4CLUBBERS.PL - Zobacz Pojedynczy Post - Przydatna wiedza na temat ripów z płyt winylowych
Zobacz Pojedynczy Post
Stary 13-05-2017, 23:13   #18
Uciex
..:: Klubowicz ::..
  
 
Uciex's Avatar
 
Dołączył/a: 29 Dec 2005
Miasto: Łódź
Wiek: 35
Postów: 6 521
Tematów: 486
Podziękowań: 11 034
THX'ów: 4 506
Tematy Tygodnia: 0
Nominacje T.T. : 56
Imię: Rafał
Wzmianek w postach: 11
Oznaczeń w tematach: 171
Plusów: 12 (+)
Uciex 12
Odwiedź profil Uciex na MySpace Odwiedź profil Uciex na Facebook Odwiedź profil Uciex na Youtube Odwiedź profil Uciex na Last.fm Odwiedź profil Uciex na Soundcloud.com Odwiedź profil Uciex na Mixcloud
Odp: Przydatna wiedza na temat ripów z płyt winylowych

Cytat:
Napisał Hidden Zobacz post
To nie jest wykres jakości. Ale proszę bardzo, zmniejszyłem bitrate mojego pliku do 192 kbps i wykonałem tę samą analizę: Zippyshare.com

Zielony wykres to digital, czerwony to winyl. Wynik bez zmian, w twoim pliku bas jest uszczuplony, a środek przycięty, co daje suche i odchudzone brzmienie, a nie "pełniejsze i cieplejsze".

Fakt, nastały takie czasy, ale my rozmawiamy o dawnych czasach i analizujemy stare kawałki. Zresztą sam posłuchaj, masz dwie wersje "Whistle Song" przed sobą. Choć digital jest znacznie głośniejszy, dynamika jest na podobnym poziomie, utwór nic nie stracił, co jest kolejnym z wielu argumentów przeciw ripom z winyla.
Dzięki za tą analizę. Byłem jej ciekaw. No rozumiem, może mam gorszą wersję vinylową, ale bardziej mi leży na uszach i nie załuję swojego wyboru Zresztą prawdę mówiąc te klasyki hands up to słuchałem może z 2-3 razy po ściagnięciu, ehh
__________________
Uciex jest offline   Reply With Quote