4CLUBBERS.PL - Zobacz Pojedynczy Post - Dlaczego serwerem do uploadu muzy jest zippshare?
Zobacz Pojedynczy Post
Stary 05-11-2020, 13:36   #6
Miczki
Stary pierdziel i majonez
  
 
Miczki's Avatar
 
Dołączył/a: 13 Jun 2011
Miasto: Brama Świętego Piotra
Postów: 1 013
Tematów: 42
Podziękowań: 2 394
THX'ów: 1 314
Tematy Tygodnia: 0
Nominacje T.T. : 35
Imię: Fifonż
Wzmianek w postach: 4
Oznaczeń w tematach: 38
Plusów: 50 (+)
Miczki 50
Odp: dlaczego serwerem do uploadu muzy jest zippshare?

Cytat:
Napisał Vinylside Zobacz post
Powiedzmy sobie szczerze, po co na forum miałoby dochodzić do tak wielkiej zmiany ? Od lat Zippyshare jest tu serwerem przewodnim, które jak się okazuje, mimo sporadycznych problemów, przeżyło świetnie zapowiadające się swego czasu "giganty", jak chociażby odsiebie czy mixstep. Spokojnie, na krakenfiles prędzej czy później też przyjdzie pora i ponownie zostanie z nami ten stary, zły, ale jednak trwały i niezawodny Zippy.

Nie potrafię jednak zrozumieć, dlaczego w co trzecim temacie w dziale "Wasze Pytania" wywołuje się do tablicy właśnie ten serwis. Czy naprawdę jest on aż tak problematyczny ? W czym leży problem; w jakości odtwarzanych utworów, które i tak odpalasz na szybko, aby chwilę później podjąć decyzję czy dany kawałek znajdzie miejsce na Twoim dysku ? W downloadzie, uploadzie, prędkości ? W reklamach, których nie ma ? Piszę całkowicie poważnie, ponieważ ostatni drażniący problem jaki napotkałem to bodajże kilku / kilkunastu-godzinna przerwa w działaniu całej strony. Dodam tylko, że opisana sytuacja miała miejsce kilka lat temu i do dnia dzisiejszego jest absolutny spokój. Nie przeszkadza mi słaba jakość odtwarzanego kawałka bo jeżeli chcę go usłyszeć w pełnym wymiarze to po prostu decyduję się na download. Ten zaś nie sprawia mi żadnych kłopotów, ponieważ zawartość ściąga się z serwera z zadowalającą mnie prędkością. Podobnie jest z uploadem. Dodatkowo, o jakichkolwiek drażniących reklamach zdążyłem już dawno zapomnieć, ponieważ sama strona mnie nigdzie nie przekierowuje.

Na koniec o żywotności plików. Internet rozwinął się do tego stopnia, że praktycznie nic w nim nie ginie. To już nie są czasy, gdzie wszystko dopiero się rozwija i przez usunięcie np. takiego RapidShare, cenne zawartości idą się bujać. Możliwości do znalezienia czegokolwiek są proste i łatwe, wystarczy tylko chcieć. A jeżeli nie masz ochoty na szersze poszukiwania, zawsze możesz uderzyć do naszych działów z pomocą, gdzie odpowiednia grupa osób przeważnie staje na wysokości zadania.
Vinyl, powiem Ci jedno - jesteś chyba tutaj najinteligentniejszym użytkownikiem. Twoje posty zawsze czytam z wielką przyjemnością; są wielowymiarowe i poruszają temat z każdej strony.

Co do tematu, już tak na poważnie (mój pierwszy post traktujcie jako zwykły trolling) - krakenfiles już w tym momencie dystansuje zippy. Dlaczego? Otóż jako jedyny znany mi hosting automatycznie analizuje widmo audio, które możemy później sprawdzić w załączonym jpegu. Znacznie usprawniłoby to pracę moderacji, która nie musiałaby pobierać pliku, żeby sprawdzić jego częstotliwości. Dzięki temu moderzy działów zaoszczędziliby również na czasie.

Wspominałeś również o alteratywnych serwerach. Moim zdaniem - jeśli mówimy o starszych albo słabo dostępnych kawałkach - rosyjskie w a r e z y są niedoścignione. Tam można znaleźć takie perełki, że głowa mała. Trzeba tylko wiedzieć, że "skachat" oznacza pobrać xD.

Peace!

Last edited by Miczki; 05-11-2020 at 13:37.
Miczki jest offline   Reply With Quote
Miczki dostał 6 podziękowań za ten post.