4CLUBBERS.PL - Zobacz Pojedynczy Post - News Tom Swoon Skazany na 4 lata
Zobacz Pojedynczy Post
Stary 04-09-2018, 22:08   #1
BassBoyDj
..:: Clubbers Helper ::..
  
 
BassBoyDj's Avatar
 
Dołączył/a: 04 Oct 2010
Miasto: Skarżysko-Kamienna
Postów: 2 308
Tematów: 182
Podziękowań: 630
THX'ów: 3 309
Imię: Mariusz
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 1150 (+)
BassBoyDj 1150
BassBoyDj 1150BassBoyDj 1150BassBoyDj 1150
Exclamation Tom Swoon Skazany na 4 lata

Znany polski DJ występujący pod pseudonimem Tom Swoon został skazany na karę 4 lat i 8 miesięcy więzienia. W grudniu 2017 r. będąc pod wpływem alkoholu, spowodował śmiertelny wypadek samochodowy pod Szczecinem.


Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło we wczesnych godzinach porannych 5 grudnia 2017 r. na drodze krajowej nr 6 w Kliniskach. Auto (volkswagen scirocco), którym jechał Tom Swoon, uderzyło w prawidłowo jadącego volkswagena bora. W wypadku zginął jego pasażer, a kierująca pojazdem kobieta została ranna.

Dorian T. trafił do aresztu, a gdy wytrzeźwiał (miał prawie dwa promile), usłyszał zarzuty.

Prokurator żądał dla Doriana T. 7 lat pozbawienia wolności. Oskarżony chciał dobrowolnie poddać się karze. Jego obrońcy zaproponowali 4,5 roku w więzieniu. Przedstawili w sądzie nawet list od burmistrza Goleniowa, który w 2015 roku dziękował 24-latkowi za rozsławienie miasta.

Sąd w Goleniowie orzekł, że Dorian T. za kratkami spędzi 4 lata i 8 miesięcy. Ma też zapłacić 280 tys. złotych nawiązki rodzinie ofiary wypadku. Nigdy już nie będzie mógł usiąść za kierownicą samochodu. Wyrok jest nieprawomocny.

W czerwcu, pół roku po wypadku, na swoim oficjalnym profilu facebookowym (prawie 2 mln fanów) DJ opublikował długi wpis.

"Drodzy fani, przyjaciele, koledzy: Już dawno myślałem o tym, by się do Was odezwać. Z wielu jednak względów wciąż odkładałem napisanie tych kilku słów. Dziś, w końcu czuję się gotów, by podzielić się z Wami swą historią.

Dokładnie pół roku temu, 5 grudnia 2017 będąc pod wpływem alkoholu spowodowałem wypadek drogowy w wyniku którego śmierć poniosła jedna osoba. Przyznałem się do winy i od tamtej pory oczekuję w areszcie na proces.

Piszę ten list, ponieważ chcę z całego serca przeprosić. Przepraszam rodzinę, która straciła najbliższą im osobę - nie mogę wyobrazić sobie bólu, jaki nieumyślnie zadałem tamtej nocy, a który trwa zapewne do dziś. Przepraszam też wszystkich którzy się na mnie zawiedli - sam nie mogę zrozumieć, jak do tego doszło. Mimo to, pogodziłem się już z faktem, że czeka mnie surowa kara.

Życie ze świadomością, że nieumyślnie przyczyniło się do czyjejś śmierci jest najstraszniejszą rzeczą, jaka mnie kiedykolwiek spotkała. Nie ma dnia, w którym bym o tym nie myślał. Brak słów, które mogłyby oddać to, jak bardzo żałuję tego, co się wydarzyło" - podkreśla DJ i producent.

Dorian postanowił, że zakończy muzyczny projekt pod pseudonimem Tom Swoon.

"Nie mam pojęcia kiedy opuszczę więzienne mury - wiem jednak, że chcę opuścić je jako nowy człowiek i prowadzić zupełnie inne życie. Nadszedł czas, by skupić się na innych, ważniejszych od kariery sprawach. Przepraszam, że to wszystko skończyło się tak nagle... i tak tragicznie" - napisał w obszernym wpisie.

Dorian T. to znana postać w świecie muzyki elektronicznej i klubowej. Koncertuje na całym świecie. Na swoim koncie ma ponad 20 wydanych singli. Jego remiks trafił na płytę Linkin Park.

Jest też najwyżej notowanym w historii Polakiem w rankingu DJ Mag's Top 100 (47. pozycja).

Jego twórczość doceniały takie gwiazdy muzyki tanecznej, jak m.in. Tiesto, Martin Garrix, Nicky Romero, Hardwell czy Armin Van Buuren.
__________________
BassBoyDj jest offline  
BassBoyDj dostał 11 podziękowań za ten post.
Twoja reklama w tym miejscu - już od 149 PLN rezerwuj termin, tel.669488725, gg:3576096.

4Clubbers Hit Mix Team presents