PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Przysiady i ból w kolanach !


magdalena6
14-01-2014, 09:49
Od jakiegoś czasu robię regularnie przysiady w czym robię sobie 2razy w tyg. wolne od nich. Zaczynałam od 60 i co dzień zwiększałam o 5 przysiadów. Na dzień dzisiejszy jestem przy 155 ... Od czterech dni odczuwam ból w kolanach przy robieniu przysiadów ,a nawet podczas normalnych codziennych czynnościach jak :wstawanie,kucanie,chodzenie... Macie jakieś sposoby na ból w kolanach i jak mam robić przysiady ( ile dziennie , co ile zwiększać, robić przerwy) , by były ładne efekty a żeby nie odczuwać przy tym dyskomfortu??

Sunset Emotions
14-01-2014, 14:02
Rozumiem, że to jakiś program treningowy ?
Jeśli odczuwasz taki ból to znaczy, że coś niedobrego się dzieje i radzę przerwać treningi.
Zrób przerwę i wprowadź do diety suplementy na stawy, polecam Animal Flex, cena ok. 100zł.
Taka regeneracja powinna trwać przynajmniej 3 -4 tygodnie, z kolanami nie ma żartów.
Nie wiem jak wyglądają u Ciebie treningi, ale mam nadzieję, że stosujesz przed nimi dobrą 15 minutową rozgrzewkę plus rozciąganie.
Jeśli ogólnie masz słabe stawy to polecam opaskę uciskową, np. w dyskobolu kosztuje 49zł, nie polecam tych tanich z allegro.

"Macie jakieś sposoby na ból w kolanach i jak mam robić przysiady ( ile dziennie , co ile zwiększać, robić przerwy) , by były ładne efekty a żeby nie odczuwać przy tym dyskomfortu??"


Zależy co chcesz osiągnąć tym treningiem, większą masę mięśni czy spalić zbędne kg i wyrzeźbić?

maverik
14-01-2014, 14:45
Jak odczuwasz ból to znaczy, że przesadziłaś z ilością przysiadów, bądź przerwy między seriami, czy dniami treningowymi były nie wystarczające.

Polecam ta stronkę http://www.miesnienog.pl/ :) tam masz dokładnie opisany program treningowy. Jeżeli będziesz się stosowała do tych zaleceń nie powinnaś czuć bólu.

PropeX
14-01-2014, 17:19
Złotko nie rób tyle przysiadów! Zamiast ilość skup się na jakości i INTENSYWNOŚCI!

Przykład:
Zamiast zwykłego przysiadu (trwającego 2 sekundy), zrób taki który będzie trwać 20, ugnij kolana jakbyś chciała zrobić kupę "na małysza" POWOLI aż do samego dołu i następnie powolutku do góry... wyczuj kiedy mieśnie Ci sie najbardziej napinaja i staraj sie utrzymywac to pozycje ile dasz rade. W ten sposob ze 100 przysiadow zrobisz 5 a efekt bedzie ten sam! :)

Również urozmaicaj ćwiczenia.. Step-Upy, przysiady na jednej nodze, oprzyj sie o sciane plecami i ugnij kolana tak zeby byl kąt 90 stopni i utrzymaj tą pozycje. Masz mnostwo swietnych cwiczen na Youtube, poszperaj troszkę ;)

Jak ktoś wspomniał wyżej pamiętaj o solidnej rozgrzewce i lekkim rozciaganiu przed i po. Też daj Nam znać czy zalezy Ci na rzeźbie czy spaleniu kg.

Basen i bieganie również wskazane! :)

Piaszeczki
14-01-2014, 17:39
Czy masz jakieś problemy z nadwagą? Być może ciężar własnego ciała daje w kość stawom, przy takim wysiłku.

magdalena6
14-01-2014, 18:41
A więc nie mam problemu z nadwagą. Chciałabym wyrzeźbić po prostu ciało. Tak czytam wasze wypowiedzi i chyba już wiem w czym popełniłam błąd : ROZGRZEWKA! Od razu przechodzę do ćwiczeń , żadnych rozgrzewek u mnie nie było . Teraz jestem praktycznie pewna na 99% ,że tu popełniłam lipę...;p No cóż człowiek na błędach się uczy :) Dziękuję za odpowiedzi! :)

zolton
03-03-2014, 09:42
Ew możliwe, że po prostu źle robisz te przysiady. Ja się ich uczyłem dłuuuuugo aż zaczęlo mi jako tako wychodzić. To dość trudne ćwiczenie (szczególnie na wolnym ciężarze)
Trening nóg - [ www.kfd.pl ] - Przysiad ze sztangą na barkach - tutorial - YouTube

Ten filmik dość dobrze pokazuje ćwiczenie. No i to ważne zdanie " kolana nie mogą wychodzić po za palce u stóp" zwróć na to uwagę. No i rozgrzewka rozgrzewka rozgrzewka. Może to być nawet szybki spacer na siłownie :) ew 20 min rowerykiem itp. Rób też wykroki czy martwy ciąg na prostych nogach. Co i jak znajdziesz na yt.

Pozdro.

_SmoQ_
30-05-2014, 21:11
za duża ilość tych powtórzeń!!!!!!!!!!!!!!!!!!! rób mniej 10-20 w serii z obciążeniem...

DISCOTEK
04-09-2014, 21:18
Staw kolanowy jest największym stawem w ciele człowieka i jeżeli doznasz poważnych kontuzji najciężej i najdrożej się go leczy.

jak na moje może to być:
"Kolano skoczka" (w dobrym wypadku)


I° - ból pojawiający się po treningu,
II° – ból przed i po treningu, ale ustępujący po rozgrzewce,
III° – ból podczas treningu uniemożliwiający normalne jego przeprowadzenie, upośledzona zostaje funkcja stawu,
IV° – ból utrzymujący się cały czas, całkowite przerwanie więzadła. W celu dokładnej diagnozy można wykonać zdjęcie rtg i rezonans magnetyczny.



lub Chondromalacja rzepki (to już nie za fajna sprawa) bo tych zmian już nie cofniesz


Moze kuleć twoja technika bo robiąc przysiad dobrze niema prawa nic bolec

Pozdro.