4CLUBBERS.PL - Zobacz Pojedynczy Post - To zatrzęsie Unią! Aż SZEŚĆ państw mówi dość i chce odejść
Zobacz Pojedynczy Post
Stary 05-03-2017, 10:37   #1
Gordon_FreeMaN
PORUCZNIK JASZCZUR
  
 
Gordon_FreeMaN's Avatar
 
Dołączył/a: 15 Nov 2009
Miasto: Bonn (DE)/Kędzierzyn-Koźle
Wiek: 30
Postów: 3 484
Tematów: 173
Podziękowań: 3 881
THX'ów: 3 600
Imię: Przemek :)
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 3
Plusów: 56 (+)
Gordon_FreeMaN 56

Nagrody Użytkownika

Odwiedź profil Gordon_FreeMaN na Youtube Odwiedź profil Gordon_FreeMaN na Soundcloud.com Odwiedź profil Gordon_FreeMaN na Mixcloud
To zatrzęsie Unią! Aż SZEŚĆ państw mówi dość i chce odejść

Przy okazji wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej politolodzy spekulowali, że będzie to początek rozpadu wspólnoty. Okazuje się, że mogą mieć rację, ponieważ w kolejce ustawiają się następne państwa.


Początkowo po referendum w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej mówiło się, że następne w kolejce będą Francja i Holandia, w których coraz większe szanse na wygraną mają formacje prawicowe i antyimigranckie. Jak się jednak okazuje, to wcale nie wspomniane kraje najpewniej opuszczą wspólnotę europejską w najbliższym czasie.

Większe niepokoje – i to bez diametralnych zmian przy władzy na antyeuropejskie jak ma to miejsce we Francji i Holandii – panują w Grecji, Włoszech, Hiszpanii, Portugalii, Irlandii i Cyprze.

W przypadku każdego ze wspomnianych krajów występuje albo konflikt interesów z Unią Europejską, albo społeczeństwo ma dosyć silnego wpływu wspólnoty na wewnętrzne sprawy państw.

W przypadku Grecji (oraz sąsiedniego Cypru, którego gospodarka jest uzależniona w ogromnej mierze od większego sąsiada) jest to naturalnie, trwająca już 7 lat katastrofa gospodarcza i brak porozumienia w tej sprawie z europejskimi władzami. Podobnie jest w przypadku Włoch, gdzie sytuacja jest tak tragiczna, że Włosi zaczęli imigrować za pracą do sąsiedniej Albanii – i nie pomagają tutaj naciski ze strony UE, która żąda od włoskich władz jeszcze większych cięć, oszczędności i podatków. Nie inaczej sytuacja ma się w Hiszpanii i Portugalii, gdzie wciąż panuje ogromne bezrobocie na poziomie ponad 20% (po sporym spadku w ostatnich latach i miesiącach).

Inaczej ma się w przypadku Irlandii, która chce odejść z UE głównie ze względu na Brexit. Tamtejsze władze wolą ścisłą współpracę polityczną i gospodarczą z sąsiednią Wielką Brytanią niż z Unią Europejską.

W każdym z wymienionych państw narastają ogromne nastroje antyunijne i społeczeństwo domaga się coraz częściej opuszczenia wspólnoty. Jeśli tak się stanie – a według politologów to jedynie kwestia czasu – to z pewnością zatrzęsie to posadami Unii Europejskiej.

Źródło: To zatrzęsie Unią! Aż SZEŚĆ państw mówi dość i chce odejść - Pikio.pl
Gordon_FreeMaN jest offline   Reply With Quote
Gordon_FreeMaN dostał 8 podziękowań za ten post.
Twoja reklama w tym miejscu - już od 149 PLN rezerwuj termin, tel.669488725, gg:3576096.

4Clubbers Hit Mix Team presents