4CLUBBERS.PL - Zobacz Pojedynczy Post - News Oliver Heldens - Rozwój aliasu HI-LO, nowe collaby, przyszłość wytwórni Heldeep
Zobacz Pojedynczy Post
Stary 04-09-2015, 07:27   #16
Myke Oxman
..:: Klubowicz ::..
  
 
Myke Oxman's Avatar
 
Dołączył/a: 06 Oct 2007
Miasto: Wadowice
Wiek: 32
Postów: 1 303
Tematów: 43
Podziękowań: 1 640
THX'ów: 1 712
Imię: Michał
Wzmianek w postach: 1
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 40 (+)
Myke Oxman 40
Odwiedź profil Myke Oxman na Facebook Odwiedź profil Myke Oxman na Youtube
Odp: Oliver Heldens - Rozwój aliasu HI-LO, nowe collaby, przyszłość wytwórni Heldeep

Cytat:
Napisał Jacker Zobacz post
Czymś się różni ten future house od big roomu? Dla mnie to taka łagodniejsza wersja big roomu i nie wiem po co wymyślać jakiś nowy gatunek

Nie wiem nawet kto wpadł na ten głupi pomysł, aby nazwać to "future", takie określenie bardziej mi się kojarzy z postępem/czymś oryginalnym, a nie jakimś prymitywnym House.
To w ogóle nie jest BIG ROOM. Nic co dzisiaj jest nazywane big roomem nim nie jest Nienawidzę, gdy ludzie nie mają własnego myślenia. Czym są powiązane te trzy utwory - "Axwell, Ingrosso, Angello, Laidback Luke ft. Deborah Cox - Leave The World Behind" i Martin Garrix - Animals, czy Oliver Heldens - Gecko ?! Serio? Bo ja tu nie doszukam się podobieństwa przy aranżacji, brzmieniu, doborze brzmienia synthów, perkusji, miksie... no po prostu k***a NIE!!! Widać, że ludzie zamiast myśleć i szukać to zostawiacie to bezmyślnie
Przykłady:
Arty, Matisse and Sadko - Trio (Original Mix)
Audien - Eventide (Original Mix)
Coldplay - Paradise (Fedde Le Grand Remix)
Coldplay - Every Teardrop Is A Waterfall (Swedish House Mafia Remix)

Istnieje też forma Big Room łącząca się z electro house:
Avicii - Sweet Dreams (Gregori Klosman Remix)

Jeśli mowa o czystości gatunku to nie ma sensu tak mówić w przypadku muzyki EDM, ponieważ gatunki w EDM tworzą się poprzez masowe kopiowanie STYLU jednego, góra dwóch artystów i wariacje na jego temat. Big Room skrystalizował się z utworów Axwella, Sebastiana Ingrosso, Steve'a Angello, Laidback Luke. Potem doszedł Avicii wspierany przez Laidback'a, a potem kto pamięta - ten pamięta. Niby nie tak dawno temu, bo w 2009 roku wyszło 'Leave The World Behind', a ludzie już zapomnieli jaka to była eksplozja

Nazwa future w ogóle nie jest potrzebna, bo to jest electro house z lat 2004-2008 połączony z rave lat 90 i acid house xDDDD i to jest najśmieszniejsze, że jeszcze jakaś nazwa specjalnie pod to powstała. Dla mnie żałosne Mówię tylko o nazewnictwie, bo twórczość Heldensa mimo jego mainstreamowego brzmienia, głośnego i nieznośnego, jest jakoś odkrywcza (tylko w pop EDM oczywiście).

Teraz zamiast mówić o stylu Heldensa to nazywa się to future house, a po prawdzie to jest Heldens/Tchami i nie znam więcej producentów, którzy zamieszali tak mocno bym ich zapamiętał. Jeszcze mówiło się na to DEEP HOUSE :OOOOO jeszcze bardziej żenujące, bo co to ma z deep'em ?!

Szkoda słów na ten EDM. Było fajnie, gdy EDM nie miał nazwy, a było to niszowe :D
Pamiętam rok 2008 i moment, gdy utwór Guru Josh Project - Infinity 2008 (Klaas Remix) zaczął być grany w radiu ZET, czy RMF. Potem było tylko gorzej, choć ja wtedy cieszyłem się jak dziecko, że grają MOJĄ muzykę.

Last edited by Myke Oxman; 04-09-2015 at 07:28.
Myke Oxman jest offline   Reply With Quote