PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Dyskusja Czy słuchanie Hands Upu to dziś obciach?


Baracade
14-09-2014, 13:58
Cześć Wam.
Gatunek wyżej wymieniony jest ze mną od paru ładnych lat. Mimo upływu czasu moje zainteresowanie HU nie słabnie. Jestem na bieżąco z działem Hands Up, lecz lubię bardzo często wracać do tzw. klasyków gatunku (ukłon w stronę uploaderów działu "Klasyki";)).

Ostatnio naszła mnie mała refleksja. Wiadomo, że najlepsze czasy tej muzyki już minęły, ale ostatnio zastanawiałem się jak to jest chociażby dzisiaj z jej odbiorem. W moim bliskim otoczeniu właściwie nikt nie słucha HU, jest im obcy. W sieci pełno komentarzy typu: "muza dla gimbuów", "łupanki dla małolatów".

Jak to jest u Was? Czy wasze podejście do HU przez lata się zmieniło (sluchacie? przestaliście?), czy tylko ja jestem jakimś dziwnym wyjątkiem, który wciąż przy HU trwa? :P I jak to wygląda w waszym otoczeniu?

christ0ff
15-09-2014, 19:00
Obciachem jest słuchanie Hands Upu, które powinno leżeć w PA... a tego ostatnio w dziale jest mnóstwo.

PS. Osobiście słucham starszych utworów z tego gatunku i dość często do nich wracam. Z nowości praktycznie wcale albo rzadko kiedy.

Nexoss
15-09-2014, 19:14
Panie Baracade :D

Otóż ja Cię nawet rozumiem :) Bynajmniej tak myślę... Dlaczego? Ludzie, którzy mnie otaczają na co dzień czy to w szkole, czy na mieście czy też innych miejscach również nie słuchają tego gatunku i szczerze mówiąc szkoda, bo fajnie by było :) Więcej fanów :D Ale cóż... Większość woli hip-hop, rap i tego podobne gatunki...

Odpowiadając na Twoje pytanie uważam, że nie jest to obciachowe :)

Sam też czasem wracam do starszych tracków tego gatunku i tutaj uważam, że dla wiernych fanów, którzy np zaczynają przygodę z tym gatunkiem, zaczynają go poznawać jest to jak najbardziej wskazane :)

To tyle ode mnie :D

Pozdrawiam :D

Hands Up Forever !!!! :wub:

Xien
15-09-2014, 19:30
http://www.up.4clubbers.pl/out.php/i43373_Beztytuu.png

Z czego 60% to Hands Up. 1/5 leży na pendrive który grzecznie odtwarza utwory przez radio samochodowe. Obciach? Nigdy w życiu, obciachem można nazwać kogoś kto słucha pompek, ewentualnie przemówień polityków.

Kapel
16-09-2014, 17:41
Do działu Hand Up nie wchodze juz od kilku lat bo ten gatunek zwyczajnie umarl.
Po pierwsze tak jak ktoś wyżej pisał większośc nowych kawałków to zwyczajna amatorka, bo ci najbardziej ogarnięci producerzy przerzucili się na inne gatunki.(wyskakiwali z tonącego statku)

Po drugie ten gatunek jest tak schematyczny, że brak jakichkolwiek nadziei na jego rozwój. Zwyczajnie stoi w miejscu.

To samo z ręsztą zaczyna dziać się z trance i Hardstyle

Jak mam sluchac HU to tylko takiego starego bo te nowe to badziew

Baracade
17-09-2014, 14:35
Do działu Hand Up nie wchodze juz od kilku lat bo ten gatunek zwyczajnie umarl.
Po pierwsze tak jak ktoś wyżej pisał większośc nowych kawałków to zwyczajna amatorka, bo ci najbardziej ogarnięci producerzy przerzucili się na inne gatunki.(wyskakiwali z tonącego statku)
Nie mogę się w pełni zgodzić. Fakt wielu producentów uciekło, ale kilku też teraz po latach wróciło. Poza tym ci, którzy HU się trzymają nadal tworzą na poziomie. Alex Megane, Dan Winter, DJ THT, DJ Gollum, Ti-Mo, Emypre One, Basslouder... Czy mam wymieniać dalej?

Moim zdaniem zbyt surowo oceniłeś sytuację. Fakt, w porównaniu z latami świetności dziś jest gorzej, ale nie jest aż tak tragicznie jakby mogło się wydawać. Przynajmniej ja tak to widzę.

Wojtek Szczęsny
18-09-2014, 22:37
nic się nie zmieniło obciachem było jest i będzie słuchanie tylko czegoś co nazywa się "disko polo" i jest tandetnym ścierwem z definicji

Xien
19-09-2014, 09:14
Warto wspomniec o duecie Pulsedriver vs. Rocco ktorzy niezle mieszaja w tym roku.

`send via Tapatalk from LG L5 √

Kapel
19-09-2014, 09:27
Poza tym ci, którzy HU się trzymają nadal tworzą na poziomie. Alex Megane, Dan Winter, DJ THT, DJ Gollum, Ti-Mo, Emypre One, Basslouder... Czy mam wymieniać dalej?


Poziomem nazywasz zmienianie melodii w tym samym projekcie od 5 lat ?
Bo dla mnie to żaden poziom.

PostScriptum
19-09-2014, 09:29
Do działu Hand Up nie wchodze juz od kilku lat bo ten gatunek zwyczajnie umarl.
Po pierwsze tak jak ktoś wyżej pisał większośc nowych kawałków to zwyczajna amatorka, bo ci najbardziej ogarnięci producerzy przerzucili się na inne gatunki.(wyskakiwali z tonącego statku)

Po drugie ten gatunek jest tak schematyczny, że brak jakichkolwiek nadziei na jego rozwój. Zwyczajnie stoi w miejscu.

To samo z ręsztą zaczyna dziać się z trance i Hardstyle

Jak mam sluchac HU to tylko takiego starego bo te nowe to badziew

gatunek ten mial wielkie prawdopodobienstwo do zgonu 2 lata temu, co sie dzieje w tym roku i ubieglym w HU w ogole nie wskazuje aby ten gatunek mial umierac :D

wszyscy bardziej rozgarnieci nadal robia HU, szkoda duetu TRBB czy The Hitmen ale Ci panowie w pojedynke nadal tworza HU :)

kazdy gatunek jest schematyczny, inaczej danego utworu nie moglibysmy podpiać pod jaki kolwiek gatunek

stary HU jest dobry bo mile wspomnienia ale niejednokrotnie dzisiejszy HU wyprzedza ten stary dobry niezapomniany :)


ja jestem od samego poczatku z HU i nie narzekam na nudy o nie wydaje mi sie abym z tego stylu zrezygnowal bo cos innego jest teraz na topie

jau_
21-09-2014, 14:03
Najsmieszniejsze że jak zajrzeć do archiwum,to wszyscy hejterzy Hands Upu sluchali,i komciali sweet uploady od Bartka1985 i innych,hipokryzja.

Vinylside
21-09-2014, 14:11
Ooooo ! Czekałem na taki temat :)

Słuchanie muzyki Hands Up nigdy obciachem nie było ! Dziś odpalenie tego gatunku powinno być DUMĄ ze względu na to, że większość podnieca się prostą konstrukcją komercyjnego tracku, który po tygodniu ląduje w "magazynie" ze względu na "przejedzenie"...

Bardzo często w RadioParty.pl można usłyszeć Hands Upowe audycje właśnie prezentowane przez moją osobą. Trzeba mieć szacunek do gatunku na którym się człowiek wychował. Szkoda tylko, że muzyka idzie w dół a nie w górę a wesoły HU został wygryziony ze sceny przez "coś" co w każdej nucie ma to samo ;)

Obecnie problem polega na tym, że większość Hands Upowych producentów poszła za modą i produkuje kupę. Mimo wszystko cieszy mnie to, że do robienia gówna zmienili przynajmniej nazwę a ich Hands Upowa ksywa została "nienaruszona" bo jak widzę teraz duety "W&W & Headhunterz" to mi się nóż w kieszeni otwiera. Co więcej ? Jak widać nie wszystkim EDM-y zjadły mózgi i są jeszcze dobrzy producenci, którzy właśnie ten gatunek podtrzymują :)

W naszym kraju jednak nie ma na co liczyć. Kluby od tak nie zaczną grywać Hands Upów, ponieważ jak wszyscy dobrze wiemy teraz jest era Marcinów Garrixów i VINAIów. Myślę jednak, że znane lokale od czasu do czasu powinny organizować imprezy pod szyldem "Back To Hands Up", aby była właśnie jakaś odskocznia. Większa promocja nut i uznanie tego gatunku przez ludzi, którzy go nawet nie kojarzą (gimby) być może ponownie pozwoliłoby to odnieść sukces. Jednakże jak widać w Polsce jak wszędzie wolą iść na łatwiznę. Poza tym znani "dejoci" po takiej imprezie zostaliby pewnie ostro okrojeni ze swojej standardowej "pensji" ze względu na totalny brak umiejętności do gry a to też jeden z głównych powodów braku w/w projektu imprez ;)

HANDS UP WILL NEVER DIE !

Sanbit
21-09-2014, 14:54
Poza tym znani "dejoci" po takiej imprezie zostaliby pewnie ostro okrojeni ze swojej standardowej "pensji" ze względu na totalny brak umiejętności do gry a to też jeden z głównych powodów braku w/w projektu imprez ;)Znani dejoci nie czepiają się hendsapu bo on po prostu umarl śmiercią naturalną wśród dyskotekowiczów w Polsce. Kolejna sprawa jest taka, że hands up w KLUBACH nigdy nie gościł tylko w dyskotekach...
A słuchanie, każdy sobie słucha tego czego sobie tam chce. Jeden woli disco po polsku, drugi po angielsku -,-
Tak na zakończenie, aż tak ciężko gra się ten hands up, że uważasz, że grajkowie straciliby pensje? Bo mnie się nie wydaje. Uważam, że ma jedną z najprostrzych (obok szitroomu) budów z całego EDM

brain
21-09-2014, 15:12
U mnie nic się nie zmieniło jeżeli chodzi o hands up nadal lubię słuchać to że ludzie mówią że hu umarł to chyba sam nie wie co pisze widocznie pisze taka osoba którą słucha muze która jest na topie jak moda na hu przeminęła to jest normalne po prostu weszło do strefy underground tak samo z innymi gatunkami,

Co do jakości utwórów 2008 skończyły trendy i ktoś myślał że od 2009 roku będzie tylko gorzej a prawda taka że nie jest, do dziś możemy znaledzć wiele perełek które gdyby wyszły w czasach kiedy było modne to byście tym jarali jak dzieci z takimi utworami jak
DJ Gollum feat. DJ Cap - HandzUp Isn't Dead (8 Years Technobase.fm Hymn)
Empyre One - Lost in the Discotheque
Lacuna - Celebrate the Summer (DJ THT Remix)
Jens O. - Somebody
i przykładów jest mnóstwo

Do dziś hu nadal robią veterani kinder,jenso ,dan winter, gollum,megastylez(chociaż ma prace i robi mniej ze wględu na brak czasu)commercial club crew,ti-mo, rocco ,pulsedriver,

Vinylside
21-09-2014, 16:55
aż tak ciężko gra się ten hands up

Nie jestem specjalistą, ale doświadczenie już jakieś tam mam i szczerze Ci powiem, że tak. Osoby grające od małego na CDJ 100s wyśmieją moją wypowiedź pisząc "aa tam gadasz, łatwizna", ale gdybyś dał ekipie radiowej składającej się z 20 prezenterów do grania sam Hands Up (gdzie jeszcze nigdy nie mieliby z nim styczności) to myślę, że wyciągnęliby podobny wniosek do mojego...

Ludzie, którzy grają komercję w radiach ponad 3 lata mają problem w zgrywaniu Hands Upowych tracków na kontrolerze (podłączonym pod VDJ-a (oczywiście grając bez SYNCA)) nie mówiąc już o konsoli. Wyobraź sobie teraz DJ-a, który od 5 lat jest rezydentem w klubie a swoją przygodę z muzyką zaczął od nauki grania na ... CDJ 2000. Daj mu CDJ 100s, wsuń 2 płytki z muzyką Hands Up i niech zagra Ci w 100% poprawnie technicznie. Jeżeli chodzi o umiejętności klubowe to podobnie - jestem przekonany, że w godzinnym secie minimum 2 razy usłyszałbyś konia/klepaka od kilkuletniego rezydenta - nie mówiąc już o całej nocy z Hands Upem...

Moim zdaniem rezydenci klubów z lat 2005-2009 mają o wiele większe doświadczenie od obecnych rezydentów (oczywiście nie wszystkich) - nie chodzi mi tutaj o to, że "są dłużej w branży", ale o identyczny czas, który spędzili za konsolą. Jeżeli interesujesz się trochę DJ-ką to będziesz wiedział o co chodzi. Obecnie granie na konsolecie "modnych" tracków jest banalnie proste - 128/130 BPM początkowe i nawet jak dadzą Ci CDJ 100s to zagrasz, bo tempo jednego BPMa wynosi "+0.80". W Hands Upie jest jednak inaczej - tutaj nie poratujesz się tabliczką mnożenie przez 8, ponieważ 1 BPM = "+0,68" / "+0,72" tempa. W tym przypadku osoba, która nie potrafi grać na słuch bez BPMów (ewentualnie kalkulatora) po prostu sobie nie poradzi. Oczywiście trening czyni mistrza, ale weź pierwszego, lepszego gościa z sieci, postaw mu "setki" i zapytaj po secie, który gatunek gra się łatwiej :)

hands up w KLUBACH nigdy nie gościł tylko w dyskotekach

Czyli uważasz, że znany lokal np. Energy 2000 stał się klubem dopiero po wprowadzeniu na scenę EDM-wskich klimatów ? To nie "ewolucja w klub" tylko pójście za modą...

on po prostu umarl śmiercią naturalną wśród dyskotekowiczów w Polsce

I zobaczmy teraz co go wygryzło - najpierw pompki , teraz jeszcze prostsze EDMy. Sam grywam te klimaty, ponieważ w każdym gatunku jest coś co trafi w nasz gust, jednakże uważam, że gdyby klubowicze po przyjściu na imprezę "Back To Hands Up" usłyszeli na parkiecie stary dobry track od TRBB, Hitmenów, Maniana czy Roba Maytha to zmieniliby nastawienie do tego gatunku ciesząc się dobrą imprezą i co lepsze - pytając i chcąc tego więcej :)

do dziś możemy znaledzć wiele perełek które gdyby wyszły w czasach kiedy było modne to byście tym jarali jak dzieci z takimi utworami jak DJ Gollum feat. DJ Cap - HandzUp Isn't Dead (8 Years Technobase.fm Hymn), Empyre One - Lost in the Discotheque, Lacuna - Celebrate the Summer (DJ THT Remix), Jens O. - Somebody i przykładów jest mnóstwo

Zgadzam się w 100% ! Przez zjedzone mózgi muzyką EDM ludzie nie śledzą już Hands Upów, jednakże gdy zapodasz taki track np. w radiu od razu pytają o tytuł :)

Sanbit
21-09-2014, 17:26
Czyli uważasz, że znany lokal np. Energy 2000 stał się klubem dopiero po wprowadzeniu na scenę EDM-wskich klimatów ? To nie "ewolucja w klub" tylko pójście za modą...

Enerdzi to od zawsze dyskoteka :P
Ps. EDM to cała muzyka "klubowa" :)

DjQcyk
21-09-2014, 17:32
nic się nie zmieniło obciachem było jest i będzie słuchanie tylko czegoś co nazywa się "disko polo" i jest tandetnym ścierwem z definicji

Po pierwsze nie tak się piszę :) Po drugie nie jest obciachem słuchać Disco Polo :)
Co do Hands Up'u no to zawsze i wszędzie mi towarzyszy :)

cramp120
21-09-2014, 19:32
A według mnie Hands up nie umarł. On cały czas ma się dobrze. Po prostu grono odbiorców stało się mniejsze, ze względu na to, że nie jest on już grywany w klubach czy jak to inni ujęli w "dyskotekach". Można powiedzieć, że nie jest już gatunkiem komercyjnym. Czy to dobrze, czy źle ... nie mi oceniać. W każdym razie współczesne Hands up'owe produkcje są równie dobre, co i 10 lat temu i tutaj nie mam wątpliwości.
Jak widać u naszych zachodnich sąsiadów, ma się nie źle i ludzie nadal lubią bawić się przy tych klimatach.
https://www.youtube.com/watch?v=Ui3PDe0UZgw
https://www.youtube.com/watch?v=WOWapCy37So
Nawet w Polsce jest kilku producentów, którzy tworzą w tym gatunku i całkiem dobrze im to wychodzi:
https://www.youtube.com/watch?v=BMEUyaMtTQ4
Dzisiejsze produkcje też potrafią być ciekawe ;)
https://www.youtube.com/watch?v=vg_KGVLlC2s

SilesiaRave89
21-09-2014, 23:58
Powiem tak: Ja rowniez bylem wielkim milosnikiem HU i to juz od podstawowki wtedy czesto ogladalem na starej Vivie niemieckiej program Club Rotation z Daisy Dee i tam czesto grano wlasnie teledyski HU ,Hardtrance and more i bylem z tym gatunkiem zwiazany az do poczatku 2013 r w koncu u nas w Opolskim w Discoplex A4 to byla mekka tego gatunku az do polowy 2010 roku wieksza czesc bo ok 78% sobotniego grania stanowil zawsze HU (Wrzucalem juz wiele setow ,to napewno co nie ktory z was slyszal) i ludzie moja generacja to lubila bardzo. Obecnie ta sprawa wyglada calkiem inaczej otoz do polowy 2013 jeszcze organizowano u nas w A4 wyzej spomniane przez Vinylside (Back to Handsup Party). I mozna bylo u publicznosci zauwazyc ze dzisiejsza mlodziez nic z tym nie umie juz zaczac ,duzo myslalo nawet ze gra sie Hardstyle z vocalem poniewaz no nie ukrywajmy Hu swoja moc ma i w wyniku czego parkiet robil sie pusty ,jeszcze jak grano 'bootlegi' ktore znane sa z radia jak Hangover (THT Remix) to jakos to lapali ale normalne wlasne producje niestety juz nie dlatego sami rezydenci mowili to sie juz nie oplaca w tych czasach i ja sam juz tego gatunku prawie wogule nie slucham bo tak niestety jest z muzyka moda sie zmienia bo przeciez jak by caly czas byla ta sama muzyka to by sie wszystkim znudzilo i wogule wszystkie kluby by poszly na torbami. Uwazam rowniez ze dzisiejsze Electro ma prawie taka sama moc jak Handsup poniewaz sa progressivy ktore maja cudowne vocale dropy takze mocne ktore rwa do tanca. Nawet przez dzisiejszy trend Manian osiagnal swiatowy poziom z wspoluczestnikiem projektu ' twoloud' czego by z Handsup niestety nie osiagnal dzisiaj jak i wtedy w czasach swietnosci. Moj dobry przyjaciel Lars Bögge czyli DJ Gollum takze bys zmuszony do 2 projektu Electro-House bo z HU by juz daleko nie zaszedl oprocz tego pracuje jako listonosz , podobnie z Slobodanem Petrovic (Pulsedriver/Topmodelz) . Mlodzi ludzie w polsce czego kiedys za moich czasow sie z tego wysmiewano tylko wola dzisiejsze 'Pompkowe Disco Polo rodem z Rumuni' wszystko zaczelo sie od Ona Tanczy dla mnie i nieszczesnego 'Polo TV' zauwazam to i u nas w klubie bo niestety czesto szefostwo zaprasza tma zespoly DP i to na duza sale klubowa w sobote (tez mi sie to nie podoba ale coz zrobic) i widac iz naprawde publika szaleje za tymi discopolowcami chocby to byly 'wielkie gwiazdy' natomiast jak przyjedzie jakis DJ to niema zbytnio reakcji moze nie ze calkiem ale zdecydowanie mniej niz przy Disco Polo. Przykladowo w piatki u nas prawie rok byly organizowane 'ELECTRO NIGHT' gdzie bylo zero komercji ,byli i gwiazdy jak Mikro , ARTENTO DIVINI ktory grywa i po festivalach ale na parkiecie moze tylko z 5 ludzi momentami nawet pusto bo wiekszosc bylo na sali disco-dance ze wzgledu After Party ,Andre lub innych discopolowcow ktorych tez w ten sam dzien zapraszali. Dlatego wzniesiono ta impreze i sala duza w piatki zamknieta.








JEDYNA PROPOZYCJA Z TYCH NOWYCH KTORA WYSZLA PODOBA MI SIE TA ,VOCAL SCARLET POWALA NA KOLANA MELO TAKRZE ALE TO NIESTETY JESZCZE TYLKO WYJATKI bo sam Daniel Winter mi kiedys powiedzial ze ma brak pomyslow , a jezcze 2 lata temu planowal Black Toys 8






https://www.youtube.com/watch?v=rd5JB4vJcVc

BREXO
22-09-2014, 00:09
Ja HU nie słucham bo to nie mój klimat, i tyle mam w tym temacie do powiedzenia :)

Vinylside
22-09-2014, 00:18
a jezcze 2 lata temu planowal Black Toys 8

Owa produkcja została wypuszczona pod nazwą "Black Toys vol.7.5" :)

No chyba, że mówisz o jakimś zupełnie innym wałku - to ok :)

SilesiaRave89
22-09-2014, 14:49
Owa produkcja została wypuszczona pod nazwą "Black Toys vol.7.5" :)

No chyba, że mówisz o jakimś zupełnie innym wałku - to ok :)


Vinylside nie , Black Toys 7,5 to bylo pod koniec 2009 roku i u nas bylo katowane co impreze , on mowil o 8 ktora miala powstac w 2012 ale spowodu braku pomyslow co by tam wmixowac to sie poddal i nie powstalo. :)

A tutaj masz filmiki z ostatniej unas edycji BTHU :


Rozgrzewka ;
http://www.dailymotion.com/video/xzjzbl_rob-chris-superheld-mein-dance-mix-discoplex-a4_music
------------
https://www.youtube.com/watch?v=XKKz_DRiqCE

https://www.youtube.com/watch?v=fTEUW2Bf9gQ

http://www.dailymotion.com/video/xzmb22_black-toys-1-discoplex-a4-04-05-2013_music

T-M-S
22-09-2014, 17:35
Po drugie ten gatunek jest tak schematyczny, że brak jakichkolwiek nadziei na jego rozwój. Zwyczajnie stoi w miejscu.

tak tak.. lepiej, żeby się "rozwinął" tak jak hardstyle w pedalskie wycie kolesia + big room/dubstep/uj wie jakie jeszcze wstawki + ciotowate melodyjki i mamy hicior w 15min. Dzieki wielkie za rozwój w tym kierunku.

"brak jakichkolwiek nadziei na jego rozwój" - nie komentuje tego zdania...

HU Will Never DIE!

Moim zdaniem jak każdy gatunek ma miesiące obfite w releasy, jak i czas, w którym w dziale jest pusto. Wcale mnie to nie martwi.
Na szczęście jest czego słuchać i nie ma co narzekać ;)
Malo to kosiareczek wychodzi ? Moze i nie tak często jak w ubiegłych latach, ale ma kto tworzyć, ma kto powstrzymywać ten gatunek na powierzchni.

A wszystkim tym, którzy uważają, ze słuchanie HU to obciach:

wielki @#T@$ tam gdzie słońce nie zagląda. ;)

Czarny Lulek
22-09-2014, 17:45
Obciach może i nie, ale ta muzyka zwyczajnie umarła gdzieś w okolicach 2010 roku. Byłem naprawdę zagorzałym fanem, ale ileż można słuchać tego samego, takich samych schematów, podobnych melodii...

Rafcio Wu
22-09-2014, 18:08
30 lat na karku żona i córka obecnie...pamietam czasy gdy prawie calymi dniami siedzialem na tym forum w dziale HU a na czacie toczyly sie wojenki miedzy zwolenikami HU i Trance :) ale kiedy to bylo ;)..

a wiec tak lata 90' ( euro - dance) 2000' ( comercial trance) ktory tak w 2007' byl juz zwany HU :) takze najwieksze zbiory mam i staram sie byc na bieżaco :)

Vinylside
22-09-2014, 18:15
Skoro już mamy temat dotyczący muzyki Hands Up to ja przypominam, że na forum mamy inny temat właśnie z imprezą w takich klimatach. Mowa tutaj oczywiście o urodzinach znanego radia TECHNOBASE.FM na których wystąpi min. formacja The Hitmen (w pełnym składzie) ! A to jeszcze nie wszystko...

Wejdźcie i zobaczcie sami -> http://www.4clubbers.com.pl/newsy/1081949-ronny-bibow-i-michael-bein-razem-za-scenie-z-okazji-10-lecia-technobase-fm.html

Cukierek
22-09-2014, 18:29
W bibliotece od lat mam HU, towarzyszył mi wcześniej niż przed trance, którym param się obecnie. Lubię wracać do klasyków, ale lubię słuchać nowych wykonań też. Parę lat temu, w radiu na forum FS, grałam stałe audycje handsup'owe i naprawdę było sporo słuchaczy. Ostatnio, ok. miesiąca temu spontanicznie zagrałam hands up i ludziom przypadło też do gustu. Na razie nie widzę tego, żeby gatunek miał się skończyć. Pozdrawiam wielbicieli tego gatunku \o/\o/

T-M-S
23-09-2014, 18:29
Skoro już mamy temat dotyczący muzyki Hands Up to ja przypominam, że na forum mamy inny temat właśnie z imprezą w takich klimatach. Mowa tutaj oczywiście o urodzinach znanego radia TECHNOBASE.FM na których wystąpi min. formacja The Hitmen (w pełnym składzie) ! A to jeszcze nie wszystko...

Wejdźcie i zobaczcie sami -> http://www.4clubbers.com.pl/newsy/1081949-ronny-bibow-i-michael-bein-razem-za-scenie-z-okazji-10-lecia-technobase-fm.html


uszczypnij mnie, bo nie wierze O_O razem ? wow
Ronny sie hajtnal ostatnio i moze zebral sporo nowych pomyslow (tak mysle...)
Przydaloby sie cos retro <3

Baracade
25-09-2014, 19:30
No i nie zapominajmy o stacjach internetowych takich jak np. Technobase.FM czy Techno4Ever, które gromadzą wciąż tłumy słuchaczy.

Apropo powyższych postów- to Hitmeni wciąż działają? :D

Xien
25-09-2014, 19:35
Nie noe dziaja. To chwilowe polaczenie.

` sens from Samsung Galaxy SII (on CyanogenMod 11) via Tapatalk √

PostScriptum
28-09-2014, 22:44
No i nie zapominajmy o stacjach internetowych takich jak np. Technobase.FM czy Techno4Ever, które gromadzą wciąż tłumy słuchaczy.

Apropo powyższych postów- to Hitmeni wciąż działają? :D

Hitmeni robią wyjątek dla urodzin radia TB - 10 lat :)

rozstali się gdy mozna powiedzieć byli na szczycie, oby publika polubiła tą reaktywację to może rozważą wspólny powrót :)

TB czy T4E - ciągły słuchacz, nawet w pracy :P

JJU
28-09-2014, 22:53
Tak, jest to obciach.

Vinylside
29-09-2014, 08:29
Tak, jest to obciach.

W Twojej wsi gdzie dopuszczalne są tracki pokroju "Ty jesteś ruda" to na bank ;)

Sanbit
29-09-2014, 09:37
W Twojej wsi gdzie dopuszczalne są tracki pokroju "Ty jesteś ruda" to na bank ;)Ty jesteś ruda nie różni się zbytnio od pophandsupowego grania :D taka sama wiocha w sumie... tylko, że po angielsku albo niemiecku xD
hands up to taki odrzut z trance... podobnie jak bigroom z house

PostScriptum
29-09-2014, 12:35
Ty jesteś ruda nie różni się zbytnio od pophandsupowego grania :D taka sama wiocha w sumie... tylko, że po angielsku albo niemiecku xD
hands up to taki odrzut z trance... podobnie jak bigroom z house

jakby nie bylo HU ma sie czyms wiecej do pochwalenia anizeli bigroom :P

chocby dlugoscia istnienia na scenie

Banerx
29-09-2014, 13:00
Hands up nigdy nie był i nie będzie obciachem, ba nawet jako dj w radiu studenckim otrzymywałem gorące prośby o puszczenia właśnie HU typu Dan Winter czy Topmodelz, zresztą od Hu zaczynałem swoją przygodę z EDM, także mam sentyment ach te składanki, Dream Dance i reszta, czekało się, a później się je katowało.

JJU
30-09-2014, 02:39
W Twojej wsi gdzie dopuszczalne są tracki pokroju "Ty jesteś ruda" to na bank ;)

Spytal to odpowiedziałem. Dopóki masz 12 lat to jest to jeszcze muzyka, dalej już ciężko. Nie wiesz co to cięta riposta kolego tak swoją drogą, pracuj nad tym ;)

Vinylside
30-09-2014, 12:23
Dopóki masz 12 lat to jest to jeszcze muzyka, dalej już ciężko

W chwili obecnej mam 20 lat i dalej twierdzę, że Hands Up jest najlepszym gatunkiem ze wszystkich :)

Poza tym nie rozumiem dlaczego słuchanie owej muzyki może być dla kogoś "obciachem" :)

PostScriptum
30-09-2014, 13:14
W chwili obecnej mam 20 lat i dalej twierdzę, że Hands Up jest najlepszym gatunkiem ze wszystkich :)

Poza tym nie rozumiem dlaczego słuchanie owej muzyki może być dla kogoś "obciachem" :)


taka mentalnosc Polakow, nie idziesz w stadzie z innymi krowami to jestes obciachowy

yebac to :pilkarz:

Myuuks
30-09-2014, 14:11
Dla mnie obciachem jest to jak ktoś nie ma swojego gustu muzycznego i słucha tego co ktoś mu narzuca. Szczerze w dupie mam co kto myśli o muzyce którą mam lecz musi wiedzieć, że takie samo zdanie mam na temat jego ;). Także szanujesz to co słucham mimo, że Ci się nie podoba to ja również szanuje to co Ty słuchasz,
a Eldo pozdrawia wszystkich
Pis Joł

Sunset Emotions
01-10-2014, 20:21
Cenię HU ze względu na głęboką wartość sentymentalną, ale patrząc "trzeźwo" na temat to nie widzę powodu do obciachu.
Wiele ówczesnych gatunków chowa się przy nim.
Może faktycznie od 2010 roku gatunek podupadł, style wykonawców już nie są tak zróżnicowane i oryginalne, ale nadal można spotkać się z dobrymi produkcjami (jak na te czasy..).

Nielogiczne wydaje mi się porównanie Hands Up'u do Disco Polo..
13 lat temu HU, (wtedy) Dancecore przypominał odłam od Hard Trance, do dziś czasem trafi się dyskusja nad ustaleniem konkretnego gatunku do kawałków z tamtych czasów.

Jeśli komuś ten styl się nie podoba to zrozumiem, ale nazywanie obciachem, to tylko świadczy o niepewnym poziomie danej osoby.

Jacker
01-10-2014, 23:27
Mi trochę hands up przypomina podkłady z disco polo, bo na podobnym poziomie melodie tam są :P
Jak młody byłem to słuchałem dużo hands upu, ale już wyrosłem z tego, bo zacząłem oczekiwać od muzyki czegoś więcej.

Każdy szuka czegoś innego w muzyce. Jeśli ktoś chce się tylko bawić przy muzyce to ten gatunek jest pewnie odpowiedni.

a obciachem to można jedynie nazwać ślepe słuchanie tego, co jest modne :)

sledzik1305
06-10-2014, 09:41
Powiem tak, nie przejmuj się za bardzo co ludzie myślą o muzyce która ci się podoba. Co ciekawie najczęściej krytykują ludzie, którzy nie mają własnego gustu i słuchają tylko radiowej papki. Ja też nie znam osób w mojej okolicy, które słuchają Hands Upu, ale znajdzie się parę osób, które w pozytywny sposób reagują na klasyki pokroju Rocco - Everybody.

Baracade
06-10-2014, 11:16
Ja również myślę, że porównania Hands Up do Disco Polo są nieco niewłaściwe. Może niektórzy zauważają pewne podobieństwa. W końcu dzisiejsze Disco Polo to już właściwie nie Disco Polo, a raczej polski Dance, przynajmniej ja tak bym ten gatunek określił (discopolowe pozostały jedynie teksty, które w przypadku wielu kawałków są na żenująco niskim poziomie), same podkłady DP na przestrzeni lat ewoluowały, są lepiej wykonane, choć nie wszystkie.

PostScriptum
06-12-2014, 11:48
Może faktycznie od 2010 roku gatunek podupadł, style wykonawców już nie są tak zróżnicowane i oryginalne,...

to prawda, 2010 czy 2011 nie był dobrym czasem dla HU ale od 2012 już wszystko zaczęło podnosić się na nogi :D
no i moim zdaniem style wykonawców czy zróżnicowanie produkcji rozwinęło się a nie podupadło w porównaniu do starych czasów :)

PostScriptum
06-12-2014, 14:08
zapraszam do odwiedzenia tego tematu :)

http://www.4clubbers.com.pl/spotkania-uzytkownikow/1104043-10-jahre-technobase-fm-10-01-2015-a.html

Czarny Lulek
12-12-2014, 06:27
Obciach to sluchanie DVBBS, nic sie nie martw

Wysyłane z mojego MT11i za pomocą Tapatalk 2

Pete Stan
12-12-2014, 08:54
http://www.up.4clubbers.pl/out.php/i43373_Beztytuu.png
Obciach? Nigdy w życiu, obciachem można nazwać kogoś kto słucha pompek, ewentualnie przemówień polityków.

Wg mnie hendzap i kompresory = ten sam poziom "zajebistości".

A słuchanie DVBBS to nie obciach.

To wstyd i hańba.

liluu
16-02-2015, 22:23
Ja słucham raczej dla sentymentu, wspomnień ;) a czy obciach, to według mnie nie, każdy słucha to co lubi ;)

Black King
21-02-2015, 22:11
muzyka jak muzyka,gatunek taki sam jak inne taneczne,obciachem jest słuchanie disco polo jarając się nim nie będąc naje-bany ;)

Esiu91
23-02-2015, 15:05
>2015
>słuchać HU

Jak byłem jeszcze nastolatkiem to owszem, zdarzyło się posłuchać jakiegoś utworu z tego gatunku. Jednak myślę, że z tego się wyrasta, jest przecież tyle gatunków bardziej rozwijających, ciekawszych, ambitniejszych, że słuchanie tego nieszczęsnego HU to tylko z sentymentu chyba. Z tego się wyrasta.

Xien
23-02-2015, 19:09
>2015
Jednak myślę, że z tego się wyrasta, jest przecież tyle gatunków bardziej rozwijających, ciekawszych, ambitniejszych, że słuchanie tego nieszczęsnego HU to tylko z sentymentu chyba. Z tego się wyrasta.
Więc ty masz 23 lata tak? Ja pierd*$#..

"Z tego się wyrasta" - powiedź to takim osobom jak DJ Gollum lub Rob Mayth którzy już swoje lata mają a jakoś aktywni (mniej lub więcej) w scenie są.

msbrightside
16-09-2015, 15:48
Karina, lat 17, czynny słuchacz HU od 2004 r. Z bardzo dużym zaciekawieniem przeczytałam cały watek do końca i muszę przyznać, że nigdy nawet przez myśl nie przeszło mi to, by uważać, że słuchanie takiej muzyki to "obciach". Własciwie Hands Up to jedyny gatunek, który tak naprawdę gram poza UK Hardcore i Disco/Funky, więc nie mam co liczyć na zrozumienie ze strony większości polskiej klubowej masy. Rzeczywiście inaczej sprawa wygląda w Niemczech - kraju, w którym powstał ten gatunek, rozmawiałam już z bardzo wieloma osobami, znam trochę osob z Techno4Ever bo to radio było mi najbliższe do początku 2012 roku. W większości grałam małe audycje, po jakichś testówkach, prywatnych serwerach, mixlrach czy innych takich platformowkach, lecz nigdy nie prowadziłam czegoś takiego w dużym radiu FTB czy RP, pozdrawiam @vinylside którego audycji bardzo często słuchałam :-) Szkoda, że mało osob ma w ogóle pomysł w głowie na Back To Hands Up, ostatni jaki pamiętam był w 2011 w E2K, gdzie przyszli sobie nachlani Basslovers United :D ale no... Było spoko :-) Bardzo żałowałam, że nie mogłam być na 10 Jahre Technobase.FM lub Fruehlings Gefuehle. Rozmawiałam z organizatorami i prezenterami, którzy powiedzieli, że nawet transmitować by się nie dało bo mają problemy z internetem w tym Oberhausen :D - trochę wybiegłam poza temat i przepraszam... Śmialam się, że po tych tytułach tracków w 2012 r. Hands Up Isn't deat, as long as we will LIFE!!! słuchacze HU będą postrzegani jako jakaś undergroundowa społeczność, sekta, dlaczego nie można zrobić takich kolektywów jak Essential vibes w Trance, to ma racjebytu, eventy się organizuje, headlinerów się zaprasza, szkoda że czegoś takiego nie widzi się w HU, bardzo żałuję... Ciekawe, gdyby We Are One (Technobase) połączyło sięz jakimś klubem w Polsce poraz drugi jak to było jakiś czas temu, to czy coś by z tego wyszło.

Vinylside
16-09-2015, 16:13
Szkoda, że mało osob ma w ogóle pomysł w głowie na Back To Hands Up

Uwierz mi, że bardzo dużo osób (w tym ja sam) ma bogate pomysły na imprezę pod szyldem muzyki Hands Up. Problem jednak polega na tym, że kluby nie chcą już organizacji takich eventów w swoich progach, ponieważ ich zdaniem ten gatunek po prostu umarł. Co więcej ? Każdy manager w rozmowie o takiej imprezie tłumaczy się klubowiczami, którzy mogliby nie ogarnąć tego gatunku na parkiecie, ponieważ są przyzwyczajeni do BigRoomowych brzmień. Dzwoniłem, pytałem i niestety nikt nie jest zainteresowany dlatego też zmuszony jestem grać ten gatunek tylko i wyłącznie w internetowym radiu, bez szerszego rozgłosu.

pozdrawiam @vinylside którego audycji bardzo często słuchałam

http://www.forum.juvepoland.com/images/smiles/prochno.gif http://www.forum.juvepoland.com/images/smiles/prochno.gif http://www.forum.juvepoland.com/images/smiles/prochno.gif

Zapraszam oczywiście po więcej -> Vinylside (Audycje Radiowe) (Electro-House, Hands Up, Hardstyle) - stare, nieśmiertelne hity z lat 2000-2012 (http://www.4clubbers.com.pl/tags/index.php/vinylside/)

K-BooX
24-02-2016, 10:57
Mi HU przejadl sie już ladnych parę lat temu. Ostatni kawalek jaki zrobilem w tym klimacie byl z 2006r.
...swoją drogą to ten czas ładnie zapier... :-)
Pozdrawiam

Eleman
24-02-2016, 11:18
A wg mnie Hands Up powraca w zupełnie nowym stylu, powiem nawet więcej - sądzę, że w ciągu najbliższych 2-3 lat tego typu brzmienia mogą z powrotem zdominować scenę klubową, z tym, iż w zupełnie nowym wydaniu, być może wyewoluuje to w zupełnie nowy gatunek, a może nawet całe spektrum gatunków, być może z domieszkami w stylu Happy Hardcore/Hardstyle i ostatnio modnych podgatunków EDM, w każdym razie spodziewałbym się zupełnie nowego spojrzenia na to wszystko, czegoś zupełnie nowego, co zastąpi oklepaną wojnę szeroko pojętego, współczesnego trance, house i reszty EDM, jeszcze się zdziwicie, jak w 2020 roku Eska zacznie to puszczać xDD

Oskarro
25-02-2016, 15:47
Eska? Szczerze wątpię.
Postępująca komercjalizacja raczej ma tendencję zupełnie przeciwną, niż dążenie do tej specyficznej odmiany trance'u.
Na chwilę obecną, jedyną przyszłością HU są imprezy tematyczne i oczywiście retro.

Eleman
25-02-2016, 18:36
Eska? Szczerze wątpię.
Postępująca komercjalizacja raczej ma tendencję zupełnie przeciwną, niż dążenie do tej specyficznej odmiany trance'u.
Na chwilę obecną, jedyną przyszłością HU są imprezy tematyczne i oczywiście retro.

hahaha HU i Retro ? No chyba nie hahaha
Jest to gatunek, który ciągle żyje, prawie codziennie wychodzą nowe produkcje na całym świecie praktycznie a podziemie tego gatunku jest jeszcze większe.

Należy oczywiście zauważyć, że współczesne utwory nie przypominają tych z przed kilkunastu lat, ja to nazywam nową szkołą hands upu ;) a ta ma dopiero kilka latek, ciągle się rozwija i lata największej popularności ma raczej dopiero przed sobą :)

Wgl słyszał tu ktoś o nagłej zmianie tendencji o 180 stopni ? :) Takie rzeczy zdarzają się na rynku muzycznym i to wcale nie tak rzadko ;)

PS: Wg mnie możnaby nawet zasugerować tezę, że Hands Up to muzyka Disco XXI wieku, to ewoluuje podobnie, aktualnie "wchodzimy w lata 80" :)


EDIT: Macie tu przykład "new school of Hands Up" z ostatniej chwili można powiedzieć:

https://youtu.be/Wt0M_lpoQ9A

Badger
14-04-2023, 17:03
Retro hands up jest mega dobry 😁 słucham od wielu lat i jakoś się nie nudzi 😉

Hidden
16-04-2023, 20:49
Współczesna, modna muzyka jest straszliwie kiczowata, wszechobecne piszczały, paskudny autotune, prymitywne teksty. I co, jakoś nie widać, żeby ludziom doskwierało uczucie obciachu. Hands Up, myślę o oldskulu, na tym tle pięknie się zestarzał, wiele produkcji do dziś słucham z przyjemnością.

A tutaj kilka moich ulubionych, gdyby ktoś był ciekaw: http://www.4clubbers.com.pl/klasyki/1355406-2005-dancefloor-rockaz-wodka-club-mix-4-a.html

Pozdrawiam.

pawwww
16-04-2023, 21:01
Wiekszosc ludzi slucha syfiastego popu w radiu, nie przejmowalbym sie opinia ludzi o HU.

clubberpl
21-04-2023, 17:57
Temat odkopany to dorzuce swoje 3 grosze, ja mysle, ze kazdy niech slucha co mu w duszy gra. Co mnie ma obchodzic opinia innych. Ja sam nie lubie kilku gatunkow muzycznych (patrz sławetne disco-polo), ale jak se ktos chce sluchac Zenka Martyniuka czy majteczki w kropeczki, to niech se słucha i bawi sie w najlepsze. Byleby mnie do tej zabawy nie ciagnal ;p

Staylers
22-04-2023, 16:39
Jak dla mnie to żaden obciach. Stary dobru HU! był świetnym gatunkiem i wiele kawałków nawet dziś daje mega radochę ze słuchania pomimo upływu lat. Inna sprawa, że obecnie gatunek dość mocno jest zapomniany, ale moim zdaniem twórczość chociażby formacji the hitmen brać za coś obciachowego nie wypada.

kondik
23-04-2023, 08:30
Słuchanie dzisiejszego handsupu czy raczej to co uchodzi dzisiaj za hands up to obciach maksymalny
Teraźniejszy hands up to najgorsza obecnie muza na świecie obok hip-hopu.
To discopolo jest o wiele lepszą muzą.

FazZi85
25-04-2023, 11:53
Słuchanie dzisiejszego handsupu czy raczej to co uchodzi dzisiaj za hands up to obciach maksymalny
Teraźniejszy hands up to najgorsza obecnie muza na świecie obok hip-hopu.
To discopolo jest o wiele lepszą muzą.
Nie ma czegoś takiego jak najgorsza muza na świecie, każdy gatunek muzyki ma swoich wiernych fanów i zwolenników, każdy człowiek ma swój gust, jak dla mnie HandsUp to muzyka z pozytywną energią i fajnymi dźwiękami oraz melodiami, tempo wiadomo szybsze niż gospel czy jakieś szanty, HU to muzyka na której hmmm wiele ludzi się wychowało i nie uważam że to jest obciach. Po prostu nie znasz artystów którzy w tym gatunku tworzą i trwają do dziś ;) np: MasterBlaster, Verano, Jens-O, Hitmen, Manian, Dan Vinter, 2-4 Grooves, Gollum lub Rob Mayth...

djmuody
26-04-2023, 16:10
Nie, to nie jest obciach :)

djbasstronic
14-05-2023, 12:08
Nie jest obciachem słuchać hands upu ani niczego innego. Ludzie....co poniektórzy...najwyższy czas dorosnąć, serio :) Jak zobaczyłem ten wątek to się poczułem jakbym wrócił do podstawówki. Słuchaj sobie jeden z drugim hands upu, disco polo czy nawet pieśni kościelnych i nie jest to żaden obciach i co więcej to nikt nawet nie ma prawa tak komuś mówić. Są "gusta" i każdy ma je inne i każdemu podoba się coś innego i każdy ma prawo lubić co chce. Więc jeżeli ja słucham hands up i ktoś mi mówi, że obciach to tylko się uśmiecham bo dla mnie taka osoba to zwykły dzieciak. Dorośnijmy i szanujmy się, naprawdę szczerze polecam :) Choć jak widzę, że ktoś tu w wieku 46 lat pisze, że muzyka jakaś jest obciachowa to już naprawdę szczerze wątpię w ludzką dojrzałość.