4CLUBBERS.PL - Zobacz Pojedynczy Post - Dyskusja Życie na emigracji.
Wątek: Dyskusja Życie na emigracji.
Zobacz Pojedynczy Post
Stary 07-09-2016, 19:30   #2
Tomaszzz
Banned
  
 
Dołączył/a: 01 Aug 2009
Miasto: Puławy/Lublin
Wiek: 34
Postów: 5 989
Tematów: 216
Podziękowań: 9 508
THX'ów: 1 370
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 1
Plusów: 31 (+)
Tomaszzz 31
Odp: Życie na emigracji.

Temat ze względu na tematykę nie będzie raczej cieszył się dużym zainteresowaniem. Jeżeli chodzi o mnie to dopiero przede mną, natomiast sporo ludzi w moim otoczeniu, czyli znajomi lub znajomi, z którymi kontakt się urwał, ludzie ze studiów, których tylko mijałem na korytarzu mówiąc symboliczne cześć itd. wybrali życie za granicą. Większość z nich mieszka głównie w Holandii i Niemczech, przyjeżdżają dość rzadko na okres około dwóch tygodni - na przykładzie kolegi, który mieszka obecnie w Belgii. Jak już wcześniej wspomniałem planuję wyjazd za granicę, konkretnie do Holandii, więc nie wiele mam w tej kwestii do powiedzenia. Co prawda pracę na stałe tutaj obecnie posiadam, ale chcę coś zmienić w życiu, oderwać się do polskiej rzeczywistości, nie jestem zmuszony do emigracji, ale wiem, że sytuacja wynikająca z braku perspektyw wiele osób do tego zmusza. Tak na prawdę niczym nie ryzykuje, ponieważ w przypadku braku niepowodzenia zawsze mogę wrócić do ojczyzny. Nie znam jeszcze dokładnej daty wyprowadzki, ale zakładam że stanie się to pod koniec września lub na początku czerwca (okres wypowiedzenia w obecnego pracodawcy plus znalezienie pracy w Holandii). Jedyne czego się obawiam to aklimatyzacja w obcym otoczeniu. Na pewno nie zdecyduje się mieszkać w małej wsi, wolałbym zdecydowanie w większym mieście typu Amsterdam lub Rotterdam. Wiem, że nie wszystko zależy ode mnie, ale zakładam że większych miastach będzie większa możliwość znalezienia pracy. Znajomość języka nie jest największą przeszkodą. W Niemczech zalecana jest komunikatywna znajomość niemieckiego, natomiast w Holandii nie do końca. Holenderski podobny jest w większym stopniu do angielskiego, dlatego większość pracowników korporacji (jak nie wszyscy) porozumiewają się bez przeszkód, a holenderskiego można się uczyć przy okazji.
Tomaszzz jest offline   Reply With Quote
Tomaszzz dostał 2 podziękowań za ten post.