4CLUBBERS.PL - Zobacz Pojedynczy Post - 4Clubbers Classic Hit Mix Hands Up vol.1 (2016)
Zobacz Pojedynczy Post
Stary 23-12-2016, 13:08   #37
aqaz
..:: true Member ::..
  
 
aqaz's Avatar
 
Dołączył/a: 14 Feb 2011
Miasto: Opole
Postów: 281
Tematów: 96
Podziękowań: 181
THX'ów: 849
Tematy Tygodnia: 0
Nominacje T.T. : 28
Wzmianek w postach: 1
Oznaczeń w tematach: 42
Plusów: 42 (+)
aqaz 42
Odp: 4Clubbers Classic Hit Mix Hands Up vol.1 (2016)

Cytat:
Napisał Vinylside Zobacz post

[...]
to i tak zaczęły się eksperymenty. Myśląc o tym od razu nasuwa się przykład w postaci produkcji "ItaloBrothers - Welcome To The Dancefloor (Rob Mayth Remix)". [...]
Rzeczywiście. Zapomniałem o tym przypadku. Należy też wspomnieć o singlach Jens O. czy Ti-Mo. Ale załóżmy teraz, że topowi producenci (teraz strzelam - David Guetta albo Tieso) zaczynają tworzyć coś, co nazywają "HandsUp" a co nawet koło HandsUp'u nie stało, bo czerpią wzorce z takich eksperymentów; do tego głośna reklama typu "Return to the Past" albo "Back to Classic" Z tym idą następnie inni artyści, także ci którzy wcześniej produkowali doby jakościowo HandsUp. I tak napędza się ta machina. A jaki jest tego efekt końcowy? Odpowiedzcie sobie sami. Kończąc tą część pokuszę się o zdanie podsumowujące. Jeżeli ,daj Boże, HandsUp miałby powrócić znów do łask, to żeby był zachowany jego stary, dobry klimat.

Cytat:
Napisał Vinylside Zobacz post

Idąc dalej. Stacje radiowe. O jakie Ci dokładnie chodzi, internetowe czy FM ?? Jeżeli chodzi o starsze kawałki to bardzo często można posłuchać ich w radiu "ExpressFM" - od klubowych przez pop oraz eurodance. Mimo wszystko w pracy lub samochodzie słucham tylko "RmfMaxxx" ze względu na to, że na Expressie klasyki grane są w większych ilościach dopiero pod wieczór.
Maiłem akurat na myśli radio FM. A dokładniej coś w stylu radia Planeta.FM z jego wcześniejszych lat . Zasięg ogólnokrajowy, a i muzykę mieli niezłą. Wydawali fajne składanki, bodajże "Planeta Super Mix" albo Hit Mix; do dzisiaj gdzieś mam kilka krążków od nich, a na nich utwory także w stylu HU projektów tj.: TuneUp!, M.Y.C albo Bulldozer. Co do stacji internetowych to "WeAreOne" jest dobrym przykładem jak powinno takowe radio funkcjonować na różnych płaszczyznach (7.01 świętują 12 urodziny TB.fm - liczę na jakieś nowości ). Wspomnę też o radiu "Sunshine Live". Szkoda, że zakończyli wtorkowy program "Welcome to the Club" dj'a Klubbingmana. Co tydzień był godzinny set zaproszonego dj'a-gościa, najbardziej czekało się na tuzów muzyki HandsUp

No i na końcu wątek muzyki w klubach. Ne będe cytował Twojej wypowiedzi, bo nie ma takiej potrzeby. Co mogę o niej powiedzieć - w 100% się z nią zgadzam. Dałeś dobry przykład Energy 2000, ja podam kolejny, bliższy mnie: Discoplex A4. O sytuacji w nim opisywał kolega SilesiaRave89 w tym miejscu, a jego kanał jest dla mnie cenną pamiątką z tamtego okresu. Ale popatrzmy szerzej: są imprezy tematyczne typu hardstyle, pumping, znajdą się też z gatunku trance. W klubach gra się house, electro, club, bigroom, fidget, future house czasem minimal. Jakiego elementu brakuje w tej układance? HANDSUP. Dlaczego zupełnie się od niego odcięto - można dyskutować. Kończąc powoli, czy teraz już będziemy skazani na to, co ten "gość stojący za konsolą " zagrać raczy, czy to, czego chce publika..?

I na koniec pragnę życzyć Wam zdrowych, spokojnych świąt!
aqaz jest offline   Reply With Quote
aqaz dostał 2 podziękowań za ten post.