma wszystko to co potrzeba. Polecam :P

HardPlay
30-04-2015, 14:00
Właśnie jestem nowym użytkownik XDJ-RX pytanie jak go podłączyć przez rexordbox, podłączyłem już wszystko ale na sprzęcie nie widać żadnych utworów.

Już podłączony,śmiga przez rekordbox, sprzęcik warty naprawdę tej ceny :)

WSDJ Studio
08-05-2015, 15:53
Nie zwalniamy tempa! Przedstawiamy kolejną recenzję zrealizowaną przez nas.
Tym razem najnowszy kontroler od marki Pioneer, model XDJ-RX. Zrobił na nas piorunujące wrażenie podczas testów, sprawdźcie! ;>:tatice_04:

/SajD0_Pljiw

WSDJ Studio - Kursy i Warsztaty DJ | DJ Studio | DJ Sklep | Wideo Sety

WSDJ Studio - WARSZTATY DJ | DJ STUDIO | WIDEO | STREAMING | BOOKING DJ (http://www.wsdjstudio.pl)
FB: http://facebook.com/wsdjstudio
Twitter: http://twitter.com/wsdjstudio
Instagram: http://instagram.com/wsdjstudio
Google+: http://plus.google.com/+WsdjPl/posts


_______________________________________________
Post edytowany przez Moderatora Forum
Powód moderacji:


http://www.4clubbers.com.pl/sprzet-oraz-pomoc/ - i na przyszłość wybieracie odpowiednią kategorię sprzętu który recenzujecie. To nie są ani porady, ani tutoriale.


_______________________________________________

Woncky

Carlo Benito
15-05-2015, 00:57
Panie Woncky jak wideo nie jest poradą ani tutorialem to czym jest?

Drogi Kubo - sami autorzy nazwali go recenzją, więc i ja się będę tego trzymać - choć bardziej przypomina to opis funkcji niż recenzję. Zdecydowanie bardziej prawdopodobne, że ktoś będzie szukał opinii o xdj-rx w tym temacie niż w poradach i tutorialach, gdzie na początku ten temat wylądował.
Woncky

msbrightside
16-06-2015, 19:35
Widziałam, grałam, testowałam. Naprawde jestem pozytywnie zaskoczona personalizacja i łatwym dostępem do wszystkich obszarów urządzenia. Niestety, korzystanie z jednego sticka jest podstawowa wada. Niby DJ Link po LAN jest i się da przez RB, ale jeśli jakiegoś tracka nie posiadam na Pendrive nie wyjmę go w trakcie seta i nie dogram tego co mnie interesuję szybko - mówię o np. Audycjach czy spontanicznych setach w środowisku domowym bez tracklist - czy źle rozumiem? Jeśli źle to proszę o korekty :-)

_MetYou
08-07-2015, 14:21
Niestety, korzystanie z jednego sticka jest podstawowa wada. Niby DJ Link po LAN jest i się da przez RB, ale jeśli jakiegoś tracka nie posiadam na Pendrive nie wyjmę go w trakcie seta i nie dogram tego co mnie interesuję szybko - mówię o np. Audycjach czy spontanicznych setach w środowisku domowym bez tracklist - czy źle rozumiem? Jeśli źle to proszę o korekty :-)

Przecież są 2 wejscia USB :) + oczywiście rekordbox, czyli możesz mieć jednocześnie podpięte 3 źródła :)

Odnośnie samego sprzętu - jestem jego szczęśliwym posiadaczem i uważam że to świetny sprzęt i rewelacyjna alternatywa dla setupu minimum 2 razy droższego (mowa oczywiście o cdj2000nxs oraz djm900). Jak dla mnie 9\10, gdyby były duże JOGi to by było 10\10, a z czterema kanałami to już w ogóle 11\10 ;) pozdro!

Val'Chuck
12-09-2015, 00:33
Witam! Od kilku dni jestem posiadaczem tego sprzętu i mam następujące problemy/pytania:
1.Czy jest gdzies opcja nastawienia jakosci nagrywania seta na usb? bo niby nagrywa w wav ale brzmi to bardzo zle (jak 128kbps)
2. Czy ktos napotkał też problem z gubieniem tempa? Może ma na to jakies rozwiązanie?

zgarniacz1994
03-10-2015, 11:31
Również posiadam sprzęt i jestm jak najbardziej zadowolony. Przesiadałem sie z Pioneera 400 2xcdj+DJM i jest mega.

BigDj
12-10-2015, 22:46
Posiadam i powiem krutko jakosc dzwieku jest wysmielita czesto gram z Vinyli czyli mam pod to podpiete moje gramofony i dziala jako normalny mixer ;)wykonanie i jakosc 10/10

M.Project
28-10-2015, 12:32
Czy wiecie może czy xdj rx będzie działał z serato?

_MetYou
20-11-2015, 14:15
Czy wiecie może czy xdj rx będzie działał z serato?

w sumie sam sie nad tym zastanawiałem... niedługo pokombinuję z Serato, jak tylko będę miał jakieś doświadczenia i przemyślenia na ten temat to podzielę się nimi tutaj :)

Woncky
20-11-2015, 14:55
Mateusz, nie masz co kombinować, bo skoro rx od początku nie miał oficjalnego wsparcia to nic nie wyczarujesz.

Jasio89
21-11-2015, 15:29
Witam! Od kilku dni jestem posiadaczem tego sprzętu i mam następujące problemy/pytania:
1.Czy jest gdzies opcja nastawienia jakosci nagrywania seta na usb? bo niby nagrywa w wav ale brzmi to bardzo zle (jak 128kbps)
2. Czy ktos napotkał też problem z gubieniem tempa? Może ma na to jakies rozwiązanie?


Co do tempa - REKORDBOX i po sprawie :)

M.Project
22-11-2015, 12:14
Faktycznie brak wsparcia dla serato teraz i w przyszłości.
Zostaje traktor do którego mapy są dostępne na stronie pioneera.

Grecodeejay
22-03-2016, 13:59
Mam sprzęcik od miesiąca, nie byłem pewny do samego końca przy zakupie czy to jest to. Ale pograłem trochę w domu i mnie przekonał, oczywiście z rekordboxem wtedy wszystko hula. Centralny 7 calowy ekran to strzał w 10-tkę n o i Nexus największa bomba tego kontrolera. Jestem zadowolony ze sprzętu i polecam jak najbardziej.