PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Wideo National Geographic i produkcja muzyki


PatosMusic
25-11-2013, 13:09
Witam

Oczywiście to by była bajka gdybyśmy mogli zobaczyć w ogólnodostępnym programie popularno naukowym materiały związane z produkcją muzyki i jak to naprawdę wygląda w profesjonalnych studiach muzycznych (domyślam się że większość z nas nie miała tej przyjemności pracować w profesjonalnym studio)
Niestety tak nie jest, ale mają dużo ciekawych programów które w minimalnym stopniu opisują działanie dźwięku na nasz mózg.
Pułapki umysłu
Video:
Oglądaj wideo [Pułapki umysłu online - National Geographic Channel - Polska (http://www.natgeotv.com/pl/pulapki-umyslu/wideo/krzyk)

Czego nas uczy ten materiał? Pewnie wszyscy doskonale wiedzą jak w muzyce klubowej ważny jest "build up" czyli ten moment który buduję napięcie przed głównym motywem utworu.
W większości profesjonalnych nagrań możemy usłyszeć że "build up" zawsze ma drastycznie obcięte niskie częstotliwości, a podkreślone wysokie.

Myślę że większość producentów nawet amatorów wie że taki zabieg trzeba zrobić, bo przecież mają słuch i słyszą że tych niskich tam nie ma, ale z materiału powyżej dowiadujemy się po co tą sztuczkę się robi i jakie zadanie spełnia.

Mnie to zaciekawiło, nie wiem jak Was jeśli tak to fajnie jak nie to trudno.