PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Przejscia w secie


Kajjj
23-12-2014, 00:31
Siemanko, mixuje juz od jakiegos czasu i dalej nie załapałem jak zrobić przejście tak jakby wygłusza jeden kawałek i wchodzi drugi od breaku. ANYBODY CAN HELP ME?

DjDragon20
23-12-2014, 00:43
tez nie moge tego załapac umie zgrywac bity ale nie wiem jak wejsc środkiem nagrania.


Nabijanie postów. Autor prosi o pomoc.

_Simon
23-12-2014, 08:13
Przecież macie jak byk w tym dziale przyklejone tematy co i jak. A jak nawet nie ma tam tego dokładnie to tam pisać i pytać na pewno ktoś pomoże.

blackmister
23-12-2014, 13:30
Ja zawsze jestem chętny do pomocy, tylko koledzy powiedzcie o co dokładnie chodzi ? Bo jak czytam:

jak zrobić przejście tak jakby wygłusza jeden kawałek
nie wiem jak wejsc środkiem nagrania.

to za nic w świecie nie kminię .. może słyszeliście coś takiego w jakichś setach ? może jakiś przykład ?

pozdro! ;)

Oskarro
06-02-2015, 14:37
Podejrzewam, że chodzi o tzw. podbijanie.
Jest z tym trochę zabawy, ale wszystko kwestia doszkolenia odpowiedniego i przede wszystkim bardzo dokładnej znajomości granych przez nas utworów lub obejście tej konieczności jakimś playerem lub programem z waveformem ścieżki.

Cała idea polega na zgraniu końców obydwu dropów utowrów, tak aby break wchodzącego kawałka trafił we frazę.

Skinek
13-03-2015, 10:09
o takie przejścia Ci chodzi ?
12: 13 ; 14:10 ; 18:35 ; 20:17 ; 21:45 i chyba najlepsze 23:12
podałem kilka ale jest tam ich więcej



ja zasadę mam taka czy to w klubie czy w domu
grając jak to ja mówię frazami czyli fragmentami utworów czyt 1 break i 1 drop

przykładowo :

ustawiam sobie CUE na 2 frazy przed breakiem
gdy wchodzi drop przykładowo który ma DWIE frazy klikam play na tamtym decku gdzie ustawiałem CUE, zgrywam, wycinam pasma na EQ, podnoszę fader i robie mix
low podkręcam najczęsciej w tym momencie kiedy kończy się drop i moge zjechać faderem w dół

kwestia wyćwiczenia swojej techniki
no i najlepiej znać swoje utwory jaki mają schemat i czy pasują do siebie w takim mixie

Kajjj
11-04-2015, 13:07
Dzięki wielkie za pomoc i sorki, że się nie odzywałem bo ogółem dawno nie wchodziłem w ten temat. Będę dłużej siedział w Traktorze i coś próbował.