4CLUBBERS.PL - Zobacz Pojedynczy Post - Przydatna wiedza na temat ripów z płyt winylowych
Zobacz Pojedynczy Post
Stary 13-05-2017, 19:15   #15
Hidden
..:: Hard Trance ::..

  
 
Hidden's Avatar
 
Dołączył/a: 19 Nov 2009
Miasto: -
Wiek: 34
Postów: 13 905
Tematów: 1304
Podziękowań: 12 704
THX'ów: 35 266
Tematy Tygodnia: 0
Nominacje T.T. : 818
Imię: Patryk
Wzmianek w postach: 66
Oznaczeń w tematach: 160
Plusów: max. (+)
Hidden max.Hidden max.Hidden max.Hidden max.Hidden max.Hidden max.Hidden max.Hidden max.Hidden max.
Hidden max.Hidden max.Hidden max.Hidden max.Hidden max.Hidden max.Hidden max.Hidden max.Hidden max.
Odwiedź profil Hidden na Soundcloud.com
Odp: Przydatna wiedza na temat ripów z płyt winylowych

Cytat:
Napisał Uciex Zobacz post
Widzę, że też nie za bardzo rozumiesz mój komentarz. Ja piszę, że utwory są cichsze, ale brzmią pełniej, a Ty mówisz, żę są suche, zduszone i odchudzone.

Dla ostatnio przykładu śćiagnąłem dyskografię Adelle mojej mamie. Były tam jej rilejsy w formie CD i vinyl. I znów moim zdaniem łagodniej, harmonijniej i pełniej brzmiała wersja z vinyla. A te trzaski to czy piszczenie to w ogóle się nigdy nie spotkałem jak odsłuchiwałem wersję vinylowe. Nie wiem, może mam szczęscie do vinyli, bo dla mnie to trochę dziwne co tu się wypisuje :D


jeden z utworów hands up które posiadam w formie rip vinyl:
[Tylko zarejestrowani mogą pobierać mp3, utwórz darmowe konto w 30 sekund, aby odsłuchać i pobrać tą i wiele innych mp3.]

Wszystkie scenowe rilejsy hands up posiadam w takiej jakości bez tych efektów o których tutaj mowa.


P.S. Pamiętaj, że podgłaśniając master cyfrowo, dusisz całą scenę brzmieniową, bo im brzmi głośniej tym bardziej każde pasmo hz każdego dźwięku chce się bardziej "rozpychać" i wtedy utwór zaczyna być przysłowiowo duszone.
A co tu jest trudnego do rozumienia? Zaprzeczyłeś moim słowom, a ja twoim, tyle.

Muzyka takich sław jak Adelle wychodzi w wielu krajach, w wielu edycjach i nakładem wielu wytwórni, więc wszelkie różnice w brzmieniu nie zależą jedynie od nośnika.

Bardzo dobrze, że wrzuciłeś przykład, chętnie go przeanalizuję. Dla porównania dołączę digital w 320:

[Tylko zarejestrowani mogą pobierać mp3, utwórz darmowe konto w 30 sekund, aby odsłuchać i pobrać tą i wiele innych mp3.]

Od razu rzuca się w uszy ogromna różnica głośności, ale niech będzie, uznajmy, że to nieistotne. Muszę przyznać, że twój rip jest niezłej jakości jak na scenówkę, ale niestety opisane przeze mnie defekty bez wątpienia występują. Oto one:

- szumy w tle, słabe, ale jednak;
- przybrudzone, jakby szorstkie i mniej szczegółowe wysokie tony, które z każdą minutą gasną coraz bardziej (końcówka wydaje się gorzej brzmieć od początku);
- lekkie przesunięcie w panoramie na lewo i nieznacznie węższa stereofonia;
- uszczuplony bas i ścięty wysoki środek, czego dowodzi wynik analizy w SPANIE: http://www73.zippyshare.com/v/tMIcid0F/file.html (zielony wykres to digital, czerwony vinyl).

Doprawdy nie jestem w stanie pojąć, jak możesz wybierać ripy z winyla, skoro nawet tym przypadku, dalekim od skrajnego, różnice na ich niekorzyść są ewidentne. Gdybyś naprawdę miał dobre głośniki, nie dałbyś rady słuchać winylówek w LQ.

Wiem, jak działa limiter. Owszem, muzyka przeznaczona na winyle często przechodzi przez łagodniejszy mastering, ale to nie znaczy, że lepszy, szczególnie gdy za ostateczny szlif odpowiadają profesjonaliści. Jeśli jednak uważasz inaczej, powtarzam, tylko korzystając z płyty winylowej doświadczysz jej zalet.
__________________

Last edited by Hidden; 13-05-2017 at 19:47.
Hidden jest online   Reply With Quote