4CLUBBERS.PL - Zobacz Pojedynczy Post - Hobby Prace - 2016
Wątek: Hobby Prace - 2016
Zobacz Pojedynczy Post
Stary 26-05-2016, 01:20   #3
Hidden
..:: Hard Trance ::..

  
 
Hidden's Avatar
 
Dołączył/a: 19 Nov 2009
Miasto: -
Wiek: 34
Postów: 13 892
Tematów: 1304
Podziękowań: 12 703
THX'ów: 35 266
Tematy Tygodnia: 0
Nominacje T.T. : 818
Imię: Patryk
Wzmianek w postach: 66
Oznaczeń w tematach: 159
Plusów: max. (+)
Hidden max.Hidden max.Hidden max.Hidden max.Hidden max.Hidden max.Hidden max.Hidden max.Hidden max.
Hidden max.Hidden max.Hidden max.Hidden max.Hidden max.Hidden max.Hidden max.Hidden max.Hidden max.
Odwiedź profil Hidden na Soundcloud.com
Odp: Prace - 2016

Pretensjonalne, na zasadzie "nawalę kleksów, dodam geometrii, będzie bardziej artystycznie". Przyznaj, że te prace powstają przez pomieszanie przypadku, cudzych oczekiwań i pośpiechu. Wolałem Twoje dawne rysunki.

Moim zdaniem artysta plastyk powinien iść w jednym z dwóch kierunków, a najlepiej, aby obu nie pominął. Chodzi o doskonalenie warsztatu, umiejętności odręcznego przenoszenia wizualnej rzeczywistości na dowolną powierzchnię, oraz nadawanie dziełom znaczenia, sensu. Te dwa kierunki reprezentują dwie główne wartości pracy plastycznej - rzemieślniczą i symboliczną. Niestety wygląda na to, że obecnie rozmijasz się z każdym z nich, ograniczając wysiłek manualny (zabawa ze zdjęciami, programami graficznymi) i nie mając nic do przekazania. Powstają po prostu zaplamione zdjęcia, które na dodatek wyglądają niepokojąco znajomo.

Nie dziwię się. Gdy rozmawiałem z Tobą o sztuce, nie wyczuwałem pasji, tylko niepewność i poczucie winy. Przyznałeś, że już dawno nie tworzysz dla siebie, dla przyjemności, a jedynie na zamówienie i na potrzeby studiów. Jeśli coś się nie zmieni, będziesz częścią większości, średniakiem z papierkiem. Szkoda by było. Pozdrawiam.
__________________
Hidden jest online   Reply With Quote
Użytk. którzy podziękowali Hidden za ten post: