4CLUBBERS.PL - Zobacz Pojedynczy Post - News Nowe wieści nt. wielkiego powrotu Justice. Przesłuchaj pierwszego singla!
Zobacz Pojedynczy Post
Stary 07-07-2016, 16:38   #1
MKL.
Dance Music Aristocracy
  
 
MKL.'s Avatar
 
Dołączył/a: 30 Oct 2009
Miasto: Warszawa
Postów: 1 986
Tematów: 407
Podziękowań: 3 930
THX'ów: 11 592
Nominated Tematy Tygodnia: 2
Nominacje T.T. : 542
Imię: Michał
Wzmianek w postach: 5
Oznaczeń w tematach: 84
Plusów: 210 (+)
MKL. 210MKL. 210MKL. 210
Odwiedź profil MKL. na Facebook Odwiedź profil MKL. na Twitter Odwiedź profil MKL. na Soundcloud.com Odwiedź profil MKL. na Mixcloud
Nowe wieści nt. wielkiego powrotu Justice. Przesłuchaj pierwszego singla!

9 miesięcy to czas kojarzony z oczekiwaniem na przyjście na świat nowego życia. Właśnie 9 miesięcy temu pisałem o tym, że Justice są zabunkrowani w studio i pracują nad swoim nowym płodem - kolejnym krążkiem. Teraz poznaliśmy garść szczegółów, w dodatku mamy nagranie utworu z czerwcowego seta ekipy Ed Banger, który NA PEWNO należy do duetu!





Nowe wieści nt. wielkiego powrotu Justice. Przesłuchaj pierwszego singla!


Muszę przyznać, że powrót całej grupy najlepszych francuskich producentów z wytwórni Ed Banger Records jest dla mnie jednym z najważniejszych wydarzeń 2016 roku. We wspomnianym newsie z zeszłego roku miałem przyjemność wyjawić Wam, że na przestrzeni 2016 i 2017 roku swoje longplaye, obok Justice, wydadzą także Breakbot („Still Waters” pojawiło się w lutym br.) i Cassius („Ibifornia” wychodzi 26 lipca), a o nowych wieściach o LP SebastiAna oraz ogłoszeniu nadchodzącego albumu od Mr. Oizo napiszę już wkrótce. Pora na kolejne konkrety - i to nie byle jakie, bo mowa o bodaj najbardziej oczekiwanym krążku, czyli tym od duetu Justice.

Cała klubowa blogosfera oszalała już w kwietniu, kiedy na Instagramie wytwórni Because Music (która posiada wyłączną licencję na wydania Ed Banger Records) znalazło się zdjęcie z biura, w którym Xavier de Rosnay oraz Gaspard Augé podpisują kontrakt. Kontrakt, co do którego najważniejszego punktu nie ma najmniejszych wątpliwości - Francuzi właśnie złożyli podpisy pod umową na wydanie nowego krążka. Był to równocześnie ruch świadczący o tym, że prace nad albumem są w co najmniej zaawansowanym stadium, a jego wydanie być może będzie mieć miejsce jeszcze w bieżącym roku - tak, jak wstępnie planowano.

Kolejne informacje dotarły do nas dzięki podcastowi The Only Music Podcast z 18 czerwca, w którym prowadząca Louise Hammar podzieliła się wrażeniami z sesji, podczas której miała możliwość przesłuchania sporej części dem z nadchodzącego albumu od Justice (rozmowa od 36 minuty nagrania - przyp. red.). Niestety nie mogła ona zdradzić zbyt wielu szczegółów, jednak wśród podanych informacji dowiedzieliśmy się, że krążek jest niemal skończony i już zatytułowany (jednym słowem; i nie - nie jest nim Justice), znajdą się na nim utwory, które będą bez problemu funkcjonować jako osobny byt względem krążka (czyli takie o dużym potencjale do wydania jako single), będą na nim także agresywne i romantyczne brzmienia, które przywiodą na myśl dwa pierwsze krążki, tj. „†” („Cross”) oraz „Audio, Video, Disco.”, a pierwszy singiel z longplaya, do którego teledysk kręcono mniej więcej w czasie wypuszczenia podcastu, ma pojawić się już niebawem - najpewniej jeszcze latem. Ponadto na LP usłyszymy świetnych, ale nie bardzo znanych wokalistów, a całość wyjdzie nakładem Ed Banger Records / Because Music w okolicach jesieni 2016.

Również 18 czerwca miał miejsce wspólny występ Busy'ego P, Para One'a oraz Boston Buna, czyli trio z Ed Banger, podczas barcelońskiego Sónar Festivalu. To, czym artyści rozpoczęli swój występ zabrzmiało zbyt znajomo jak na nieznany mi track i byłem wręcz przekonany, że jest to właśnie wspomniany wyżej singiel od Justice. Aby bez potrzeby nie wzniecać ognia w sercach oczekujących fanów duetu, najpierw sprawdziłem wszystkie informacje... których, jak się okazało, nie było w ogóle. Gdy miałem już sobie odpuścić (i zaryzykować wściekłość słuchaczy w przypadku, gdyby moje podejrzenia okazały się nieprawdziwe) postanowiłem sprawdzić wspomniany track w Shazamie. W tym momencie opadła mi szczęka: moim oczom ukazał się wykonawca, tytuł oraz okładka.


Cover powyżej wyczerpuje temat: oficjalnie mogę poinformować Was, że pierwszy singiel z trzeciego albumu Justice nosi tytuł „Safe and Sound” i z wielkim prawdopodobieństwem już wkrótce ujrzy światło dzienne! Najlepsza część dopiero przed Wami - jest nią odsłuch utworu ze wspomnianego występu ekipy Ed Banger. Track od 1 minuty i 26 sekundy filmiku:


Muszę przyznać, że jeśli reszta LP będzie stała na tak znakomitym poziomie to walka o miano albumu roku będzie wyjątkowo niesprawiedliwa dla reszty peletonu. Gdy tylko pojawią się kolejne informacje, jak konkretne daty wydania czy tracklisty od razu Was o tym poinformuję.

Jak oceniacie powrót Justice po 5 latach ciszy?



_______________________________________________
Zapraszam do śledzenia mojej strony Dance Music Aristocracy na:
- dancemusicaristocracy.blogspot.com
- Facebooku (Dance Music Aristocracy / @DanceMusicAristocracy)
- Twitterze (DanceMscAristocracy / @DMAristocracy)

Znajdziecie tam wszelakie aktualności ze świata muzyki elektronicznej.
Miniaturka załącznika (kliknij aby powiększyć)
Nowe wieści nt. wielkiego powrotu Justice. Przesłuchaj pierwszego singla!-nowe-wiesci-nt.-wielkiego-powrotu-justice.-przesluchaj-pierwszego-singla-.jpg  

Last edited by Trush; 08-07-2016 at 11:44.
MKL. jest offline  
MKL. dostał 14 podziękowań za ten post.
Twoja reklama w tym miejscu - już od 149 PLN rezerwuj termin, tel.669488725, gg:3576096.

4Clubbers Hit Mix Team presents