PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Inne 2 Pomysły


Skillstorm
26-03-2014, 03:00
Wpadłem na 2 pomysły na ożywienie atmosfery wśród producentów tutaj oraz promocje forum :D

1. Forumowy soundbank:

- Potrzebujemy osobę do nadzorowania przedsięwzięcia
- Reszta uczestników kreci brzmienia na wtyczce która wybieramy w głosowaniu lub jest ustalona odgórnie. Proponuje coś standardowego z fl.
- Pod koniec deadline najlepiej brzmiące pesety są zbierane w bank 64 lub 128 brzmień i robione jest ładne demko
- Soundbank wrzucany jest na strony z aliasem do forum oraz w Załączniku do banku można wymienić osoby które pomogły go stworzyć wraz z linkiem np do SC.

2. Zabawa forumowa. Nie wiem czy było to już ale widziałem to już gdzieś i wydaje mi się spoko jako idea sama w sobie. Mianowicie konkurs na najlepsze brzmienie/krótki kawałek 30 sek wykonany Wyłącznie z użyciem jednego pluginu. Żadnych sampli. Tutaj w zasadzie można dowolnie wybrać wtykę choć proponowałbym 3xOSC


Oczywiście można te pomysły jeszcze urozmaicić :piwo:

<--Zoltar-->
26-03-2014, 14:03
3xOSC? odpadam w takim razie. Wg mnie i tak to jest świetna inicjatywa :)

Skillstorm
26-03-2014, 14:14
3xOSC? odpadam w takim razie.

Nie masz fl czy po prostu uważasz że jest za słaba ?

kh_vumyJsKI#t=219

Eleman
26-03-2014, 14:55
Tylko 3xOSC, bo to wymusza kreatywność :)
A pierwszy pomysł też spoko, proponuję soundbank na Sytrusa, bądź z poza FLowskich, na Sylentha :)

<--Zoltar-->
26-03-2014, 15:21
Nie masz fl czy po prostu uważasz że jest za słaba ?

kh_vumyJsKI#t=219

Korzystam z Abletona, ale być może zainstaluje FL'a do tego celu.

NercO
26-03-2014, 15:41
Według mnie super pomysły :D

Fisteg
26-03-2014, 15:55
też można by było zrobić coś takiego że ktoś zaczyna projekt i zakładamy temat i ten projekt męczymy w kilkunastu każdy ma np.3 dni by coś tam sobie pomącić w nim i później projekt leci w następne ręce i tak byśmy dopisywali ludzi do kolaboracji xD zrobić kolaboracje w 20 typa np. xD takiego czegoś jeszcze nie widziałem chyba ;p wiadomo że dużo zabawy z tym i problemów ale wszystko jest do ogarnięcia :D no i oczywiście dostęp do projektu miały by tylko osoby poddane małej rekrutacji no i tylko raz go możesz mieć w swoich łapach :D

Eleman
26-03-2014, 15:59
też można by było zrobić coś takiego że ktoś zaczyna projekt i zakładamy temat i ten projekt męczymy w kilkunastu każdy ma np.3 dni by coś tam sobie pomącić w nim i później projekt leci w następne ręce i tak byśmy dopisywali ludzi do kolaboracji xD zrobić kolaboracje w 20 typa np. xD takiego czegoś jeszcze nie widziałem chyba ;p wiadomo że dużo zabawy z tym i problemów ale wszystko jest do ogarnięcia :D no i oczywiście dostęp do projektu miały by tylko osoby poddane małej rekrutacji no i tylko raz go możesz mieć w swoich łapach :D



Pomysł dobry, niby fajne, ale myślę że pojawiłyby się problemy.
Już lepiej żeby ktoś zrobił jakiś prosty projekt, taką podstawę, melodie brzmienia itp., udostępnił go w jakimś temacie i każdy go rozwija w pełny, rozwinięty utwór, w dowolnym stylu. Myślę, że z tym by więcej zabawy było :D

KAFAR.
26-03-2014, 17:13
Dobra słuchajcie załóżmy nowy temat wrzucimy nowy projekt i kazdy bedzie dodawał cos od siebie w poście ktos napisze dzialam w projekcie a gdy skonczy edytuje post i wrzuci projekt i tak dalej :zorro:

Kapel
26-03-2014, 17:43
Dobra słuchajcie załóżmy nowy temat wrzucimy nowy projekt i kazdy bedzie dodawał cos od siebie w poście ktos napisze dzialam w projekcie a gdy skonczy edytuje post i wrzuci projekt i tak dalej :zorro:

Ale tu musiałby byc z góry narzucony DAW z jakiego korzystasz oraz VST na jakich grupa ma dzialac, a razem z projektem wysylane sample.

PatosMusic
26-03-2014, 17:59
też można by było zrobić coś takieg( ...)
Świetny pomysł, chętnie bym się pobawił takim projektem

Ale tu musiałby byc z góry narzucony DAW z jakiego korzystasz oraz VST na jakich grupa ma dzialac, a razem z projektem wysylane sample.

Myślę że FL jest tutaj najbardziej popularny.
VST - floskie wystarczą, a jeżeli ktoś by używał innych wtyczek, to po prostu musiał by samplowac swoje "gotowe" brzmienie i w takiej postaci podać dalej

Skillstorm
26-03-2014, 18:24
Ten wasz pomysł można zrealizować że ktoś robi prosty aranż jakąś melodyjkę i udostępnia ewentualnie sample lub samo midi. Reszta na podstawie midi robi swoją aranżację danej melodi :piwo:

Eleman
26-03-2014, 20:04
Dobra panowie, to kto zakłada temat, i kto robi ten pierwotny projekt/midi ? :D

KAFAR.
26-03-2014, 21:52
MACHINA RUSZYŁA !! ZAPRASZAM DO ZABAWY :zorro:

Fisteg
27-03-2014, 14:11
http://www.4clubbers.com.pl/music-producers-arena/1040066-4-clubbers-projekt-1-kolaboracja-wieloosobowa-zapraszamy-producentow.html#post5867890