4CLUBBERS.PL - Zobacz Pojedynczy Post - Dyskusja Obowiązkowa Służba Wojskowa ?
Zobacz Pojedynczy Post
Stary 05-02-2020, 19:54   #12
KoXaN
..:: Mia San Mia ::..
  
 
KoXaN's Avatar
 
Dołączył/a: 07 Sep 2010
Miasto: Wioska Cudów
Wiek: 32
Postów: 1 373
Tematów: 80
Podziękowań: 5 002
THX'ów: 1 024
Tematy Tygodnia: 0
Nominacje T.T. : 21
Imię: Kuba
Wzmianek w postach: 11
Oznaczeń w tematach: 34
Plusów: 59 (+)
KoXaN 59
Odp: Obowiązkowa Służba Wojskowa ?

Cytat:
Napisał .:Franek:. Zobacz post
żeby wzięli pod uwagę [...] jaki jest stan naszego wojska
I to wystarczy, aby być niezainteresowanym służbą, czy chociażby dobrowolnym szkoleniem. Tu nie chodzi o liczebność armii a sprzęt, który, mimo, że widać już jakąś modernizację na tym polu (przykład WOTu, bo zawodowi to nadal ciemnogród xD), to nadal jest przestarzały, niepraktyczny i słaby.



Cytat:
Napisał .:Franek:. Zobacz post
Wiesz Wojtek problem polega na tym, że w naszym kraju młode roczniki już nie wspomnę o Twoim nie interesują się zbytnio jakimkolwiek przeszkoleniem, a co dopiero służbą zawodową w jakimkolwiek mundurze.
Nie spodziewałbym się od współczesnej młodzieży zainteresowania wojskiem, chyba, że są przypadki, gdy ktoś się interesuje militariami. Pogląd służby dla kraju wykształca się dopiero po ukończeniu szkoły lub dużo później (czy to z pobudek patriotycznych, czy ekonomicznych).


Kolejna rzecz to:
Cytat:
Napisał Zmuda^^ Zobacz post
Psychicznie wyszedłbym inny to raz
Wojsko zawodowe zmienia ludzi i tu nie chodzi tylko o dyscyplinę, bo mam tam paru kumpli, i niestety, ale to nie te same osoby co kiedyś i służba wpłynęła na ich charakter i nawyki, powiedzmy, mocno negatywnie...




Sam nie byłem w wojsku i nie zamierzam tam iść oraz nie jestem za jakąkolwiek obowiązkową służbą, ale byłbym za jakimś tam obowiązkowym przeszkoleniem obywatelskim na wzór tego co jest w Szwajcarii, czyli zaznajomieniem się z obsługą broni, partyzanckimi taktykami i postępowaniami w czasie ataku na kraj. Ale do czegoś takiego trzeba mądrych ludzi w rządzie, których nie mamy...

Last edited by KoXaN; 05-02-2020 at 19:57.
KoXaN jest offline   Reply With Quote
KoXaN dostał 6 podziękowań za ten post.