PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Dyskusja Czy warto zostać DJ'em/producentem muzycznym?


Koepaard
01-12-2013, 18:55
.................................................. ................

Leandro
02-12-2013, 20:58
pewnie, że warto... pobier z jutub projekt marcin garnek zwierzęta, zmien klocki dodaj cykacze i sałsage faterned i kazda dupa twoja, potwierdzone info 3.14,polecam

Mr.Greeen
02-12-2013, 22:24
To zależy od tego jaki sens temu nadasz.Tworzenie muzyki moim zdaniem to nie tylko wspomniane pieniądze,i wyrywanie lasek.Nie wszyscy producenci/dje robią to wyłącznie dla hajsu,dla wielu z nich to po prostu sposób na życie,nawet jeżeli to tylko hobby.Ja takiego sensu poszukiwałbym w produkcji/dj'ce.

Leandro
02-12-2013, 22:30
serio wziąłeś mój post na serio?

Koepaard
03-12-2013, 14:16
.................................................. ................

Hidden
03-12-2013, 14:30
Jeśli tworzysz dla sławy i pieniędzy, odpowiedź jest przecząca. Taka motywacja jest jedną z przyczyn występowania tandety w muzyce.

Koepaard
03-12-2013, 17:24
.................................................. ................

Jacker
03-12-2013, 17:43
Jeśli będziesz traktował muzykę jako "biznes" to nic nie osiągniesz...

Mr.Greeen
03-12-2013, 19:32
No właśnie mi nie chodzi o wyrywanie lasek czy hajs tylko jako sposób na życie ew. hobby.


Aha,nie zrozumiałem o co Ci chodzi,ale tak właściwie to sam sobie odpowiedziałeś na to pytanie,zadając je.

_Simon
05-12-2013, 14:09
Jak sie sam nad tym zastanawiasz to tego nie czujesz do końca wiec moje odpowiedź w twoim wypadku brzmi absolutnie NIE. Ktoś kto chce zostać czuje klimat, lubi to a nawet kocha na pewno nie pyta o tym w necie.

MikePetersky
05-12-2013, 17:59
Jeśli będziesz traktował muzykę jako "biznes" to nic nie osiągniesz...

Nom, dlatego Steve Aoki, Afrojack albo Guetta w ogóle nie zaszli daleko ;)

Jacker
05-12-2013, 19:11
Nom, dlatego Steve Aoki, Afrojack albo Guetta w ogóle nie zaszli daleko ;)

Tylko że to są już wyrobione marki i te osoby zajmują się muzyką sporo lat i nie wiadomo czy od zawsze robili dla kasy to wszystko.

Teraz jest tak dużo pustych kawałków robionych dla kasy że wybicie się z kolejnymi tego typu jest bardzo trudne i trzeba mieć jakieś znajomości.

Jak ktoś kocha muzykę, robi to z pasji i ma ciekawe pomysły to zdecydowanie szybciej się wybije niż osoba, która na siłę będzie chciała zrobić hit aby szybko zarobić.

MikePetersky
05-12-2013, 20:30
Niestety nie do końca jest tak, jak mówisz, choć rozumiem Twój tok rozumowania ;) Dzisiaj własnie im bardziej proste dźwięki i ślepe powielanie oklepanych, ale i dobrze przyjmujących się schematów, tym większy sukces i przereklamowana wydmuszka. Wielu mnie zlinczuje, ale moim zdaniem idealnym przykładem jest Blasterjaxx - jakoś niezbyt czuję pasję w tym ich tłuczeniu, ale taka muzyka teraz się przyjmuje więc w pół roku stali się lokalnymi gwiazdami. Niestety przez bigroomy jesteśmy świadkami pojawiania się artystów wyskakujących ni stąd ni zowąd, którzy zwykle im bardziej prostą muzyczkę robią, tym szybciej stają się przesadnie popularni.

Szanuję artystów, którzy w normalny i pracowity sposób doszli tu, gdzie są teraz. Mówię tutaj o Hardwellu, Nickym Romero, Artym, Madeonie czy Avicii. I oni jeszcze długo będą na topie. A Blasterjaxxy i inne wydmuszki od Spinnin lub pokrewnych? Mam wątpliwości ;)

PropeX
06-12-2013, 09:53
Potrzebujesz miec szalona milosc do muzyki, mowie tu o obsesji ktora stanie sie Twoim zyciem. Nikt tutaj z Nas nie moze Ci dac tej pasji, sam bedziesz musial ja odkryc. W pewnym momencie zauwazysz ze celem DJingu czy tworzenia muzyki nie jest slawa, pieniadze tylko muzyka sama w sobie. Muzyka to, to co motywuje najwartosciowszych DJi; oni ja kochaja i dla niej zyja. Jesli marzysz o dlugoterminowym sukcesie w tym kierunku zapomnij o grubych czekach i fruziach. Rob to ze wzgledu na czysta przyjemnosc widzenia jak ludzie skacza do Twojego kawalka ktory stworzyles lub odkryles! Mam nadzieje ze to Ci pomoze podjac decyzje, PEACE! :)

Dj_TKO
17-06-2014, 11:22
Jeśli to Twoja pasja, to jak najbardziej powinieneś dzielić się sobą (swoja twórczością) z innymi. Wszystko zależy od tego, co chcesz robić w życiu tak na prawdę. Jeśli bycie DJ uważasz za cool... to chyba za mało :) Ja na przykład kiedy pierwszy raz usłyszałem jak DJ miksuje muzykę w klubie doznałem olśnienia. Wiedziałem że to jest to co chcę robić. Kiedy miksuję sobie w domu to nie ma nic poza tym... ciężko to określić. Mam swój świat hehehe Czuję to od stóp do głowy.

Basiek69
14-07-2014, 15:33
Dokładnie, jak wyżej. Chociaż są osoby które grają bo kasa się dla nich liczy.

Mr.Greeen
31-07-2014, 23:12
Dokładnie, jak wyżej. Chociaż są osoby które grają bo kasa się dla nich liczy.

ale tacy na ogół nie wychodzą dalej niż za potańcówki remizowe,i wesela :)