4CLUBBERS.PL - Zobacz Pojedynczy Post - Sport Liga Mistrzów 2016/17 - Faza grupowa

Napisał brzooskaa Zobacz post
A ten albaniec to już w ogóle chyba sam nie wie co ma robić... wie doskonale ze jakikolwiek remis w grupie będzie cudem (a pewnie nawet ze strzeleniem bramki będzie problem) to sobie wychodzi 4-3-3 na jedną z najlepszych drużyn na świecie
Nie wiem, czy wiesz, ale ustawienie 4:3:3 nie zawsze musi świadczyć o ofensywnym ustawieniu. Był kiedyś taki mecz na Euro pod wodzą wielkiego "wodza" Franza Smudy z Ruskami, który w drugiej linii wystawił trzech defensywnych pomocników i ten "bezcenny" remis udało się ugrać po bramce Błaszcza. Sam Nikolić pytając się trenera o przyczynę swojej nieobecności dostał odpowiedź, że drużyna musi zagrać bardziej defensywnie. Z resztą ustawienie nawet z sześcioma obrońcami nie zagwarantowałoby tego, że Legła mogłaby stracić mniej bramek. Największym błędem było to, że między poszczególnymi formacjami była zbyt duża przestrzeń. Zauważ sposób gry BvB - wysoki pressing, brak czasu na zastanawianie się Legionisty będącego przy piłce, Legionista mając piłkę przy nodze był atakowany przez trzech (!) przeciwników będąc na własnej połowie. Nie wspominam oczywiście o podstawowych rzeczach takich jak wyszkolenie techniczne, przygotowanie fizyczne, różnica szybkości, obycie na scenie międzynarodowej (doświadczenie) czy nawet psychika, która jest również bardzo ważna. Sam Piszczek w wywiadzie po meczu stwierdził, że BvB ma wiele rzeczy do poprawy i rzeczywiście ma racje. Nie wiem, czy pamiętasz, ale w drugiej połowie między 70-80 minutą był krótki fragment, kiedy Legia całą drużyną podeszła wyżej, co sprawiło, że piłkarz Borussi czuł oddech piłkarza Wojskowych na plecach. W takiej sytuacji Dortmund zanotował kilka strat w wyprowadzaniu piłki, o czym z resztą powiedział Piszczek wymieniając mankamenty gry swojego zespołu we wczorajszym meczu. Borussia grając w podobny sposób z Realem na wyjeździe nie miałaby większych szans patrząc na aktualną dyspozycję Realu. - to jest moje zdanie.