4CLUBBERS.PL - Zobacz Pojedynczy Post - Dyskusja CoronaVirus
Wątek: Dyskusja CoronaVirus
Zobacz Pojedynczy Post
Stary 19-10-2020, 18:19   #27
Sanbit
.: Wygnany :.
  
 
Sanbit's Avatar
 
Dołączył/a: 22 Jul 2009
Miasto: Łyskonzin
Wiek: 33
Postów: 4 843
Tematów: 377
Podziękowań: 1 523
THX'ów: 23 375
Tematy Tygodnia: 0
Nominacje T.T. : 5
Wzmianek w postach: 4
Oznaczeń w tematach: 18
Plusów: 94 (+)
Sanbit 94
Odp: CoronaVirus

To, że wirus paraliżuje służbę zdrowia... wiadomo nie od dzisiaj. Nie mogę jednak pojąć idiotów, którzy uważają, że to ściema i szpitale nie pękają w szwach od poważniej zakażonych, Są osoby, które przechodzą ten syf bezobjawowo (mieszka taki 400m ode mnie wynik pozytywny, dziecko zaraziło się w szkole). Znam też przypadek, gdzie pozytywny i mocne objawy przez dwa tygodnie antybiotykowej terapii, brak rezultatów. Efekt koronki? Mega kaszel, gardło i gorączka, dopiero po tygodniu dostała test na ścierwo.
To, że jakiś wirus ma typowe symptomy grypowe to wydaje mi się, że nie powinno nikogo dziwić... Wirusy lubią mnożyć się w błonach śluzowych (nos gardło etc) stąd też takie a nie inne reakcje ciała.

Maseczka nie daje 100% bezpieczeństwa tak samo jak durex też nie podpisze się pod tym, że używanie nie przyniesie ciąży. ALE kawałek szmaty na ryju może zniwelować transmisję między dwoma osobami.

Cytat:
Ostatni wypadek w pracy - gość zarwał kręgosłup i nie mógł chodzić. Czas od zgłoszenia do przyjazdu karetki 2,5 godziny. Jedno z największych miast w PL.
Ale to nie służba zdrowia jest winna temu w stu procentach. Przecież... nasz nfz to najgorsze ścierwo "leczące" w europie tylko z tego względu, że rządy, rzad po rządzie wykłada lachę na zdrowie. Mam w rodzinie osoby, które miesącami czekają na kardiologów... Płacą podatki i pracują w tym bagnie przynajmniej 30 lat. To nie jest tak, że lekarzy wina (wiadomo, nie zmyjemy winy ze wszystkich, bo patologia pojawia się wszędzie) to wydaje mi się, gdyby państwo, zamiast wpie***alania ostryg i ośmiorniczek, bez walenia 2mld rocznie na propagandę w telewizji... ujmując sobie subwencje partyjne oraz nie, by ów rządzący nie robili ściem na miliony złotych.. wzięło się konkretnie do roboty i zaczęło żyć w dobrej intencji dla obywatela to by... eh... ku*wa, "utopia"

@Fazzi, wybacz za wczoraj, może mnie poniosło, ale jak widzę takie posty to krew się we mnie leje, jak słyszę, że co chwilę ktoś, z mojej dalszej lub bliższej okolicy ma bardzo trudną sytuację tylko dlatego, że ma 50+ i pali papierosy, bądź zaniedbywał swoje serce. Człowieku, Ci ludzie do tej pory nie mieli zamiaru witać się z "drugą stroną" życia. Zedytuję post, by Cię nie urazić.
__________________
Sanbit jest offline   Reply With Quote
Sanbit dostał 2 podziękowań za ten post.