PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Sport Legia Warszawa nie zagra w Lidze Mistrzów! Jest decyzja UEFA!


Andre
08-08-2014, 11:21
"Nie dla nas LM w tym roku... Zawiodłem" - napisał na Twitterze prezes Legii Warszawa Bogusław Leśnodorski. Te słowa oznaczają, że mistrz Polski został przez UEFA ukarany walkowerem. To kara za to, że w rewanżowym starciu z Celtikiem Glasgow wszedł na boisko Bartosz Bereszyński, który nie odpokutował kary za kartki.

W 3. rundzie eliminacji Ligi Mistrzów Legia Warszawa pewnie pokonała Celtic Glasgow. W pierwszym meczu mistrzowie Polski wygrali 4-1, w rewanżu pokonali Szkotów 2-0.
Niejasności pojawiły się po wpuszczeniu w 87. minucie Bartosza Bereszyńskiego na murawę środowego spotkania. W ostatniej kolejce fazy grupowej Ligi Europejskiej w zeszłym sezonie obrońca został ukarany czerwoną kartką w meczu przeciwko cypryjskiej drużynie Apollon Limassol (2-0).


Bereszyński nie zagrał w trzech meczach tego sezonu w eliminacjach Ligi Mistrzów. Nie było go na murawie w dwóch starciach z irlandzkim St Patrick's Athletic w drugiej rundzie kwalifikacji oraz w pierwszym spotkaniu z Celtikiem (4-1).
Rewanżowy mecz z Celtikiem był czwartym spotkaniem Legii w tym sezonie w europejskich pucharach, ale Bereszyński nie został zgłoszony do gry w drugiej rundzie eliminacji z St Patrick's, a tylko uprawniony piłkarz może odbywać karę na kartki. Celtic postanowił wykorzystać ten fakt i złożył skargę do UEFA.
Europejska centrala uznała, że Bereszyński nie miał prawa pojawić się na boisku i postanowiła nałożyć na Legię karę. Wynik meczu w Edynburgu zweryfikowano na walkower 3-0 dla Celtiku, a to oznacza, że w 4. rundzie eliminacji LM znalazł się mistrz Szkocji.
Decyzja UEFA oznacza, że podopieczni Henninga Berga będą walczyć w 4. rundzie eliminacji Ligi Europejskiej. Losowanie odbędzie się o godz. 13.00 w szwajcarskim Nyonie.
Na Twitterze pojawiły się pierwsze komentarze piłkarzy Legii. Michał Żyro, który strzelił jedną z bramek w Edynburgu, napisał rozżalony: Marzenia uciekły! Bez sensu wszystko

interia.pl

Tak od siebie ... to są kur... jakieś jaja do potegi, już teraz wszystko sie wyjaśnia te pogłoski przed meczem że Celitic ma wszystko załatwione, tylko ,że sie mówiło ,że mają wygrać 4:0, tak się kur... sprzedać szok!!!

PostScriptum
08-08-2014, 12:14
banda poyebancow, smiech na sali i nie wiem co jeszcze napisac

rece opadaja jak sie slyszy o czyms takim

_Rafael
08-08-2014, 12:33
Wszystko zależy od detalu, w tym przypadku takie przeoczenie, mógłby Berg posłać do gry kogoś innego, w tym roku była bardzo duża szansa na awans bo wierzę, że pokazaliby się w kolejnej rundzie z drugiej strony. Dopingujmy i trzymajmy kciuki za nich w nadchodzącej rundzie LE.

mangmar
08-08-2014, 12:35
To większa kompromitacja niż wczorajszy wyczyn Lecha. Jednak Ferdek miał racje, są na świecie rzeczy, które się fizjologom nie śniły.

Vinylside
08-08-2014, 12:41
I bardzo dobrze ;)

W ekstraklasie pomagają sędziowie i cała załoga PZPN , więc w europejskich pucharach tak łatwo już nie będzie. Anulowanie kar, rzuty karne za darmo, zachowania kibiców zwinięte pod dywan - w Polsce to przejdzie, ale jak widać na więcej liczyć nie można. Jest jeszcze jakaś sprawiedliwość na tym świecie :)

Wybaczcie, ale legia w końcu czuje się tak jak pozostałe zespoły z ekstraklasy, gdy to za warszawskim klubem stoi murem PZPN...

skukany
08-08-2014, 12:51
brawo kopacze polska piłka to dno lepiej nie oglądać

dyniu
08-08-2014, 12:58
Prawda jest tak że gdyby to nie był Celtic tylko miej znaczący klub to by Legia dostała z 15 może 20 tyś ojro kary. Ewentualnie Zamiast Legii by grała znacząca drużyna z Niemiec itp to też by zakończyło się na karze pieniężnej. Marketing musi się zgadzać. Oczywiście błąd działaczy Legii katastrofalny.

"pogoda nie jest dla biednych w futbolu"

Wojtek Szczęsny
08-08-2014, 13:05
w głowie mi się nie mieści co Ci frajerzy z uefa robią !!!
UEFA Champions League - Legia ? UEFA.com (http://www.uefa.com/uefachampionsleague/season=2015/clubs/club=50146/squad/index.html)
tutaj niby jest zgłoszony i nic ?

Andre
08-08-2014, 13:10
w głowie mi się nie mieści co Ci frajerzy z uefa robią !!!
UEFA Champions League - Legia ? UEFA.com (http://www.uefa.com/uefachampionsleague/season=2015/clubs/club=50146/squad/index.html)
tutaj niby jest zgłoszony i nic ?


Na 99% poszła kasa dla Legii za te cuda , ja grając w "B" kalsie umiałem liczyć do 3 a w takim klubie nie umieją? Druga sprawa kto w 86 min wpuszcza na boiska obronce za napastnika w meczu w którym sie prowadzi 0:2 i ma sie awans pewny!!
SPRZEDALI sie jak najwieksza kur... na swiecie

.:PrzemQs:.
08-08-2014, 13:39
Na 99% poszła kasa dla Legii za te cuda , ja grając w "B" kalsie umiałem liczyć do 3 a w takim klubie nie umieją? Druga sprawa kto w 86 min wpuszcza na boiska obronce za napastnika w meczu w którym sie prowadzi 0:2 i ma sie awans pewny!!
SPRZEDALI sie jak najwieksza kur... na swiecie

Chyba sobie żartujesz z tą kasą dla Legii :ranting:
Jedyną kasę jaką mógł ktoś zgarnąć to UEFA.
Sprawa ma się tak, że działacze Legii nie dopilnowali,
dokładniej to pewna blondynka z loczkami...
która płacząc myśli że jej nie wyebią ze stanowiska.
Czytałem, że bodajże w 2011 roku była taka sama sytuacja z innymi klubami to UEFA nałożyło grzywnę, nie wykluczając z rozgrywek.
No ale dlaczego taka decyzja ? Sytuacja jest prosta,
Celtic jest bardziej rozpoznawalną drużyną i będzie lepsza sprzedaż biletów
na mecze, a kto tam zna Legię... kto przyjdzie na mecz, garstka Warszawiaków ?
Najbardziej mi szkoda tylko piłkarzy, bo dobrze grali.
A odpaść po błędzie jakieś "cipy" za biurkiem, to dramat.

MISON
08-08-2014, 13:44
Za Głupotę się płaci ^ ^ I to nawet gruby miljony z tego co czytam w sieci(więcej info coming soon)

#MafiaUefa

Legia-Aktobe (Zdobywca pucharu Kazachstanu xD)
Ruch - Metalist Charków

Ciekawe jak Ruch dostanie się na Ukraine xD

Dawid92
08-08-2014, 14:19
Legia sama sobie winna no ale trzeba zrzucić winę na UEFE.

Tic_Tac
08-08-2014, 14:31
No tak jest tu wina Legii...
ale popatrzcie też na to trochę z tej strony, że Legia dała protokół(na ten mecz- Bereszynski na ławce) i żaden delegat UEFA nie miał żadnych przeciwwskazań co do składu, więc zatwierdzili oni ten skład.

Legia popełniła błąd, delegat UEFA również.

benek2411
08-08-2014, 14:44
Chyba teraz mieli największe szanse na awans. ja yebie

Dawid92
08-08-2014, 15:15
W takim razie cała wina spada na Benfice bo nie kupiła Bereszyńskiego :D

Wojtek Szczęsny
08-08-2014, 15:30
dlaczego uefa nie podejmie decyzji analogicznej do sytuacji między jakimiś wackami z Węgier i Bułgarii, kiedy to klub dostał tylko 15k ełro kary?

Andre
08-08-2014, 15:38
Chyba sobie żartujesz z tą kasą dla Legii :ranting:
Jedyną kasę jaką mógł ktoś zgarnąć to UEFA.
Sprawa ma się tak, że działacze Legii nie dopilnowali,
dokładniej to pewna blondynka z loczkami...
która płacząc myśli że jej nie wyebią ze stanowiska.
Czytałem, że bodajże w 2011 roku była taka sama sytuacja z innymi klubami to UEFA nałożyło grzywnę, nie wykluczając z rozgrywek.
No ale dlaczego taka decyzja ? Sytuacja jest prosta,
Celtic jest bardziej rozpoznawalną drużyną i będzie lepsza sprzedaż biletów
na mecze, a kto tam zna Legię... kto przyjdzie na mecz, garstka Warszawiaków ?
Najbardziej mi szkoda tylko piłkarzy, bo dobrze grali.
A odpaść po błędzie jakieś "cipy" za biurkiem, to dramat.

To Ty chyba żartujesz i jestes naiwny , ze wierzysz , ze w takiej firmie jak Legia ktoś popelnia taki błąd nieświadomie hehe pisalem juz w "B" klasie sie nie popełnia takich błędów haha(oczywiscie świadomie zawsze ktoś gra na kogoś:D)
Ogarnij klimat polskiej piłki, a sytuacja byla na tyle kretyńska, ze juz przed meczem byly pogloski o tym , ze Celtic przejdzie
Za dużo tych dziwnych sytuacji by w to wierzyć, ze nie zrobili tego swiadomie za kase i tyle

Davi_16
08-08-2014, 15:38
Dymanie: poziom expert.

benek2411
08-08-2014, 15:46
Zastanawia mnie taka rzecz, bo nie wiem czy któryś z internautów napisał bzdurę czy faktycznie tak jest. Otóż w LM gdy zawodnik zostanie zawieszony to karę musi odsiedzieć na ławce rezerwowych a nie trybunach. To jest chyba absurdalne, bo w każdej lidze świata za zawieszenie leci się na trybuny, w LM też tak zawsze było, że jak ktoś dostanie czerwo lub przekroczy limit żółtych kartek to swoją karę odsiaduje na trybunach, a teraz co nagle zmiana?

R3belz
08-08-2014, 15:54
Jezu jaki kabaret hahaha. Współczuje Legii ale w UEFA Cup dadzą rady :)

Karolinho
08-08-2014, 16:13
To jest skandal. Podpisuję się pod słowami Janka Tomaszewskiego.

BarTrack
08-08-2014, 17:26
http://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/t1.0-9/10583932_651338314961579_4617434709542830927_n.jpg

http://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpa1/t1.0-9/10552610_651253551636722_4650340012961892037_n.jpg

Tak do siebie dodam...Ja rozumiem oburzenie decyzją UEFA ale pamiętajmy, że przepisy są jasne i znane od w c*** dawna. To, że Blond kierowniczka drużyny Legii (przepraszam wszystkie blondynki) nie potrafiła dobrze zinterpretować przepisów to jest TYLKO I WYŁĄCZNIE jej wina. Nie powinno się obwiniać UEFY za to, że respektuje własne przepisy.
Podjeli jedyna sluszna decyzja, zgodna z prawem UEFY. Legia nie zastosowala sie do przepisow i nie mogli robic zadnego wyjatku. Za wystawienie zawieszonego zawodnika jedyna przewidziana w regulaminie kara byl walkower. Skompromitowal sie pracownik klubu, ktory nie znal pzrepisow, a nie federacja. I tyle w temacie
" Mam tak samo jak Ty.... Liga Mistrzów w TV... " ;)
(7)

Tomek
08-08-2014, 17:38
http://www.up.4clubbers.pl/out.php/i42876_IMG40562890066662.jpeg

s3ba92
08-08-2014, 18:09
yyyyy.... walkower 3:0 dla Celticu. i wykluczenie? Czy jedynie walkower?

Piaszeczki
08-08-2014, 20:14
Jprd... Człowiek sobie cały dzień ładnie pracuje i w trakcie myśli kogo tu Legia wylosuje, przychodzi do domu wyj..ny jak sflaczały materac, siada przed kompa odpala sport.pl i doznaje szoku. I to takiego jakiego jeszcze nigdy w życiu nie przeżył. Wczoraj pisali że sytuacja jest opanowana i skończy się na karze finansowej bo sytuacja już taka miała miejsce wcześniej.. Już z transmisją był problem i wyczuwałem w tym jakiegoś wałka, ale na szczęście poszło wszystko czysto. No ale dyskwalifikować klub który w dwumeczu wygrywa 6:1 z powodu tego że gracz zagra głupie 5 minut ?? Tu ewidentnie nie chodzi o bezwzględność w przestrzeganiu przepisów. Ta decyzja cholernie przeczy zasadom fair-play. Wydaje mi się że odwołania nic nie dadzą bo decyzja niema nic wspólnego ze sprawiedliwością i to jest klepnięte na amen. No chyba że Zibi ruszy swoje kontakty bo to ostatnia deska ratunku.


Najgorsze w tym wszystkim jest to że Legia na decydujące mecze wypracowała formę jak nigdy. Nawet ze Spartakiem tak dobrze nie grała jak z Celtami. W tym roku były realne szanse na awans. W tamtym roku po wylosowaniu Steauy wiedziałem że będą plecy, ale w tym roku myślę że Rumuni nie mieliby szans. Wszyscy przeciwnicy poza Salzburgiem byli do klepnięcia. To boli. Kibica Lecha.

kalabanga
08-08-2014, 20:23
Tak do siebie dodam...Ja rozumiem oburzenie decyzją UEFA ale pamiętajmy, że przepisy są jasne i znane od w c*** dawna. To, że Blond kierowniczka drużyny Legii (przepraszam wszystkie blondynki) nie potrafiła dobrze zinterpretować przepisów to jest TYLKO I WYŁĄCZNIE jej wina. Nie powinno się obwiniać UEFY za to, że respektuje własne przepisy.
Podjeli jedyna sluszna decyzja, zgodna z prawem UEFY. Legia nie zastosowala sie do przepisow i nie mogli robic zadnego wyjatku. Za wystawienie zawieszonego zawodnika jedyna przewidziana w regulaminie kara byl walkower. Skompromitowal sie pracownik klubu, ktory nie znal pzrepisow, a nie federacja. I tyle w temacie
" Mam tak samo jak Ty.... Liga Mistrzów w TV... " ;)
(7)

Zgadzam się z tym, ale jedno wielkie ''ale'' ode mnie, że NIE JEST to tylko wina pani blondynki, która sama w klubie nie jest i ją też ktoś powinien sprawdzić od czasu do czasu, bo doświadczenia jej brak. Takie podstawowe przepisy powinny być znane w klubie przez większość pracowników działających w papierkach, a nie tylko przez jedną osobę. TO NIE ŚREDNIOWIECZE, ŻEBY CZYTAĆ UMIAŁ TYLKO JEDEN CZŁOWIEK W WIOSCE! Myślę nawet, że porażki z ubiegłych lat w eliminacjach do LM się chowają, bo to WSTYD i BLAMAŻ. Tak jak bartrack uważam, że to kompromitacja klubu, a nie federacji. Surowa, czy nie jest to kara za głupotę i frajerstwo.

No chyba że Zibi ruszy swoje kontakty bo to ostatnia deska ratunku.

Haha :) Zibi i jego kontakty... Jak się postara to może nawet od półfinałów zaczniemy!

z powodu tego że gracz zagra głupie 5 minut
Na 4clubbers nie pozwolą ci się zarejestrować za darmo, dlatego, że chcesz wejść tylko na GŁUPIE 5 MINUT!

JJU
08-08-2014, 20:34
Na 99% poszła kasa dla Legii za te cuda , ja grając w "B" kalsie umiałem liczyć do 3 a w takim klubie nie umieją? Druga sprawa kto w 86 min wpuszcza na boiska obronce za napastnika w meczu w którym sie prowadzi 0:2 i ma sie awans pewny!!
SPRZEDALI sie jak najwieksza kur... na swiecie

Policz głupku ile musieliby dostać i zastanów się kto by tyle dał. Wtedy wróć.


_______________________________________________
Post edytowany przez Moderatora Forum
Powód moderacji:


Warn
* Za co napewno wiesz jesteś mega inteligętny matematyk.


_______________________________________________

Andre



Dzienki.

brzooskaa
08-08-2014, 21:31
Powiem tyle nie lubie Legii ale w pucharach kibicuje wszystkim polskim zespolom. Ale wg mnie ta cala sytuacja to jest skandal. Zarowno od strony Legii jak i UEFY. Legia dala dupy z tym ze nie umie czytac a UEFA dlatego ze daje taka kare za cos takiego. Czy ten Bereszynski w ogole dotknal pilke w tym meczu? Naprawde szkoda mi teraz tej druzyny bo wytarli sobie tylek Celticiem na boisku a tu taka katastrofa. Gdyby Celtic mial odrobine honoru to z Mariborem powinien zejsc z boiska.

Andre
08-08-2014, 22:46
Policz głupku ile musieliby dostać i zastanów się kto by tyle dał. Wtedy wróć.



JP facet tak ciężko Ci w to uwierzyć ,że w tym kraju mogli to zrobić nawet za paczke fajek i flaszke ?...
Biorąc oczywiście Twój niesamowity iloraz inteligęcji nie musze pisać ,żebyś tego nie brał dosłownie chyba , nie ?

HakTeck
09-08-2014, 13:37
JP facet tak ciężko Ci w to uwierzyć ,że w tym kraju mogli to zrobić nawet za paczke fajek i flaszke ?...
Biorąc oczywiście Twój niesamowity iloraz inteligęcji nie musze pisać ,żebyś tego nie brał dosłownie chyba , nie ?

Wez idz kibicuj swojej marnej wiselce... Twoje posty w tym temacie to jedna wielka glupota. Za sam awans do LM Legia zgarnia kupe kasy.

Karolinho
09-08-2014, 13:50
Andre tutaj to się chłopie nie popisałeś. Za samą IV rundę el. LM Legia dostałaby 12 mln. zł (jeśli się myle poprawcie mnie). Gdzie byłby sens sprzedawania się? Po co? Komu? Na co?

Czasem myślcie zanim coś napiszecie bo reNCy opadają.

MISON
09-08-2014, 13:55
@UP Bez przesady z tymi 12 mln. Tak to się mniej więcej układa:

2. runda kwalifikacji - 130 tys. euro
3. runda kwalifikacji - 130 tys. euro
4. runda kwalifikacji - 2,1 mln euro
faza grupowa - 8,6 mln euro
każdy remis - 500 tys. euro
każde zwycięstwo - 1 mln euro
1/8 finału - 3,5 mln euro
1/4 finału - 3,9 mln euro
1/2 finału - 4,9 mln euro
finał - 6,5 mln euro
triumf - 10,5 mln euro

HakTeck
09-08-2014, 14:00
Andre tutaj to się chłopie nie popisałeś. Za samą IV rundę el. LM Legia dostałaby 12 mln. zł (jeśli się myle poprawcie mnie). Gdzie byłby sens sprzedawania się? Po co? Komu? Na co?

Czasem myślcie zanim coś napiszecie bo reNCy opadają.

Tak czy owak... Nie dogadasz sie z kibicami przerklamowanych zespolow takich jak Wilsa i Lech...

Karolinho
09-08-2014, 14:12
aha, czyli jakieś daremne info dali na polsacie gdy wczoraj słuchałem

Piaszeczki
09-08-2014, 14:26
Tak czy owak... Nie dogadasz sie z kibicami przerklamowanych zespolow takich jak Wilsa i Lech...



Mów za siebie chłopcze. Tysiące kibiców Lecha i Wisły jest wqrw**** na tę sytuację. To jest rozbój w biały dzień. Jak mi się o tym przypomina to myślę że to jest dobry JOKE....

benek2411
09-08-2014, 14:48
Każdy normalny polski kibic jest zażenowany całą ta sytuacją.
Tak dla uzupełniania słów użytkownika MISON, oprócz hajsu od UEFA dochodzi jeszcze zysk za prawa do transmisji, które w przypadku Legii wielki by nie były w stosunku do Realu czy Arsenalu, ale na pewno byłoby to co najmniej całoroczny budżet klubu z Łazienkowskiej.

Piaszeczki
09-08-2014, 16:55
Już od kliku lat wiadomo że każdy polski klub po awansie do LM odskoczyłby od reszty klubów z ekstraklasy finansowo na parę ładnych lat. Dodając do tego fakt że Legia i tak ma o wiele większy budżet niż drugi Lech, to po awansie różnica byłby już gigantyczna. Skończyłyby się transfery po 800 tys. euro, tylko sprowadzano by piłkarzy za 2, 3 miliony euro. Prędzej czy później i tak do tego dojdzie bo ten klub jest prowadzony najbardziej profesjonalnie od lat i budżet z roku na rok ma większy, ale dlaczego by nie zrobić tego w pół roku grając w LM?

Tak w ogóle to nie widzę nigdzie wypowiedzi Bońka o tej całej sytuacji. Ktoś coś widział/słyszał?

Andre
09-08-2014, 21:26
Wez idz kibicuj swojej marnej wiselce... Twoje posty w tym temacie to jedna wielka glupota. Za sam awans do LM Legia zgarnia kupe kasy.

A kto Ci powiedział , ze by awansowali? Wiesz to? Nie wiesz, i tu nie chodzi , ze jestem z Krakowa i nie lubie Legii bo ja nie z tych, kibicowałem Legii bo chciałbym za życia zobaczyć wkoncu polską drużynę w LM , ale tak katastrofalny błąd ze strony Legii jest nie wybaczalny , i dlatego spokojnie można brać pod uwagę , ze ktoś na tym zarobil i tylko o to mi chodzilo... A Wy zrobiliście ze mnie Krakowskiego kibola no ludzie....

benek2411
09-08-2014, 22:45
A Wy zrobiliście ze mnie Krakowskiego kibola no ludzie....


taki urok tego działu. Jak jesteś za słaby psychicznie to się nie wypowiadaj w ogóle :)

Andre
09-08-2014, 22:48
taki urok tego działu. Jak jesteś za słaby psychicznie to się nie wypowiadaj w ogóle :)

To nie oto chodzi , bo tak nie jest , stwierdzam po prostu ,że wiekszosc wypowiadających sie tutaj ma klapki na oczach i tyle, a tak naprawde w dup... byli i gów.. widzieli

JJU
10-08-2014, 01:46
To nie oto chodzi , bo tak nie jest , stwierdzam po prostu ,że wiekszosc wypowiadających sie tutaj ma klapki na oczach i tyle, a tak naprawde w dup... byli i gów.. widzieli

Śmiesznawy jesteś, serio serio :)

benek2411
10-08-2014, 10:13
a tak naprawde w dup... byli i gów.. widzieli


Ale my wiemy jak napisać "inteligętny" bez błędu :)

Dawid92
11-08-2014, 15:14
Było tak:

Kuciak do Bereszyńskiego: - Sprawdź czy na pewno możesz grać, bo mieliśmy taką sytuację w Vaslui.
BB do Ostrowskiej: - z moimi kartkami wszystko jest w porządku?
Ostrowska: - Niczym się nie przejmuj, tylko graj. Od tamtych spraw jestem ja.

Konr@do
11-08-2014, 19:04
Śmieszą mnie te hejty na Celtic i ta nagonka medialna, skoro to Legia jest sobie winna, skoro pracują tam niekompetentni ludzie to znaczy że nie nadają się do bycia na takim poziomie(poziomie LM), bo sam wynik jest świetny, ale liczy się też to co klub prezentuje organizacyjnie, LM to najwyższy poziom tam nie ma miejsca na takie sytuacje, to znaczy że nie ma tam miejsca dl aLegii. Swoją drogą najbardziej bawią mnie teksty typu "Legia na pewno by nie przyjęła takiego "awansu"" hahaha
Ktoś kto gada takie pierdoły chyba sam nie wie co mówi. to jest kupa kasy, az sie posmialem troche jak poczytałem list Legii do Celticu :D:D
LM nie dla nas, i nie zapowiada się w najbliższym czasie.

PS: Żeby nie było przepis jest bzdurny, i odpaść przez takie coś to chyba największa żenada, ale trzeba ogarniać przepisy, pudel chyba nie potrafił tego.

_Maciek
11-08-2014, 21:40
Śmieszą mnie te hejty na Celtic i ta nagonka medialna, skoro to Legia jest sobie winna, skoro pracują tam niekompetentni ludzie to znaczy że nie nadają się do bycia na takim poziomie(poziomie LM), bo sam wynik jest świetny, ale liczy się też to co klub prezentuje organizacyjnie, LM to najwyższy poziom tam nie ma miejsca na takie sytuacje, to znaczy że nie ma tam miejsca dl aLegii. Swoją drogą najbardziej bawią mnie teksty typu "Legia na pewno by nie przyjęła takiego "awansu"" hahaha
Ktoś kto gada takie pierdoły chyba sam nie wie co mówi. to jest kupa kasy, az sie posmialem troche jak poczytałem list Legii do Celticu :D:D
LM nie dla nas, i nie zapowiada się w najbliższym czasie.

PS: Żeby nie było przepis jest bzdurny, i odpaść przez takie coś to chyba największa żenada, ale trzeba ogarniać przepisy, pudel chyba nie potrafił tego.


Ale pierdzielisz, jakby to chodziło o Twoja Wisłę tak samo byś narzekał. Legia popełniła błąd - to nie ulega najmniejszej wątpliwości, ale kara jest co najmniej niewspółmierna do błędu.

Konr@do
11-08-2014, 21:53
To tak jak bierzesz udział w konkursie jakimś etc, zgadasz się na regulamin, tak tutaj Legia powinna znać przepisy, w tym wypadku przysługiwał tylko i wyłącznie walkower, więc nie było mowy o innej decyzji.
Daleko szukać nie trzeba, wystarczy popatrzeć na polskie prawo karne, przy tym ten przepis UEFA to pikuś, do tej pory nikt takiego błędu nie popełnił, bo jak ktoś chcę grać w LM to musi wszystko robić perfekcyjnie, inaczej kończy tak jak Legia :)

Maarten Metz
12-08-2014, 11:36
Wreszcie jakaś polska drużyna pokazała fajny futbol. Byłem dumny z gry Legii jako Polak, a tu uefa tak Nam dosrała... Boli mnie bardzo to, że o awansie do kolejnej rundy zadecydowali jacyś tam goście z uefa przy stoliku... Wszystko powinno się rozstrzygnąć na boisku, czemu piłkarze i kibice mają cierpieć z powodu jakiegoś tam błędu administracyjnego pracowników klubu. Gdzie tu sprawiedliwość ja się pytam???? Nad polską piłką klubową wisi klątwa chyba jakaś, nigdy nie awansujemy do fazy grupowej LM... :(

brzooskaa
13-08-2014, 10:09
Decyzja Komisji Odwolawczej UEFA dzis wieczorem lub jutro rano.

kwapol
13-08-2014, 13:17
. Boli mnie bardzo to, że o awansie do kolejnej rundy zadecydowali jacyś tam goście z uefa przy stoliku...


Jacy **** goście z UEFA? Ludzie! Są przepisy, ustalone ani nie wczoraj ani przedwczoraj, których trzeba przestrzegać.
Jak ktoś ma je w dupie, albo ma w dupie to że trzeba je ogarnąć to trzeba ponieść konsekwencje jakiekolwiek by one nie były. A że w tym akurat przypadku są nieadekwatne to już inna sprawa. Ale były jasne i skoro Legia zdecydowała się wystartować w eliminacjach to znaczy że te przepisy ZAAKCEPTOWAŁA mimo że ktoś ich nie ogarnął.
Chociaż jestem kibicem Lecha to żałuję że Legii nie będzie w LM. Nie dlatego że to polski klub. Szkoda mi jedynie kibiców bo mogliby rozruszać tą nudną jak ***** Europę.


PS
Co do adekwatności kar.
100 mandatu i 2 pkt za jazdę bez pasów w mieście to też dla mnie skandal. Przecież tylko siebie narażam na niebezpieczeństwo tym że tych pasów nie zapnę. Ale prawo jest prawo i chociaż debilne musiałem je zaakceptować i mandat zapłacić.

slivka91
13-08-2014, 19:12
Skoro nie przestrzegają przepisów które nie są od wczoraj to kara powinna być. To nie była sytuacja na gwałt bo muszą.
W ogóle skąd taki zawodnik w składzie skoro nie mógł grać?
A Ci wyżej powinni polecieć na cztery litery za to.
Szkoda tylko drużyny. Przy takim zarządzaniu to daleko nie zajedziemy i w sumie nie zajeżdzamy...

milek87
14-08-2014, 00:23
hahahahahahahahahahahaha
"Widzę, że dużo możliwych rozwiązań przychodzi tu wszystkim do głowy. Wydaje mi się jednak, że nadal pomijany jest najważniejszy czynnik, który mógłby zadziałać korzystnie na naszą rzecz w kwestii odwołania do UEFA. Pieniądz.

Tak to widzę:

==

Ciepły, sierpniowy wieczór. Nyon. 3-piętrowy budynek nad brzegiem Jeziora Genewskiego. W gabinecie na końcu korytarza dzwoni telefon.

- Monsieur Michel, dzwoni pan Shigeki Mizushima z Tokio - odezwał się w czerwonej słuchawce przeuroczy głos jednej z przeuroczych sekretarek Michela.

- Tokio? – zamyślił się monsieur Michel. – Przecież Puchar Kontynentalny sprzedaliśmy już Arabom. Gdzie oni znów chcą mnie zaprosić? – zapytał sam siebie. Odłożył lekko tylko nadpalone cygaro do popielnicy, odchrząknął flegmę i zbliżył usta do czerwonej słuchawki.

- Oui? Tu Michel. Co tam słychać w Japonii? – kulawym angielskim zagadnął swojego rozmówcę.

- Mr Platini? This is Mr Mizushima speaking. Sharp vice director – zaczął Japoniec. – Pan wybaczy Panie Platini, ale jesteśmy bardzo zaniepokojeni tym, co dziś przeczytaliśmy w Asahi Shimbun oraz w Yomiuri Shimbun. Nie znam się na piłce, nie znam klubu Legia, ale znam się na wartościach. – mówił co raz bardziej zdenerwowanym głosem Japończyk - U nas w Japonii honor stoi ponad wszystkim. Honor i uczciwość. Chyba Pan nie chce Panie Platini, aby naszą, mającą 102-letnią tradycję, firmę kojarzono z nieuczciwością i brakiem zasad moralnych?

- Ale panie Mizu… - próbował wejść w słowo nieco wystraszony Michel.

- Dość! Jeżeli jeszcze raz którykolwiek z moich rodaków przeczyta, że moja firma Sharp wspomaga finansowo instytucję, która gardzi honorem i uczciwością, to kończymy współpracę – wygrzmiał Mizushima.

- Ale panie Mizu… -

- Milczeć! To moje ostatnie słowo. Wszystkie gazety o tym piszą. Nie pozwolę, aby mój Sharp był kojarzony z tą hucpą! Lepiej, żeby Pan to przemyślał. Więcej może Pan nie ujrzeć już ani jednego naszego jena włożonego w tę waszą Ligę Mistrzów!


Michel jeszcze przez kilka sekund trzymał czerwoną słuchawkę przy uchu mając nadzieję, że to jedynie okrutny żart jego kolegów. Czekał na wybuch rechotu po drugiej stronie kabla. Nic z tego. Telefon był prawdziwy. Sięgnął ponownie po swoje cygaro, ale zanim zdążył się porządnie sztachnąć kubańskim dymem na biurku znów zabrzęczał telefon.

- Merde! Co znowu? Nie teraz! – złorzeczył Francuz sięgając po telefon. – Oui? Qu'est-ce que c'est? – to już do czerwonej słuchawki.

- Ohhh, hello Michel. This is Mark Fields calling from Dearborn, USA. Ford Company. How are you my friend? – dzwoniący zaczął rozmowę w typowo amerykański sposób. – You know Michel, my tu z Ford Company dajemy dużo baksów na ten wasz soccer, na tą waszą Champions League. A ja tu czytam dziś w The New York Times, że wy tam w Europie jakieś grube wałki robicie. Sprzyjacie silnym, przepuszczacie bogatszych, lekceważycie małych. U nas w Ameryce takich rzeczy się nie lubi, you know. U nas się wspiera słabszych, gra się na zasadach „fair play”, you know... – zawiesił wywód Amerykanin, czekając na reakcję swojego rozmówcy.

- Lubię wasze hot-dogi – odpowiedział zadowolony z siebie Michel, bo choć to jedyne co mu się na szybko skojarzyło z USA, to wydało mu się całkiem błyskotliwe, a nawet zabawne.

- Gówno mnie obchodzi synu co lubisz! – odkrzyknął wściekły Jankes. - Ja lubię pieniądze. Duże pieniądze. Właśnie mieliśmy office meeting z działem marketingu i menedżmentu i Johnowi wyszło, że na tym jednym cholernym artykule w The New York Times jesteśmy w plecy jakieś 450 kawałków zielonych. Rozumiesz?! Szargasz dupku naszą nieskalaną opinią! Ford Company nigdy nie będzie uczestniczyć w żadnych niejasnych zabawach w ten wasz cholerny soccer. Chwilę temu dzwonił do nas jeszcze ten psi***** William z naszego oddziału Ford Company w Londynie. Tam też piszą o tych waszych przekrętach - Sky Sports, BBC, Daily Star. No wszyscy, God damn it! Całe londyńskie Citi dziś wzięło na tapetę tą waszą zasraną Champions League. Przez te wasze cholerne machlojki nasze papiery taniały dziś na parkietach w Hong Kongu, Frankfurcie i Nowym Jorku. Dobrze ci radzę synu – albo postąpicie zgodnie z duchem gry i gazety przestaną pisać takie rzeczy o naszym flagowym projekcie sponsoringowym albo kończymy tę cholerną współpracę!!!

-But mister-kanister, I want to… - próbował się tłumaczyć mały Francuz.

- Shut up, you son of a bitch! Champions League ma być uczciwa. Sport is sport, a money is money, rozumiesz synu? Mali mają bić wielkich, brzydkie kaczątko ma być łabędziem. Kminisz synu? My tu w Ameryce lubimy takie głodne kawałki, you know. Żadnego ciągania za uszy bogatszych. Understood? Czekam do końca tygodnia. Masz przywrócić elementarne zasady rywalizacji do tych rozgrywek albo pożegnacie się z naszymi baksami. Ameryka wam nigdy tego nie zapomni! – zakończył wściekły Jankes.


Tym razem Michel przejął się nie na żarty.

- Co tam ci Czesi, szlag z nimi. Ale mi tu pieniądze spiierdalają – przeszło mu przez myśl.

Podrapał się po lokowanej czuprynie, poluzował z lekka jedwabny krawat i zaczął obmyślać dalsze działania. Znów sięgał po cygaro, gdy biurkiem wstrząsnęła wibracja jego komórki.

- Oui? – odebrał nieco przestraszonym i zadziwionym głosem, bo w końcu niewielu ma numer na prywatną komórę.

- Zdrasti Misza. Zdjes Viktor. Viktor Zubkov. Ty znajusz?

- No da. Znaju, znaju – wydukał sparaliżowany strachem Michel. – Wy priesident i direktor Gazproma. Wy nasz sponsor, u nas wasze dziengi – dodukał Platini.

- Kanieczno. Nu i szto? Szto wy mi tam odpierdaalacie Misza? Padzwanil Siergiej z Kanarów, że nasza Liga Czampionów nie uczciwa. Padzwanil toże Walerij z Rio, że nasza Liga Czampionów nie uczciwa. I toże padzwanil Ivan z Niu Jorka, że nasza Liga Czampionów nie uczciwa. Globalno o tym piszajut. No, kak to tak? – bardzo spokojnym i wyważonym głosem spytał Viktor.

- Nu, towariszcz direktor… - spróbował odpowiedzieć Misza.

- Kurva wasza mać Misza! Szto wy sobie dumajecie, że ja szto? Durok?! Że my wam oczeń duże dziengi dajemy, a wy takie chuistwa odstawiacie? My Ruskie - uczciwy narod. Mnie tam wasze francusko-szwajcarskie układy nie interesno. Ale tam gdzie ruskie dziengi tam ma być uczciwie i sprawiedliwie. Kak u nas w Federacje. Paniał?

- Nu, towariszcz direktor… - ponowił próbę Misza.

- Tisza! Teraz ja gawarju. Ja ci wskażu szto wy teraz zdzielacie. Zawtra podzwanicie w Warszawu. Grzecznie przeprosicie i poprosicie o dakumienty i papiry. Wy nawet ich nie pasmatri tolko z razu dajecie nowy werdykt – „Wsio w pariadku Legio”. Ma być uczciwie, tak jak było na boisku. I tak: Legia w Lidze Czampionów, a te Szkoty do drugiej ligi. I wsio. Paniał?

- Paniał, paniał.

- No. I tak ma być. Wasze szczastie Platini, że Wołodia na kanikułach i gazet nie czyta. Jakby wiedział, na co nasze rubelki idą to by kazał was Platini zesłać do Woroneża albo i do Saratowa. Byliście Platini kiedy w Saratowie?

- W Saratowie niet. Nu ja był w Saragossie, kogda my igrali z Realem Saragossa w 1984…

- Tisza! Nie mam czasu na te wasze dyrdymały Platini. Nataszka mi stygnie. Mało czasu macie Platini, więc weźcie się w robotu. A teraz idź ty na chvj!

- Da, konieczno towariszcz general – odpowiedział Platini salutując w pusty dach.


Odłożył czerwoną słuchawkę. Kropla potu spadła na żarzące się jeszcze cygaro.

- Do dupy z tym cygarem - jęknął Francuzik. Wiedział, że sprawa jest poważna. Bardzo poważna. Sięgnął więc ponownie za opocony jeszcze telefon i zaordynował:

- Łączyć mnie z Łysym z UEFA. Natychmiast!

- Oui, monsieur Michel - odpowiedział w słuchawce przeuroczy głos tej przeuroczej sekretarki.

Długo na połączenie nie czekał.

- Łysy?! Ma być tak: dajcie tych Czechów do Ligi Mistrzów, a Szkotów wyjebuje... Co?! No, Polaków Polaków, przecież mówię. Jak możesz to od razu do ćwierćfinału ich wrzuć. Szkotów wyjebujemy. Nie da się? Dobra, to normalnie do kwalifikacji. Ale Szkotów wyjebujemy. Czemu się nie da? No dobra, to dajcie ich do tego Kazachstanu. Albo jak możesz to do Woroneża od razu albo do Saratowa. Byłeś kiedyś Łysy w Saratowie? No ja też nie, ale Wołodia był. Dobra, nie ważne. Słuchaj, jeszcze jedna sprawa. Chvjowiaszczo wyszło z tą Legią. Chcieliśmy wydymać Freda, a to Fred wydymał nas. Zrobimy tak: weź zobacz czy Niemiaszki mają autostrady i te lotniska. Masz napisać w raporcie, że nie mają, że nie zdążyli, że rozkradli. Nie wiem, cokolwiek, ale że nie mają. I zabierasz im finał Ligi Mistrzów i przerzucasz go do Warszawy, na Legię. Rozumiesz? Mają grać finał u siebie. I żadnych kurvva kar za race, bo ci włosy z jaj powyrywam! Co?! Gówno mnie obchodzi, że tam też nie masz. Bierz się do roboty, bo mało czasu!!


Michel miał dość rozmów na dziś. Bał się, że za chwilę zadzwoni McDonald’s, Heineken i MasterCard. Na szczęście sytuacja była już opanowana. Wiedział, że jutro znów słońce zaświeci dla niego. Jutro media znów będą stawiać go na piedestał i chwalić, że organizacja, którą kieruje zadziałała uczciwie i przyznała się do błędu. Sama z siebie, w imię czystego sportu. Zgodnie z mottem Federacji: „We care about football”.

FIN"

Taką opowieść znalazłem na --> Forum Kibiców Legii Warszawa (http://forum.legionisci.com/forum.php)
Bravo dla autora rozwaliło mnie to hahahahahahahahahahahaha

Szczepan-UnS
27-08-2014, 16:59
Też działo się ciekawie na Twitterze po wczorajszej przegranej Celticu. Dla zainteresowanych podsyłam link: "Twitter po odpadnięciu Celticu Glasgow - sport.pl (http://ekstraklasa.net/twitter-po-odpadnieciu-celtiku-glasgow-karma-is-a-bitch-football-won-legia-czeka,artykul.html?material_id=53fd0111bb9d3a1d568 f2295)

pro81
27-08-2014, 21:00
Po prostu brak profesjonalizmu w zarządzie Legii. Zarząd popełnił błąd a ktoś to wykorzystał jak to w życiu. Jeżeli nie umie się dopilnować pewnych rzeczy to do kogo pretensje?