4CLUBBERS.PL - Zobacz Pojedynczy Post - Sunrise Festival 2019
Zobacz Pojedynczy Post
Stary 13-02-2019, 19:27   #55
mikkellos
..:: Member ::..
  
 
Dołączył/a: 13 Mar 2018
Miasto: Częstochowa
Wiek: 25
Postów: 110
Tematów: 0
Podziękowań: 148
THX'ów: 78
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 1 (+)
mikkellos 1
Odp: Sunrise Festival 2019

@KropkaPl Ok. Wynajęcie stadionu, sprzątanie i pokrycie niszczeń będą kosztować ale uważam, że to jest o wiele tańsze niż kupić działkę lub wydzierżawić działkę wielokrotnie większą niż stadion bo przecież nie robi się imperzy na "polu" o kubaturze stadionu. Tu masz też rację z tym Splitem i Hajdukiem, że musieli pokryć koszty ale to było na początku i niestety źle się do tego zabrali - w necie jest wiele kontrowersji na ten temat, przy budowaniu scen i parkietu wybrali najbardziej bezpieczną dla ludzi ale najbardziej niszczącą murawę technologię podestu, parkietu, nie wiem jak to nazwać. Akurat stadion w Splicie do najnowszych nie należy i technologii takich też nie posiada. Jest to stary olimpijski stadion, z bieżniami i stałą murawą. Daleko mu do m innymi naszego Narodowego z murawę która mogłaby być wielokrotnie składana i rozkładana. W późniejszych edycjach już nie rozgrzebywali terenu tylko rozkładali specjalne maty o idealnym rozłożeniu co by tej murawy nie uszkodzić. Co do Hali i stadionu tu nie masz racji. Koszt wynajmu Hali czy stadionu jest o wiele niższy, niż wynajem ziemi od miasta czy zakup swoich działek czy też całych lotnisk jak to robią w Niemczech. Opłacalne jest, dlatego też TME w 2018 zorganizowało co zorganizowało ale nie spodziewali się, że frekwencja będzie słaba. W stadionowych i halowych eventach frekwencja ma największe znaczenie, gdyby np była frekwencja full opcja i nie musieliby obniżać cen biletów to jeszcze by na tym kupe kasy zarobili we Wrocławiu. Akurat co jak co ale Sunrise na stadion Energii to byłby najsłabszy pomysł, było by to ekonomiczne, ale miasto musiało by dołożyć minimum 1,5 czy nawet 2 miliony PLN jak to robi Split czy Cluj Napoca, Sunrise musiało by mieć gigantycznych sponsorów jak Untold albo być prawdziwą submarką TML coś jak brand Ultra w Chorwacji. I w podobnych cenach dałoby się wtedy zbudować podobny LU. Ale czy przenosiny z Amfi na stadion była by dobra jak można mieć teren razy nie wiem ile większy pomimo kilka razy większych nakładów? Sam nie wiem. Co do porównania Splitu z Airbeat One. Tu może nie wspomniałem o wszystkim. Cena wynajmu stadionu i prac jest niższa na korzyść Splitu, wpływy z miasta te kilka milionów Kun i dofinansowanie z centrali Ultra na korzyść Splitu. A teraz tak myślę bo mi dałeś zagwozdkę i pokonałeś przyznaję. Bo przy takiej samej frekwencji, pomimo, że Airbeat One ma potencjał na 2 razy tyle osób ile rzeczywiście przyjeżdża, mają taki sam LU bez fizycznej pomocy wielkich sponsorów, wielkich pleców innych submarek, braku wsparcia miasta. Mało tego jeszcze lotnisko muszą wynająć a ceny w Niemczech o wiele wyższe niż w Chorwacji stadionu. Zagiąłeś mnie. Trzeba się bliżej przyjrzeć Airbeat One.

Też się zgadzam z tym jak Sunrise do 2012 szło na przód ale ceny produkcji wzrastały, sponsorzy majątku nie dokładali, Kołobrzeg współpracować nie chciał, ceny artystów rosły, przecież Armin czy Tiesto w 2010 czy 2012 roku nie kosztowali aż tyle, dopiero po 2013 roku nastąpił trend aby artyści zarabiali miliony monet choć taki James Zabiela czy Paul Oakenfold kosztowali jak na ten czas majątek. I tak to się stało. MDT bało się przenosin, nie mieli nikogo kto by im pomógł, nie mieli budżetu więc od 2014 roku zmieni taktykę, aby zrobić jak najlepsze sceny, iść w pirotechnikę, efekty i przede wszystkim budować budżet w spółce na przenosiny i odpuścić LU. Cały budżet Sunrise w 2014 roku wynosił nieco ponad 4,5 miliona zł, co za to zrobisz? Poza tym myślisz, że przez te lata nic nie zachowali i była cała kasa wykorzystywana na daną edycje i wypłaty dla pracowników? Coś mi się wydaje, że obecnie w spółce znajduję się już teraz całkiem pokaźny budżet zachowany sprzed wielu edycji.

Last edited by mikkellos; 13-02-2019 at 19:53.
mikkellos jest offline   Reply With Quote