4CLUBBERS.PL - Zobacz Pojedynczy Post - Artykuł Polska mentalność muzyczna, polscy artyści za granicą i disco-polo vs EDM.
Zobacz Pojedynczy Post
Stary 09-04-2017, 13:57   #3
Skyhunter
..:: true Member ::..
  
 
Skyhunter's Avatar
 
Dołączył/a: 21 Oct 2013
Miasto: Koźmin Wielkopolski
Wiek: 27
Postów: 1 657
Tematów: 130
Podziękowań: 8 301
THX'ów: 1 187
Tematy Tygodnia: 0
Nominacje T.T. : 37
Imię: Patryk
Wzmianek w postach: 1
Oznaczeń w tematach: 161
Plusów: 1 (+)
Skyhunter 1
Odwiedź profil Skyhunter na Facebook Odwiedź profil Skyhunter na Twitter Odwiedź profil Skyhunter na Youtube Odwiedź profil Skyhunter na Soundcloud.com Odwiedź profil Skyhunter na Mixcloud
Odp: Polska mentalność muzyczna, polscy artyści za granicą i disco-polo vs EDM.

Jeśli chodzi o popularność kawałków, myślę, że główną cecha popularnego kawałka w Polsce jest fakt, iż został zagrany w mainstreamowym radiu (RMF FM, Zet, czy takie Radio Eska). Jeśli tam jest, to ludzie to znają, jeśli nie to nie. Do tego dochodzi "radiowe brzmienie". Zauważyłem, że kawałki puszczane w naszych rodzimych radiostacjach mają to bardziej popowe brzmienie (choć nie wszystkie jak np. Perfect czy Lady Pank). Przykład również z naszego podwórka EDM-owego: Remix Toma Swoona dla Sarsy w stylu tropikalnym i już w RMF MAXXX się bujało. Alesso przerzucił się na bardziej popowe brzmienia (dowód: Falling czy Heroes zasłyszane w RMF). Wnoisek: piosenka musi być chwytliwa, nieskomplikowana i łatwa do zapamiętania. No tak to bywa, ale poprawcie mnie jeśli się mylę.

Do chwytliwości jeszcze dodam, że im bardziej chwytliwa piosenka wraz z tekstem nie zawsze wysokich lotów IMO, (Cypis i niektóre disco polo, chociaż nic do nich nie mam) tym lepsza wixa. Byle się na**bać Sprawdza się powiedzenie (nie dokońca pamiętam źródło, ale na bank słyszałem), że najlepsza melodia, to taka którą już się zna (lub coś w ten deseń) Potrzeba zatem jeszcze wiele lat, aby EDM był traktowany poważniej u nas

Last edited by Skyhunter; 09-04-2017 at 14:10.
Skyhunter jest offline   Reply With Quote
Użytk. którzy podziękowali Skyhunter za ten post: