PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Ciekawe Pamiętamy! Powstanie Warszawskie - 1 sierpnia 1944


_Koras
01-08-2014, 12:28
Nie można przejść obojętnie obok tak ważnego wydarzenia, które miało miejsce 70 lat wstecz. Każdy chyba doskonale wie, co się wtedy działo i jakie tragiczne niosło żniwo. Myślę, że warto chwilę się zastanowić nad tym tematem. Rozpisywać się nie będę. Udostępniam poniżej przykładowy film ze zdjęciami.



7qLNsIP2_eY



Pamiętamy!

1 sierpnia - 3 października 1944

70 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

PostScriptum
01-08-2014, 14:40
Ejd2rsXoQSI

"W 2004 roku, na polecenie Lecha Kaczyńskiego - ówczesnego prezydenta M. St. Warszawy - przygotowano ekspertyzę dotyczącą wysokości rachunku jaki potencjalnie można by wystawić Niemcom za zniszczenia dokonane w Warszawie w latach 1944-45. Opiewał on na gigantyczną kwotę: 45,3 mld $!

45,3 mld $ to w przeliczeniu na polską walutę ok. 140 mld zł, czyli blisko 10% całego polskiego PKB za 2012 rok. Jest to cena zniszczeń jakich dokonali Niemcy w Warszawie po stłumieniu Powstania. I nie mówimy tutaj o czymś, co jest niemierzalne w pieniądzu, czyli o ludzkich istnieniach. Wyliczenia ekspertów ratusza Warszawy z 2004 roku skupiły się jedynie na zniszczeniach materialnych. Warto jednak podkreślić, że w wyniku niemieckich opresji śmierć poniosło ok. 200 tys. warszawiaków."

Niewygodne.info.pl | Straty spowodowane przez Niemcw w Warszawie w latach 1944-45 wyniosy 45,3 mld $! (http://niewygodne.info.pl/artykul4/01491-Gigantyczne-straty-spowodowane-przez-Niemcow.htm)

a rudy premier PIES nadal tanczy wokolo Merkel jak mu zagra, czlowiek bez jaj i zasad ktory nigdy nie powinien nazwac siebie facetem a tym bardziej PREMIEREM!



i przy okazji jak sie robi pieniadze na krzywdzie narodu

"Władze publicznej TVP odmówiły wzięcia udziału w akcji "70 sekund ciszy dla Powstańców" polegającej na emisji w godzinę "W" 70-sekundowego spotu, w którym przeplatają się archiwalne odgłosy walk z momentami ciszy. Absurdalne w tej sprawie było tłumaczenie rzecznika prasowego TVP Jacka Rakowieckiego, który powiedział: - "70 sekund to w telewizji wieczność. My będziemy nadawać 70 sekund ciszy, a pięć milionów widzów odpłynie do konkurencji" (sic!)

Jakby tego było mało TVP na swojej kontrowersyjnej decyzji prawdopodobnie... zarobi. Otóż PZU, która objęła swoim patronatem obchody 70. rocznicy Powstania., zamierza wykupić czas antenowy w TVP, tak aby w godzinę "W" spot "70 sekund ciszy dla Powstańców" został jednak wyemitowany. W ten oto sposób realizowana jest "misja" publicznej telewizji - kasa i zyski ważniejsze od symbolicznego uczczenia Powstańców '44. "

Niewygodne.info.pl | ródło niewygodnych informacji (http://www.niewygodne.info.pl/)

Kameleon
01-08-2014, 17:42
Polecam to sprawdzić: It wasn't a game (http://itwasntagame.com/)

Wojtek Szczęsny
01-08-2014, 18:01
Ryczeć mi się chce jak widzę te młode twarze które oddały życie za Polskę która teraz jest patologicznym państwem.... Co prawda powstawnie miało bardzo dużo negatywnych skutków ale najważniejsze to postawienie się tym sku... niemcom.. tak tak NIEMCOM a nie nazistom jak głosi propaganda.

Hunter
01-08-2014, 18:15
bla bla bla

Polityczna propaganda na grobach powstańców, to największe sk*rwysyństwo jakie można było zrobić.



Cześć ich pamięci!

MikePetersky
01-08-2014, 18:26
a rudy premier PIES nadal tanczy wokolo Merkel jak mu zagra, czlowiek bez jaj i zasad ktory nigdy nie powinien nazwac siebie facetem a tym bardziej PREMIEREM! [...] i przy okazji jak sie robi pieniadze na krzywdzie narodu


Do ciężkiej cholery, czy Ty potrafisz chłopie wypowiadać się na jakiś temat bez politycznych aluzji? Wiem, że jesteś internetowym bojownikiem w imię Polski (takim zdalnym, bo w UK dużo dla Polski nie zdziałasz), ale są takie wydarzenia i rocznice, gdzie szacunkiem dla poległych i żyjących wciąż bohaterów będzie zapomnienie o politycznych podziałach i godne uczczenie pamięci Powstańców.

Jak mnie skręca czasem od tego polskiego piekiełka, rodziny na wigiliach się kłócą bo dyskusje zawsze schodzą na politykę, szwagier z bratową nie rozmawia bo popierają inne partie, cokolwiek się stanie na świecie to już w polskim internecie komentarze nawiązujące do Tuska i Kaczora i nawet w taką czcigodną rocznicę ktoś musi sypać tym politycznym jadem : / Ręce opadają :al:

Cześć i chwała bohaterom, niech pamięć o nich nigdy nie przeminie! Jak co roku dreszcze przechodzą patrząc na widoki z miast gdzie wszystko zatrzymuje się o godzinie W, co by nie patrzeć napawa to dumą ;)

Wojtek Szczęsny
01-08-2014, 18:42
Mimo wszystko pies tusk na takiej uroczystości wygląda jak d..wka w kościele

blackmister
01-08-2014, 20:07
Ja powiem ze swojej strony - cześć i chwała bohaterom !

PostScriptum
02-08-2014, 00:19
Do ciężkiej cholery, czy Ty potrafisz chłopie wypowiadać się na jakiś temat bez politycznych aluzji? Wiem, że jesteś internetowym bojownikiem w imię Polski (takim zdalnym, bo w UK dużo dla Polski nie zdziałasz), ale są takie wydarzenia i rocznice, gdzie szacunkiem dla poległych i żyjących wciąż bohaterów będzie zapomnienie o politycznych podziałach i godne uczczenie pamięci Powstańców.

Jak mnie skręca czasem od tego polskiego piekiełka, rodziny na wigiliach się kłócą bo dyskusje zawsze schodzą na politykę, szwagier z bratową nie rozmawia bo popierają inne partie, cokolwiek się stanie na świecie to już w polskim internecie komentarze nawiązujące do Tuska i Kaczora i nawet w taką czcigodną rocznicę ktoś musi sypać tym politycznym jadem : / Ręce opadają :al:


jak byś choć raz w życiu spojrzał odrobinę do przodu i zobaczył, że może być dużo dużo lepiej i z jeszcze większą dumą i szacunkiem moglibyś się wypowiadać o przeszłości i poświęceniu Polaków to miałbyś na pewno dużo mniej jadu w sobie

Cześć i chwała bohaterom, niech pamięć o nich nigdy nie przeminie! Jak co roku dreszcze przechodzą patrząc na widoki z miast gdzie wszystko zatrzymuje się o godzinie W, co by nie patrzeć napawa to dumą ;)

tu popieram bezdyskusyjnie z tym, że u mnie zamiast dreszczy były szklane oczy i obawa


Polityczna propaganda na grobach powstańców, to największe sk*rwysyństwo jakie można było zrobić.



Cześć ich pamięci!

nie ja robię tą popagandę tylko lewicowcy Radku, Twoje bla bla bla odnosi sie tylko i wyłącznie od ich postanowień i decyzji. Ja tylko pokazuję to co robią

A$AP FΣ厶îX ₲
02-08-2014, 20:26
Nie ma to jak wykorzystac smierc tylu osob w polityce, az sciska jak takie cos widze. Nigdy nie bylem patriota, ale bardzo szanuje tych wszystkich ludzi, ktorzy zgineli i krew mnie zalewa kiedy widze takiego kretyna, ktory wykorzystuje cale to wydarzenie zeby podbudowac swoje polityczne ego.

W dodatku to zacofanie umyslowe, nienawisc do narodu dzisiejszego za wydarzenia sprzed 70 lat i wrodzona pretensja kumulowana wrecz przez lata uch...
powstancy nie chcieliby czegos takiego, nie walczyli o nienawisc tylko o pokoj, ktorego nam wtedy zabrano. Przemoc rodzi przemoc, nie nam wystawiac sprawiedliwosc. U jakiegokolwiek Boga sa ich dusze i o ile to wszystko w ogole istnieje, mam nadzieje ze jest im lepiej niz w tym swiecie.
Ja pamietam.