4CLUBBERS.PL - Zobacz Pojedynczy Post - News Tom Swoon Skazany na 4 lata
Zobacz Pojedynczy Post
Stary 12-09-2021, 13:19   #10
Dj Bunsen
EDM Maniac
  
 
Dj Bunsen's Avatar
 
Dołączył/a: 17 Oct 2009
Miasto: Zabrze
Wiek: 32
Postów: 3 202
Tematów: 814
Podziękowań: 107 576
THX'ów: 23 054
Tematy Tygodnia: 0
Nominacje T.T. : 348
Imię: Dariusz
Wzmianek w postach: 13
Oznaczeń w tematach: 69
Plusów: 38 (+)
Dj Bunsen 38
Odwiedź profil Dj Bunsen na Facebook Odwiedź profil Dj Bunsen na Twitter Odwiedź profil Dj Bunsen na Youtube
Odp: Tom Swoon Skazany na 4 lata

Za samą jazdę po alkoholu/środkach odurzających powinna być kara bezwzględnego więzienia na kilka lat, dodatkowo dożywotni zakaz prowadzenia wszelakich pojazdów, nawet roweru i wysoka kara finansowa. Jeśli kogoś nie stać aby taką karę zapłacić to odpracowuje ją w więzieniu oczywiście pracując a nie siedząc w celi oglądając TV i nic nie robiąc. Jeśli taka osoba odmówiła by wykonywania pracy to został by zajęty samochód na poczet grzywny i tyle. A jeśli to nadal by było za mało to wtedy odpowiedni przepis że nie mają wyjścia tylko muszą to odpracować i koniec kropka. Może wtedy kogoś by to nauczyło i uświadomiło że nie warto wsiadać za kółko po czymkolwiek co zakazane.

A w sytuacji jak u Toma to niestety ale jestem za skazywaniem takich osób na karę 25 lat bezwzględnego więzienia za zabójstwo. Nie ma tutaj tłumaczeń że on nie chciał, wsiadł za kółko pod wpływem, wiedział jakie są tego konsekwencje i co może się wydarzyć, Te tłumaczenia od takich kierowców brzmią trochę śmiesznie, to tak jakby zabójca powiedział, że on nie chciał zabić, nie zdawał sobie sprawy z tego co robi, ale przeprasza. Nie uwierzył bym w takie tłumaczenia. Myślę, że gdyby takie surowe prawo by powstało to wiele osób by się zastanowiło czy warto. Nawet osoby publiczne, znane.

A teraz praktycznie nie ma konsekwencji za jazdę pod wpływem, w większości przypadków kary są w zawiasach, grzywny są śmiesznie niskie i zdarzają się przypadki że osoba jest kilka razy złapana i dalej robi to samo. Wyrok dopiero zapada kiedy dochodzi do tragedii i ginie niewinna osoba. Wtedy nagle zaczyna wymiar sprawiedliwości działać. Chociaż w przypadku znanych osób to działa zupełnie inaczej i one mają o wiele łatwiej się wybronić choć także są ludźmi jak my wszyscy, ale wiadomo pieniądze, znajomości robią swoje np Beata Kozidrak, Kamil Durczok.
__________________
Dj Bunsen jest offline   Reply With Quote
Dj Bunsen dostał 5 podziękowań za ten post.