PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Sprzęt Pioneer DDJ-SR


DjAquinio
28-01-2014, 16:04
Pioneer DDJ-SR - RECENZJA

:thumbsup:

http://www.pioneer.com.sg/th2/web/ImagesOnline2/Prod_1417/DDJ-SR.jpg


To moja pierwsza przygoda z kontrolerami :) na start właśnie DDJ-SR :naughty:
Nie mam kompletnie żadnego porównania do innego sprzętu :((

ZAWARTOŚĆ :

- kontroler, :happy:
- kabel USB, :happy:
- karta gwarancyjna, :happy:
- instrukcje obsługi (brak polskiego języka) :happy:
- płyta ze sterownikami, :happy:
- instrukcją w formacie PDF, :happy:
- naklejki (SKLEP SKYLARK) :happy:


http://www.up.4clubbers.pl/out.php/i39772_DSC0317.JPG

----------------------------------------------


video : :bo:

PIONEER DDJ SR - RECENZJA PL - YouTube (http://youtu.be/eZUazKHqKcQ)


----------------------------------------------

Specyfikacja sprzętowa kontrolera Pioneer DDJ-SR : :slucham:

Zasilany USB - nie ma potrzeby stosowania zewnętrznych zasilaczy ;>
Wejście Aux ( RCA) idealny do podłączenia drugiego urządzenia odtwarzającego :icon_cool:
Pojedyncze wejście mikrofonowe ( 1/4 " jack) :bl:
Wyjście Master ( 1/4 " jack zbalansowane ) oraz wyjście Booth ( RCA) . :naughty:
Wyjście sluchawkowe 1/4 " i 1/8" mini :wow:
Port USB 2.0 plug and play z Serato DJ. :]
Wysoka rozdzielczość koła jog . :w00t:
Filtr HP / LP filtr dla każdego kanału. :shy:


http://info.shimamura.co.jp/digital/img/upload/shimastaff/2013/ddj_sr.jpg


Nowe funkcje

Tryb Velocity
Pad Plus
Hot Cue Roll
Transform
Combo FX
Sample Roll

------------------------------------------

Za niedługo umieszczę Video-Set :)


------------------------------------------

Sprzęt na + :thumbsup:

c-tite
28-01-2014, 16:27
dla mnie zaskoczeniem na minus jest brak wyświetlaczy na jogach, dopóki nie zobaczyłem sprzętu na żywo byłem pewien, że wzorem DDJ-SX są tam wyświetlacze a tam mamy tylko nadruk

DjAquinio
29-01-2014, 18:43
powiem szczerzę że nie przeszkadza mi to że niema wyświetlaczów dla mnie jest ok ;)

Victor Teeg
30-01-2014, 08:43
Bardzo fajny sprzęcik Aquinio. Nagraj video mixa, bo chyba też się skusze na SR'ke ; )

DjAquinio
30-01-2014, 20:01
video-mix się opóźni bo ułamałem jack od słuchawek i czekam aż wrócą z naprawy :/

mr K
11-02-2014, 06:37
Siema.
Też posiadam ten kontroler od 2 tygodni dokładnie:-)
Jestem w nim zakochany jak można tak to nazwać:-p

Jeśli możesz to napisz czy wykupileś jakieś dodatkowe efekty od serato cczy używasz tylko tych podstawowych?

DjAquinio
11-02-2014, 17:02
nie kupowałem a tylko zrobiłem aktywacje dodatkowych FX od serato i mam ich sporo :)

mr K
11-02-2014, 19:41
Dodatkowa aktywacja? Tzn. Po zalogowaniu czy jakoś tak?

Jeśli to jest to o czym myślę to też je mam ale szału na mnie nie robią lub nie umiem ich dobrze użyć bo taka opcja też istnieje:-p

DjAquinio
12-02-2014, 18:29
filter + fx + roll = ciekawy efekt w każdym wykonaniu :)

Adam Grand
13-02-2014, 21:10
Ja mam problem z auto bpm w serato . Albo nie są one odczytywane albo są przekłamane np. zamiast 128 mam 70. Nie ma problemu z utworami które mają bpm w tagach. Czyli mam sprawdzać każdą nutkę w virtual Dj i BPM wpisywać w tagi? Czy jest może inny sposób?

DjAquinio
13-02-2014, 21:33
ciężko mi powiedzieć co jest nie tak :/ u mnie zazwyczaj tempo jest wiarygodne choć nie powiem 1 na 10 zdarzy się 80bpm ale bardzo rzadko :)


jaki gatunek muzyczny grasz?
w serato jest opcja "analyze files" spróbuj to :)

Adam Grand
13-02-2014, 21:47
Jeśli o to chodzi, to nie mam takiej opcji: http://serato.com/scratchlive/support/8137/preparing-and-analyzing-your-files

Wersja serato to 1.6.0 ściągane parę dni temu.

Głównie gram electro/hause gdzie prawie wszędzie jest 128 bpm. Mogę grać bez nich tylko ze jeśli ich nie ustawie to nie działają pady :/

Victor Teeg
14-02-2014, 10:16
Wrzuć numer i niech leci około minut, tempo Ci się dostosuje i zapamięta.

Adam Grand
14-02-2014, 13:27
Zauważyłem ze przyciski od "Analyze files" do "range" znikają mi po podpięciu kontrolera, wiec go wypiołem i dałem żeby przezanalizował pliki. Teraz wszystkie wartości są prawidłowe :)

lukasztm
15-02-2014, 20:23
siemka,

jestem w posiadaniu tego sprzętu i mam pytanie wie ktoś jak skonfigurować owy kontroler tak aby można było grać

z winampa + shoutcast + sertato dj ewentualne jakieś inne alternatywne rozwiązanie.

martinseeling
16-02-2014, 12:33
Witam

Od miesiaca jestem posiadaczem ddj sr



Wczoraj grajac zauwazylem ze kontroler mi sie zawieszal


Wygladalo to tak ze Mac dzialal z programem natomiast kontroler nie dzialal nie odpowiadal na ruchy suwakow

Po nacisnieciu reseta z tylu kontrolera zaczelo wszystko dzialac

I niewiem jaka to przyczyna czy wina wtyku usb czy Maca czy wada kontrolera lub kabla


POMOCY

Victor Teeg
16-02-2014, 14:55
Głowiłem się wczoraj w klubie jak to zrobić żeby nagrać z niego seta i nic z tego nie wyszło :D

Adam Grand
16-02-2014, 18:11
W serato masz u góry przycisk rec który rozsuwa panel po środku ekranu i tam masz wszystko ;)

PolP
17-02-2014, 16:13
Siemka, planuje zakupić właśnie SR i pytanie dla posiadaczy, cyz za tą kasę są usatysfakcjonowani tym sprzętem? I czy dla początkującego i dla bardziej zaawansowanego ta zabawka może posłużyć trochę :D? Zamierzam się dopiero do pierwszego kontrolera, więc muszę być pewny zakupu :P

Adam Grand
18-02-2014, 14:07
Jak na pierwszy zakup jest on jak najbardziej ok ;)

DjAquinio
18-02-2014, 17:54
również polecam :) nagrywanie przez serato dla mnie wielki obłęd
kiedyś nagrywałem to mało że w "wav" to jeszcze 10min zajmowało ponad 150mb dla mnie szit wole nagrywać innym źródłem :)

DjAquinio
22-02-2014, 17:08
siemka,

jestem w posiadaniu tego sprzętu i mam pytanie wie ktoś jak skonfigurować owy kontroler tak aby można było grać

z winampa + shoutcast + sertato dj ewentualne jakieś inne alternatywne rozwiązanie.



W sumie ponawiam prośbę :)
"Kieedyś" sie umiało ^^ :D

Xx..c1n..xX
23-02-2014, 09:04
Sciagasz winampa + shota, poprawnie go konfigurujesz do tego traktor dzwiek przez stereomixa i ogien w szopie...

DjAquinio
01-03-2014, 14:42
Sciagasz winampa + shota, poprawnie go konfigurujesz do tego traktor dzwiek przez stereomixa i ogien w szopie...


Nic nam to nie wyjaśniło.

Konfiguracje pod serato a nie traktor.

DjAquinio
06-03-2014, 21:18
minimix


DJ AQUiNiO - LiveMix in Pioneer DDJ - SR / Progressive House - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=dl2qrGLGXgY&feature=youtu.be)



(tagi nie działają)

Adam Grand
06-03-2014, 21:27
Da się wyłączyć key locka na stałe w serato? Tak żeby za każdym razem po załadowaniu tracka nie trzeba było klikać tego przycisku pod tempem.

mr K
06-03-2014, 21:38
Możesz to zrobić manualnie poprzez rytmiczne wystukiwanie kursorem tam gdzie serato pokazuje BPM. Chyba nic nie pomyliłem:-p


Ja mam pytanie do założyciela tematu...

Jak robisz sample?
Tniesz utwory w jakimś programie? Czy jest jakaś opcja żeby pociąć utwór w serato i dodać do samplera?

DjAquinio
07-03-2014, 14:45
Możesz to zrobić manualnie poprzez rytmiczne wystukiwanie kursorem tam gdzie serato pokazuje BPM. Chyba nic nie pomyliłem:-p


Ja mam pytanie do założyciela tematu...

Jak robisz sample?
Tniesz utwory w jakimś programie? Czy jest jakaś opcja żeby pociąć utwór w serato i dodać do samplera?



Nie używam sampli z utworu zresztą po co je ciąć jak można zrobić sobie pare hot cue i ustawić lopa ile pasuje i mam prawie jak sampler zapisany i szybki :)
jedynie jakie sample używam to które są juz gotowe :) jeśli chcesz utworu to tak jak pisałem wyżej lub pogrzeb w sampleru jest chyba opcja cięcia :)

mr K
11-03-2014, 07:25
Niestety do hot cue nie można zmienić ustawień głośności jak to ma miejsce w samplerze. Nie odkryłem opcji cięcia bezpośrednio z utworu do samplera:/

Adam Grand
23-03-2014, 19:37
Jak u was wygląda transport kontrolera? Ja prowizorycznie wkładam do walizki kurtkę (albo coś innego byle miękiego) w którą owijam kontroler xD Rozgladam się za jakąś walizką przeznaczoną do naszego pionka, może ktoś coś poleci?

DjAquinio
24-03-2014, 20:26
To jest dobre rozwiązanie :

http://allegro.pl/sztywna-torba-case-na-pioneer-ddj-sr-ddj-sb-i4054811641.html


ewentualnie można kupić jakiś zamiennik czyli normalną torbę w wymiarach DDJ-SR :)

lukasztm
28-03-2014, 13:20
W sumie ponawiam prośbę :)
"Kieedyś" sie umiało ^^ :D

Problem rozwiązałem.

potrzebujemy kabel jack > chinch. Wpinamy jacka pod wejście mikrofonowe pod laptopa. Chinche natomiast pod wejście master/out. W opcjach karty dźwiękowej w zakładce nagrywanie zaznaczamy mikrofon jako urządzenie domyślne. W shoutcaście natomiast w zakładce input wybieramy soundcard input i zaznaczamy microphone. Gotowe. Teraz wystarczy odpalić serato załadować utwór połączyć się z serwerem i jazda ;)


Mam natomiast inny problem, który gdzieś już tu był chyba poruszany. Mianowicie chodzi o licznik BMP który zaniża serato. Np ładuje utwór i pokazuje że ma 66 BMP lub np 99 jest to sporadycznie ( na szczęście ) jednak uciążliwe bo już takiego utworu nie zmiksuje bo jest w powolnym tempie i jest tak za każdym razem gdy próbuje ładować jeszcze raz na inny deck np. Próbowałem ściągać na inny dysk zmieniać nazwę utworu i nie pomaga. Nie wiem jak ominąć ten mankament.

Dzikovsky
28-03-2014, 17:30
Wsadzałeś do listy "Prepare" ? Tam są bodajże analizowane jeszcze raz i wtedy BPM'y powinny się zgadzać.

mr K
28-03-2014, 18:30
Napotkałem taki filmik w sieci...Techniques for Using Serato DJ's Slicer - YouTube

tyle że na moim sr SLICER nie działa tak samo... U gościa na filmie widać jak trzyma palec na jednym z przycisków a slicer idzie dalej i gra nuta a u mnie jak trzymam to dalej nie idzie tylko zapetla dany bit np.

U Was też tak jest???

Pomijając fakt że to vestax to Slicer powinien działać tak samo. W końcu oba midi działają pod serato.

lukasztm
01-04-2014, 12:08
Wsadzałeś do listy "Prepare" ? Tam są bodajże analizowane jeszcze raz i wtedy BPM'y powinny się zgadzać.

nie pomaga niestety

DjAquinio
01-04-2014, 15:09
Napotkałem taki filmik w sieci...Techniques for Using Serato DJ's Slicer - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=ONXn11qfY5M)

tyle że na moim sr SLICER nie działa tak samo... U gościa na filmie widać jak trzyma palec na jednym z przycisków a slicer idzie dalej i gra nuta a u mnie jak trzymam to dalej nie idzie tylko zapetla dany bit np.

U Was też tak jest???

Pomijając fakt że to vestax to Slicer powinien działać tak samo. W końcu oba midi działają pod serato.

To zależy czy masz włączony SLIP czy nie.
Gdy przytrzymasz przycisk SLICER robi Ci pętle na 8 taktów wtedy masz loopa stałego a znowu jak przytrzymasz jeszcze raz SLICER utwór może być cięty nie pętli go wtedy tylko leci do przodu Twoj problem chyba polega na tym ze nie włączyłeś SLIP ;)

mr K
06-04-2014, 20:20
Niestety tryb SLIP nie daje takiego efektu jak jest widoczny na filmie. Podświetlenie na padach stoi w miejscu trzymanego palca. Ogólnie lipa

DjAquinio
06-04-2014, 21:30
więc nie wiem o co kaman, nie potrafię Ci pomóc.

mr K
06-04-2014, 21:35
Spoko luz. Możesz spróbować u siebie z slicerem... dziwne ze działa inaczej niż na filmie pokazującym możliwości funkcji slicer. Biorę pod uwagę także to iż jest to inny producent...


Dzięki:-)

Victor Teeg
07-04-2014, 17:27
@Siemanh, faktycznie masz racje. U mnie również działa inaczej niż na filmie.

mr K
15-04-2014, 20:29
Dzięki za sprawdzenie:D

Teraz trzeba tylko napisać do Pioneer żeby zrobili nowy soft:p

DjAquinio
16-04-2014, 19:33
Ja tam nie mam większego problemu, kwestia przyzwyczajenia :)

Adam Grand
11-05-2014, 19:45
Też tak macie jak ja ,gdy złapię i podniosę jog to on tyka? Mam na dzieję że się nie odkręci :P

DjAquinio
12-05-2014, 14:28
Też tak macie jak ja ,gdy złapię i podniosę jog to on tyka? Mam na dzieję że się nie odkręci :P


a po co mu tak robisz? :)

[nigdy nie sprawdzałem ale raczej się nie rusza]

Adam Grand
12-05-2014, 15:11
Przypadkowo to odkryłem, mocno kręcąc jogiem ;)

Tribul
22-05-2014, 00:06
Witam szanownych forumowiczów :)
Nie orientujecie się może kiedy powstanie jakaś normalna mapa pod Traktora dla DDJ SR? W każdej jaką pobrałem ( w tym do SX) coś jest skopane. W nieoficjalnych nie działa filtr i odsłuch na słuchawkach natomiast na mapie od SX filtr działa, natomiast odsłuch na słuchawkach ( cue) już nie:/ Ustawienia w output nic nie dają.

Pozdrawiam

DjAquinio
25-05-2014, 20:57
ja też próbowałem z mapami do traktora ale nie podeszło mi zbytnio miałem odsłuch i wszystko mi działało ale gdy zacząłem próbować coś na serato to już zostałem przy tym programie i czuje się z nim dobrze :D

Tribul
26-05-2014, 20:21
No mi tez już "wszystko" działa. A co do Serato, to właśnie mi akurat nie podchodzi,zaczynając od "wyglądu" ścieżki (bardzo mało czytelne i zlane takie, w traktorze wszystko idealnie widać), brak wszelkiego rodzaju pokręteł jak bas,mid,sopran i cała reszta, zaniżanie beat-ów w wielu utworach, gridy wstawione często tak że nie idzie zgrać utworów w trybie sync, nawet jeśli pasują to sync i tak nie zawsze działa jak należy mimo że utwory proste jak drut( traktor robi to zawsze idealnie, od razu się wstrzela tak jak ma być), jest jeszcze parę rzeczy bardziej wkurzających i mniej :) Próbowałem przez kilka dni przekonać się do tego programu ale jakoś nie bardzo.

DjAquinio
30-05-2014, 14:38
jeśli grasz na synch to nie wiem jak mam Ci pomóc ^^ .Wygląd ścieżki można modyfikować jak się tylko podoba (zalecam przeczytać instrukcje serato) bynajmniej u mnie niema nic zlane ani nie czytelne :) 2. Po co nam pokrętła od bass czy mid skoro mam przed oczyma kontroler to chyba z niego mamy grać a nie patrzeć w okno programu :) zaniżanie bitów ? pierwszy raz słyszę.Gridy nie wiem ale ja do każdego utworu sobie sam ustawiam speed cue zreszta jak grasz na synch to moja wypowiedź w tej chwili jest zbędna, pozdrawiam.

Tribul
30-05-2014, 22:06
Wystarczy spojrzeć na ścieżkę Serato , całego utworu i tą szczegółową oraz Traktora http://tools4dj.com/media/images/2012/10/serato_dj_2_deck_view_extended_waveforms_fx.jpg

http://images-ec.native-instruments.com/fileadmin/ni_media/dj/traktor_kontrol_f1/images/02_draft_packaging_shots_L.jpg?1328113496

W Traktorze jak dla mnie o wiele lepiej widać każdy szczegół co pomaga przy wyszukiwaniu miejsca w którym startujemy z drugim utworem.

Tak gram na synch bo po to jest ta opcja żeby ułatwić sprawę;) A gram wyłącznie hobbystycznie w domu.Wolę się skupić na znalezieniu dobrego momentu na wejscie bądź granie z czterech kanałów niż na ustwianiu tempa i dokręcaniu utworu:) Równie dobrze może wpać tu gość co gra wyłącznie na vinylach podpiętych pod mikser i wyśmiać tu wszystkich że korzystają z programu;)

Z gridami w Serato mam czasem tak że nie trafiają w początek frazy, są np przesunięte o bit bądź dwa.
O problemach z BPM już gdzieś kilka razy czytatłem w internecie.

Powalacze jeszcze z tym Serato, może sie przekonam do niego:)

DjAquinio
31-05-2014, 16:00
grałem wcześniej na traktorze - teraz gram o wiele ale to bardzo wiele lepiej na serato z 4 decków bez używania synch :) nigdy tego nie używałem bo to jakiś obłęd i 0 satysfakcji z grania, trzeba ogarnąć sprawe :)

Adam Grand
11-07-2014, 20:38
Jak wyglądają wasze jogi, bo mój prawy jest już strasznie porysowany a ja sam nie wiem dlaczego tak się dzieje. Lewy wygląda jak nówka. Konsola ma niecałe pół roku. Można w razie czego go wymienić albo jakoś naprawić?

DjAquinio
13-07-2014, 18:17
Jak wyglądają wasze jogi, bo mój prawy jest już strasznie porysowany a ja sam nie wiem dlaczego tak się dzieje. Lewy wygląda jak nówka. Konsola ma niecałe pół roku. Można w razie czego go wymienić albo jakoś naprawić?


U mnie jest wszystko ok jedynie co widać to odciski palców ale to zawsze widać :)

mr K
17-07-2014, 09:39
Dla mnie Serato tez jest lepszą opcją od Traktora.
Program jest bardzo prosty i przejrzysty. Jeśli chodzi o granie bez funkcji Sync to też miałem obawy jak to będzie ale teraz widzę cała radość jaką daje mi poprawne dokrecenie utworu:-)

rekoj
21-08-2014, 18:57
ja też próbowałem z mapami do traktora ale nie podeszło mi zbytnio miałem odsłuch i wszystko mi działało ale gdy zacząłem próbować coś na serato to już zostałem przy tym programie i czuje się z nim dobrze :D

witam chłopacy, powiesz mi jak to wszystko zrobiłeś z traktorem skoro działało Ci wszystko? bo mam konktroler od kilku dni i chciałbym traktora

DjAquinio
22-08-2014, 20:55
https://maps.djtechtools.com/mappings/2534


wersja pod Traktor 2.6.7


na youtube jest film jak to skonfigurować ;)

DjTosiek
16-12-2014, 14:50
Jaka jego cena ?


Nie no ku*wa, naprawdę? Pragnę Cię uświadomić, że dłużej zajęło Ci wpisanie tego tutaj niż w google "DDJ-SR cena".
Ale sprawdziłem dla Ciebie. Nowy w zależności od sklepu 2300-2500 PLN, na allegro najtańsza używka w tej chwili jest za 1800.
Woncky

djrzemis
02-02-2015, 15:51
Witam . Mam pytanie do uzyytkowinków. chodzi o zasilanie. wiem ze jest zasilany przez kompa. ale czy istnieje podłączenia go osobno do prądu i laptopa za pomocą jakiego kabla ?

Adam Grand
02-02-2015, 17:24
Niby jak i po co?!?! Chyba że wpiąłbyś się gdzieś w płycie głównej tego urządzenia, ale stracisz gwarancję i za dużo to nie da.

djrzemis
02-02-2015, 17:40
nie obciąża to kompa ?

Adam Grand
11-02-2015, 17:20
Da się może zrobić tak aby dźwięk wychodził z konsoli przy włączonych grach na pc i wyłączonym serato? Dźwięk np z przeglądarki czy z AIMPa działa a np NFS się crash-uje :( Trzeba coś przestawić w panu sterowania. I po co jest to ASIO?

Von Boco
11-03-2015, 15:15
Miał ktoś z was problemy z jogiem, chodzi mi o słabo łapiący dotyk?
Bo Po półtora roku umiarkowanego użytkowania chyba będzie trzeba podesłać gdzieś...

DjAquinio
11-03-2015, 17:07
Miał ktoś z was problemy z jogiem, chodzi mi o słabo łapiący dotyk?
Bo Po półtora roku umiarkowanego użytkowania chyba będzie trzeba podesłać gdzieś...

U mnie na razie wszystko działa