4CLUBBERS.PL - Zobacz Pojedynczy Post - Qlimax - Symphony of Shadows
Zobacz Pojedynczy Post
Stary 22-11-2019, 11:13   #38
Vinylside
M A S T E R C L A S S
  
 
Vinylside's Avatar
 
Dołączył/a: 28 Jun 2008
Miasto: Gliwice
Wiek: 30
Postów: 3 303
Tematów: 871
Podziękowań: 2 696
THX'ów: 10 868
Nominated Tematy Tygodnia: 2
Nominacje T.T. : 229
Imię: Paweł
Wzmianek w postach: 90
Oznaczeń w tematach: 99
Plusów: 575 (+)
Vinylside 575Vinylside 575Vinylside 575Vinylside 575Vinylside 575Vinylside 575
Odwiedź profil Vinylside na Facebook Odwiedź profil Vinylside na Youtube Odwiedź profil Vinylside na Soundcloud.com Odwiedź profil Vinylside na Mixcloud
Odp: Qlimax - Symphony of Shadows

Cytat:
Napisał HardManiac Zobacz post
Trochę du** dali, ze transmisja live video jest free przez 3min potem trzeba zapłacić €3,49. . .
A ja uważam, że to bardzo dobry pomysł. Dotychczas każdego roku były transmisje w radiu i chyba wszyscy doskonale pamiętamy jak to wyglądało - wielokrotnie więcej problemów technicznych niż rzeczywistego nadawania. Od czasów kresu wywiadów przeprowadzanych z artystami w studiu po swoim występie, te transmisje straciły na popularności i w gruncie rzeczy jakości. Dobrze, że w tym roku jesteśmy świadkami przełomu bo jakby nie było po raz pierwszy w historii Qlimax będzie transmitowany na zasadzie live'a video. Dotychczas jako jeden z nielicznych i komercyjnych eventów Q-Dance, był trzymany na dystans. Z tego co pamiętam w Czerwcu (dokładniej na Defqon.1) za pełny dostęp do kamer na oficjalnej stronie organizatora też trzeba było zapłacić. I również kwota nie była wyssana z palca. Problemów technicznych praktycznie żadnych. Jakość na najwyższym poziomie. Super sprawa. Wiem bo cały weekend spędziłem przed telewizorem.

Obecnie dla przeciętnego europejczyka 3,50 euro to jak dla polaka 3,50 zł. A nie ma co ukrywać, po przeliczeniu "na nasze", większość rodaków może odmówić sobie kilku piwek czy paczki papierosów i przelać te pieniążki organizatorom, ciesząc się jednocześnie z pełnej relacji jednego z najlepszych eventów świata. Sam zastanawiam się nad zakupem. Jedyne co mnie trzyma to ranna zmiana w Sobotę i w Niedzielę. Jeżeli uda mi się zasnąć w sobotnie popołudnie (a Juventus gra na Atalancie po przerwie reprezentacyjnej i to o godzinie 15:00 więc myślę, że prawdopodobieństwo snu po końcowym gwizdku jest bardzo prawdopodobne) to chętnie zarwę nockę bo całościowo wygląda to w tym roku super. Na zagranicznych forach też ludzie czują lekkie oburzenie, właśnie ze względu na płatność. Są tam jednak osoby, które mają podobne myślenie do mnie. Taka kwota życia nikomu nie uratuje, więc można te 3,50 euro czy ok. 15 złoty poświęcić.

Dla przykładu, pomyśl sobie, że (z tego co dobrze pamiętam) Kanadyjski koncern specjalizujący się w arcyprostej wtyczce do produkcji muzyki wypuszcza dużą aktualizację (z wersji 2 do 3) pod koniec Listopada. Dotychczas za starter (czyli wtyczkę z zakodowanym kluczem na usb - tzw. Elicenser) trzeba było zapłacić ok. 250 euro (1100 zł). Ludzie, którzy kupili produkt w okresie Czerwiec-Listopad 2019 mają ten update zupełnie za free. Zakup z Maja 2019 jest już dla firmy delikatnie odległy dlatego życzą sobie dopłaty w wysokości 49 euro (220 zł). Cała reszta wiernych posiadaczy wtyczki musi dopłacić jeszcze więcej bo aż 99 euro (430 zł). Nikt nie zwraca uwagi na to, że przez lata starzy wyjadacze wydali kupę kasy na dodatki (paczki z charakterystycznymi dźwiękami dla danego gatunku / danej serii) i ten update po prostu im się należy. Z drugiej strony, każdy za produkt zapłacił tyle samo więc jakim prawem jeden płaci więcej, drugi mniej a trzeci wcale tylko dlatego, że był w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie. Tego firma nie bierze na tapetę i życzy sobie 99 euro, co kwotą małą już nie jest. Pomijam fakt zjechania korporacji w sieci, ale sam jestem delikatnie wkurzony bo należę do grona posiadaczy wtyczki od ponad 4 lat. Także 15 złoty za transmisję z takiej imprezy jak Qlimax to dla mnie mega śmieszne i niskie pieniądze, szczególnie mając na uwadze jakość, która jest widoczna już przed rozpoczęciem imprezy. Za kanapkę drwala na ostro lub z podwójnym mięsem trzeba dać więcej bo ok. 16-18 złoty. A z zakręconymi frytkami już jest ponad 2-dyszki.

Nie ma co narzekać, cena nie jest wysoka, firma się delikatnie wzbogaci a każdy fan, który ma w planach przysłowiową "nockę" powinien być zadowolony. Na Defqonie problemów technicznych nie było więc myślę, że i tym razem organizator stanie na wysokości zadania. Ja się na to piszę.
__________________

Last edited by Vinylside; 22-11-2019 at 11:27.
Vinylside jest offline   Reply With Quote
Użytk. którzy podziękowali Vinylside za ten post: