4CLUBBERS.PL - Zobacz Pojedynczy Post - Serwis Wrzuta.pl zniknie z Internetu jeszcze w te wakacje
Zobacz Pojedynczy Post
Stary 29-07-2017, 09:35   #1
Xien
..:: Hands Up ::..
  
 
Xien's Avatar
 
Dołączył/a: 24 May 2010
Miasto: Opole
Wiek: 25
Postów: 7 669
Tematów: 2358
Podziękowań: 9 430
THX'ów: 17 088
Tematy Tygodnia: 0
Nominacje T.T. : 137
Imię: Patryk
Wzmianek w postach: 61
Oznaczeń w tematach: 35
Plusów: 500 (+)
Xien 500Xien 500Xien 500Xien 500Xien 500Xien 500

Nagrody Użytkownika

Serwis Wrzuta.pl zniknie z Internetu jeszcze w te wakacje

Serwis Wrzuta.pl przed popularnością Spotify czy YouTube był jednym z głównych źródeł muzyki w polskim Internecie. Mogliśmy na nim znaleźć niemal wszystko, zarówno utwory z top list muzyki popularnej, jak i twórczość niszowych zespołów. Wrzuta.pl to również ogromna baza filmików i zdjęć. Niestety, jeszcze tego lata serwis zostanie zamknięty.

Zanim z muzyką zaczęliśmy kojarzyć Spotify, to utworów często szukaliśmy na Wrzuta.pl. Znaleźć tam można było niemal wszystko, a za pomocą odpowiednich narzędzi na innych stronach internetowych, w łatwy sposób pobrać plik MP3 na dysk komputera. Zanim filmiki zaczęliśmy oglądać głównie na YouTube, to sięgaliśmy do serwisu Wrzuta.pl. Dodatkowo serwis zapewniał ogromną bazę zdjęć.Wspomniana ogromna biblioteka multimediów ściągała na serwis wiele problemów związanych z prawami autorskimi. Wrzuta.pl wielokrotnie musiała walczyć z organizacjami antypirackimi. To jednak nie były jedyne kłopoty, bowiem na popularności zyskiwała konkurencja. Serwis nie dał rady w walce z takimi potęgami jak YouTube czy Spotify.

Dziś coraz mniej popularna Wrzuta.pl zmuszona jest ogłosić decyzję o zakończeniu działalności:

Cytat:
Drodzy Użytkownicy Wrzuta.pl,
chcemy Was poinformować, że po szczegółowej analizie, podjęliśmy decyzję o zakończeniu działalności naszego serwisu z powodów biznesowych z dniem 31 sierpnia 2017.

Równocześnie przypominamy, że zgodnie z postanowieniami pkt 18 Regulaminu, serwis Wrzuta.pl nie zapewnia archiwizowania i przechowywania plików, komentarzy ani jakichkolwiek innych treści udostępnionych w serwisie. Dlatego już teraz, zachęcamy do pobrania wszystkich materiałów, które umieścili Państwo w serwisie Wrzuta.pl. Prosimy pamiętać, by przenieść wszystkie niezbędne Państwu treści najpóźniej do 31 sierpnia 2017 roku. Po tym terminie, serwis przestanie funkcjonować.
Właśnie kończy się pewna epoka w polskim Internecie. Nasza-klasa.pl umiera, nie lepiej wygląda sytuacja Gadu-Gadu, a Wrzuta.pl oficjalnie ogłosiła swój koniec, który nastąpi już za nieco ponad miesiąc.

źródło: dobreprogramy.pl
autor: Mateusz Budzeń (Scorpions.B)
Xien jest offline   Reply With Quote
Xien dostał 18 podziękowań za ten post.
Twoja reklama w tym miejscu - już od 149 PLN rezerwuj termin, tel.669488725, gg:3576096.

4Clubbers Hit Mix Team presents