PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Bigroom - nowy dział na 4C


D!G!
02-11-2014, 00:01
W dniu dzisiejszym Bigroom (http://www.4clubbers.com.pl/bigroom/) został definitywnie zaakceptowany i wprowadzony na Forum jako nowy dział w "Strefie Muzyki". W związku z jego powstaniem od dnia dzisiejszego zachodzą następujące zmiany:



Wszystkie utwory, które obecnie znajdowały się pod prefiksem [Commercial] w dziale Electro House zostały przesunięte do działu BigRoom i mają ten sam prefiks, tj. [Commercial],

Wszystkie utwory, które obecnie znajdowały się pod prefiksem [BigRoom] w dziale Progressive House zostały przesunięte do działu BigRoom i nowym prefiksem zostaje [Progressive],

Wszystkie utwory z pozostałych działów muzycznych, które łączą w sobie elementy kilku gatunków, natomiast swoją budową, stylem, klimatem czy też brzmieniem nawiązują do Bigroom[u] będą umieszczane pod prefiksem [Other]



W związku z zaistniałą sytuacją odnośnie powstania działu Bigroom wiemy, że utworów każdego dnia będzie co nie miara. Dlatego też będziemy bardziej rygorystyczni co do zakładanych tematów, które będą wnikliwe prześwietlane przez zespół moderatorów.

Dołożymy wszelkich starań by nie powstał tutaj śmietnik, dlatego też produkcje które po prostu nie będą nadawały się do działu głównego Bigroom (w tym również oficjalne wydania), będą systematycznie i konsekwentnie lądowały w dziale Produkcje Amatorskie. Decyzje podejmowane przez moderatorów oczywiście nie będą podlegać żadnym dyskusjom.



Drodzy Klubowicze życzymy Wam miłego spędzania czasu w dziale Bigroom i mamy przede wszystkim nadzieję, że muzyka jaką tutaj znajdziecie i posłuchacie dostarczy Wam niezapomnianych wrażeń i emocji.

Z tego miejsca w imieniu całej Załogi 4Clubbers chcieliśmy podziękować Wam Wszystkim za cierpliwość, spory wkład czasu i przede wszystkim aktywne udzielanie się na rzecz powstania działu Bigroom. Dziękujemy Wam Klubowicze !

Wojtek Szczęsny
02-11-2014, 00:40
Chwała wam za to. Jestem rad, że są też ludzie którzy robią pożyteczne rzeczy. Dzięki za pracę. Wszystko teraz w Electro i P/H jest przejrzyste. Spisaliście się.

BREXO
02-11-2014, 08:53
Świetna robota chłopaki, medal powinien być za to :)

Nesther
02-11-2014, 10:08
Nareszcie jest tak jak powinno być. Dobra robota :)

JMK Squadd
02-11-2014, 12:17
Wielki krok do przodu panowie !. Teraz mogę szperać po Electro :D.

Veliox
02-11-2014, 13:30
Nareszcie "wolne" Electro, na to czekałem :D
Bardzo dobra decyzja!

Dock-T
02-11-2014, 16:05
A gdzie dział Bounce ???

Mike Flyer
02-11-2014, 16:07
Super, szkoda tylko że nie zrobiliście tego już dwa lata temu, no ale trudno.
Gratuluję realizacji najlepszego pomysłu w tym roku (na bank zwycięży w plebiscycie).

I Am Rock!
02-11-2014, 17:15
A gdzie dział Bounce ???

w klub/dens jako poddział

Longer_7
02-11-2014, 17:54
Jeśli ktoś był zbyt leniwy, żeby w dziale Electro/Electro-House i Progressive House kliknąć odpowiedni prefix, to jaka jest teraz różnica, gdy w dziale BIGROOM będą musieli kliknąć [Commercial] albo [Progressive]?

Dla mnie żadna różnica, od początku zastanawiałem się dlaczego wszyscy tak o nią zabiegają... przecież ta wielka zmiana niczego nie zmieniła tak naprawdę :)

Dock-T
02-11-2014, 19:33
w klub/dens jako poddział



Dzieki za pokierowanie :D

Wojtek Szczęsny
02-11-2014, 21:19
Jeśli ktoś był zbyt leniwy, żeby w dziale Electro/Electro-House i Progressive House kliknąć odpowiedni prefix, to jaka jest teraz różnica, gdy w dziale BIGROOM będą musieli kliknąć [Commercial] albo [Progressive]?

Dla mnie żadna różnica, od początku zastanawiałem się dlaczego wszyscy tak o nią zabiegają... przecież ta wielka zmiana niczego nie zmieniła tak naprawdę :)

najlepiej to wszystko do jednego działu dać i porobić prefixy przecież każdy lubi klikać :D

Taka jest różnica, że Bigroom leżał po trochu w kilku działach (House,P/H,Electro,Dutch,a nawet w Trance) - teraz będzie w jednym co fanów tego gatunku pewnie cieszy tak samo jak osoby które nie będą przebierać muzyki w zalewie bigroomu który można spotkać wszędzie :P Jak tego nie czaisz to coś z Tobą nie tak. Dla osób lubiących porządek te wyjście jest idealne. Fani Bigroom syci i reszta cała.

JMK Squadd
03-11-2014, 12:47
Otóż to, po 2 Big room przy Electro nie pasował. Prawdziwy fan na pewno jest z tego zadowolony, że dział Electro nie współpracuje z tym szitem xD.

Paul Andrew
03-11-2014, 13:00
Na pewno jest teraz przejrzyściej ale trudno nie zgodzic się z LONGERem...

Gulcza$
03-11-2014, 17:27
Jeśli ktoś był zbyt leniwy, żeby w dziale Electro/Electro-House i Progressive House kliknąć odpowiedni prefix, to jaka jest teraz różnica, gdy w dziale BIGROOM będą musieli kliknąć [Commercial] albo [Progressive]?

Dla mnie żadna różnica, od początku zastanawiałem się dlaczego wszyscy tak o nią zabiegają... przecież ta wielka zmiana niczego nie zmieniła tak naprawdę :)

Jak sie nic nie działo na forum to narzekał że nic się nie dzieje, jak zaczęło się coś zmieniać na lepsze to zaczął narzekać że po co te zmiany - idealne odwzorowanie typowego Polaka.

Longer_7
03-11-2014, 18:56
Jak sie nic nie działo na forum to narzekał że nic się nie dzieje, jak zaczęło się coś zmieniać na lepsze to zaczął narzekać że po co te zmiany - idealne odwzorowanie typowego Polaka.


Stary, to, że Ty łykasz każdą pierwszą lepszą zmianę, nie znaczy, że każdy tak ma. Ty masz swoje zdanie - zmiana zmieniła Twoje życie, dla mnie nic nie wniosła... chciałem posłuchać Electro, to klikałem prefix [Electro] i nie musiałem przeszukiwać całego działu w poszukiwaniu tego co mnie interesuje.
Analogiczna sytuacja miała miejsce w przypadku działu Dutch House, też wielkim sympatykom i fanatykom przeszkadzał Melbourne, Melbourne dostał prefix i nadal było za mało 'przejrzyście' ;) a wystarczyło kliknąć prefix [Dutch] i wszystko było przejrzyste... bez Melbourne... co z tego wynikło? Dział Dutch upadł całkowicie, to samo czeka dział Electro.

Gdy wszyscy są na tak, a jedna osoba jest na nie to trzeba ją wyśmiać - typowy Polak ;)

Elo.

Sikorsky
03-11-2014, 19:14
Zgadzam się z Longerem w 100%. Moim zdaniem to "wielkie oczekiwanie" na dział bigroom, wziął się z tego że większość społeczeństwa na 4clubbers, to leniwe krowy, którym nawet już się kliknąć nie chce na prefix, tylko czekają żeby wejść w dział i ciurkiem ściągać jak leci... Nie dość że ludzie za darmo upają utwory, które w normalnych warunkach trzeba bulić kilka dolców, to jeszcze narzekają że dział nie ten, że bigroom, że tamto źle itd, itd. Niedługo będzie coś na zasadzie "lepiej róbcie codziennie paczki mp3, bo nie chce mi się/nie mam czasu przeglądać utworów sprzed kilku dni"
A na koniec, dla wszystkich leniwych klasyk:
oBDuv3fPstg

Petrus
03-11-2014, 20:52
Zmiana na plus, zrobił się porządek i na pewno wygodniej przegląda się dział Electro.

Piaszeczki
03-11-2014, 21:16
No śmiech na sali z tymi żalami. Jak niema działu bigroom to płacz że niema. Jak jest to płacz że jest. Skoro Wam nie przeszkadzało że tego działu niema to dlaczego przeszkadza że jest? Skoro była gigantyczna większość za tym żeby takie coś utworzyć, to dlaczego tego nie zrobić?? Może po części lenistwo. FAKT. Ale też ułatwienie życia i większy porządek w działach. Każdy ma swoją filozofię segregowania tracków i jak widać takie rozwiązanie przypadło wielu ludziom. Może przestańmy krytykować co popadnie tylko zacznijmy dostrzegać pozytywy zmian.

D!G!
03-11-2014, 21:43
Tak w skrócie postaram się wypowiedzieć odnośnie kilku powyższych wypowiedzi. Staram się zrozumieć obie strony, zarówno te za, jak i przeciw i jeśli uprzeć się na siłę to oczywiście wszyscy mielibyśmy rację.

Ta zmiana nie miała na celu wprowadzać jakiegoś zamętu, zmieniać czyjeś życie, wywoływać spekulacje czy też wszczynać kłótnie itd. Miała przede wszystkim oczyścić 3 działy, tj.: Electro House, Progressive House i Trance (dopiero później pozostałe, które są już w mniejszym stopniu oblegane Bigroom[em]).

Druga istotna rzecz, to fakt że zarówno w Electro jak i Progressive House więcej było muzyki BigRoom niż Electro i Progressive, więc jaki sens robić 2 prefiks w 2 różnych działach + tematy od czasu do czasu w Trance itd, skoro można zrobić jeden konkretny dział, który będzie to wszystko zawierał. Człowiek pomyśli BigRoom i będzie wiedział, że BigRoom to pewnie będzie w dziale BigRoom, a nie może pomyśli, że dany utwór znajdę w Trance, a jak nie to na pewno w Electro, no chyba że w Progressive House.

Chyba każdy co do jednego zgodzi się ze mną, że nie ma drugiego takiego gatunku, który można byłoby znaleźć w 3 (i więcej oczywiście) działach. Prefiksy prefiksami - tylko że nie o to się rozchodzi. Jeśli ten cały BigRoom jest|był w Electro, Progressive House i Trance, to przecież można było zrobić prefiksy przykładowo w dziale Trance (takie jakie obecnie są w BigRoom) - przecież każdy by sobie klikał w nie tak by widzieć to co go interesuje, Uplift, Progressive itd. Na domiar tego dorzucilibyśmy jeszcze prefiks Bounce w Trance - bo przecież można klikać prefiksy, to by nie było widać Bounce, że jest w Trance. Jeśli za coś się zabierać to nie na pół gwizdka, tylko już faktycznie od początku do końca.

Zarówno Progressive House, jak i Electro House nie upadnie. Te działy zdążyły upaść już jakiś czas temu - właśnie na rzecz BigRoom[u], więc teraz gorzej być nie może. Aktywność była większa, ale tylko w tematach z BigRoom[em], przez co tematy z Electro czy też Progressive, jak miały się obronić to nie dlatego, że tam był BigRoom, a dlatego że faktycznie na to zasługiwały.

Podsumowując doskonale wiedziałem (wiedzieliśmy), że wszystkim dogodzić nie można, ale już tak długo zawsze przeważająca część Klubowiczów była za wprowadzeniem tego działu, że trzeba było się zdecydować czy stać z tym tematem przez kolejne 2 lata, czy wreszcie to zrobić.

Pozdrawiam Was.

MikePetersky
03-11-2014, 22:50
Może najlepiej wycofać działy muzyczne? Przecież wystarczy kliknąć na prefiks i nie trzeba się męczyć. Szkoda, że zwykłe sugestie co męczy większość użytkowników w przejrzystości forum to 'narzekanie' i ogólne sugerowanie, że forum w ogóle robi łaskę światu, że istnieje :czapka:

Nie bardzo rozumiem skąd ta nagła fala krytyki. Podczas ankiety tylko Koras z przeciwników zabrał głos i miał jaja wyrazić swoją odmienną i niezbyt mi osobiście pasująca, ale merytoryczną i rzeczową opinię. Po fakcie okazuje się, że jest dużo więcej niezadowolonych. O co chodzi chłopy? Przeszkadzało wam, że na forum jest stagnacja i brak zmian oraz olewanie głosów użytkowników podpowiadających, co jest nie tak. Jak coś się zmienia - nadal źle. To o co w końcu chodziło podczas akcji sprzed miesiąca? Wtedy myślałem, że rozumiem wasze intencje i was poparłem, ale widzę, że chyba zabrakło wyjaśnienia jakie zmiany mieliście na myśli i nie bardzo już wiem o co chodzi :/

Przy okazji - wie ktoś, z jakiego powodu pan JANKOS wywalił zawartość wszystkich swoich uploadów? Protest, strajk głodowy? Jak tak, to bardzo nieprofesjonalny i niezbyt kulturalny ;) Pozdro

JANKOS69
05-11-2014, 18:18
Bez sensu ta zmiana, skoro taką rewolucję mamy na forum to teraz chciałbym żeby wróciły minusy. Czy w dalszym ciągu obawiacie się płaczu uploaderów że ich temaciki są minusowane ??? Nie obawiajcie się ich - przecież nie ma osób niezastąpionych, przyjdą kolejni :)

Harry Hole
05-11-2014, 23:09
Zmieniła, bo prefiksy prefiksami, ale teraz widać jak na dłoni, że electro to electro, a progressive house to tylko progressive house. Jak dla mnie dział bigroom równie dobrze mógłby się nazywać kosz-room bo 99,999% utworów z tego "gatunku" nadaje się jedynie do kosza, ale póki co wystarczy mi, że nie natykam się w co drugim dziale na te pseudo-hity. Zwyczajnie omijam.