4CLUBBERS.PL - Zobacz Pojedynczy Post - Konsola czy kontroler?
Zobacz Pojedynczy Post
Stary 19-03-2018, 19:16   #1
Mieszko
..:: Mlody Klubowicz ::..
  
 
Mieszko's Avatar
 
Dołączył/a: 29 Feb 2012
Miasto: Orłów
Wiek: 30
Postów: 303
Tematów: 20
Podziękowań: 122
THX'ów: 117
Imię: Mateusz
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 12 (+)
Mieszko 12
Konsola czy kontroler?

Hej!

Chciałbym się Was poradzić jakie jest Wasze zdanie na temat zakupu konsoli/kontrolera dla osoby która zaczyna swoją przygodę z miksowaniem muzyki.

Swoje sety tworzę od 4-5 lat. Na samym początku był to VirtualDJ obecnie Ableton. Bardzo podoba mi się wizja dzielenia się muzyką z innymi na parkiecie i chciałbym dalej iść w tę stronę.

Odrazu na wstępie zaznaczę, że nie obce mi są pojęcia frazy, taktu, bitu, miksowania harmonicznego, beat mappingu jak i funkcjonalności zarówno konsoli jak i kontrolera.

Moje rozterki budzi fakt, że nie oszukujmy się - nawet jak uda mi się zacząć grać w klubie to będą to małe kluby gdzie (niestety) ważniejszym od miksu są przeważnie kawałki które się gra. Nie rzadko spotkałem się z sytuacją gdzie DJe byli proszeni o zagranie poszczególnych kawałków.

Często spotyka się, że w takich klubach co druga nuta to jakiś radiomix gdzie przejście robi się na zasadzie Stop/Play.

Czytałem o plusach i minusach jednego sprzętu jak i drugiego ale wiem że kupując konsolę (myślałem o CDJ1000 mk3 + djm800) niejako granie "na zamówienie" może być problematyczne bo w tym przypadku (poprawcie mnie jeśli się mylę) nośnikiem są najczęściej wypalone już płyty CD albo karty (SD?). Nowsze modele posiadają czytnik USB aczkolwiek mnie na nie nie stać.

Obawę też moją budzi fakt że kontrolery jak by nie patrząc wykorzystują komputerowy software którego wydajność nie zawsze musi się sprawdzać.

Ogólnie chciałbym spytać jak to jest jeżeli chodzi o jakość generowania takiego dźwięku przez kontroler za 1k w porównaniu z pełnoprawną konsolą rzędu cdj1000+djm800.

Czy nie będę żałował wydanych pieniędzy? Czy lepiej może na początku kupić jakiś tańszy kontroler? Co moglibyście doradzić w tej kwestii?

Za każdą odpowiedź serdeczne dzięki.

Pozdrawiam!
Mieszko jest offline  
Twoja reklama w tym miejscu - już od 149 PLN rezerwuj termin, tel.669488725, gg:3576096.

4Clubbers Hit Mix Team presents