4CLUBBERS.PL - Zobacz Pojedynczy Post - Dysk twardy, formatowanie i nagrywanie systemu operacyjnego.
Zobacz Pojedynczy Post
Stary 29-08-2015, 11:42   #1
JanCio
PSG
  
 
JanCio's Avatar
 
Dołączył/a: 13 Mar 2008
Miasto: Rybnik
Wiek: 34
Postów: 8 049
Tematów: 2809
Podziękowań: 11 593
THX'ów: 83 294
Nominated Tematy Tygodnia: 2
Nominacje T.T. : 346
Imię: Jan
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 25
Plusów: 550 (+)
JanCio 550JanCio 550JanCio 550JanCio 550JanCio 550JanCio 550

Nagrody Użytkownika

Odwiedź profil JanCio na Facebook
Dysk twardy, formatowanie i nagrywanie systemu operacyjnego.

Mam problem z dyskiem twardym. Mianowicie posiadam komputer kilka lat. System zaczął już jak się to mówi "zamulać", więc postanowiłem zrobić formata. Tak oto i uczyniłem. Następnym krokiem było zainstalowanie systemu operacyjnego, w tym przypadku Windows Vista. Wszystko przebiegało jak po maśle do momentu "reboot" czyli ponownego uruchomienia komputera, po którym instalacja miała się zakończyć. Niestety po "reboocie" nie ładuje się nic. Pokazuje się wiadomość "kliknięcie jakiegoś klawisza spowoduje rozruch z płyty". Jeżeli tego nie uczynię, na ekrania miga sobie biała kreseczka.
Ciekawostką jest, iż podłączyłem owy dysk twardy pod inny komputer i instalacja windowsa (w tym kolejny format) przebiegła pomyślnie. Podpiąłem owy dysk do komputera jego przeznaczenia a tam ponownie biała kreseczka.
Próbowałem różnych systemów operacyjnych jak XP, Vista i 7. Grzebałem w BIOSie ale z marnymi skutkami.
Czy ktoś pomoże? Plusy i dozgonna wdźięczność czekają.

#edit
Zapomniałem dodać, że inne dyski twarde działają na feralnym komputerze bez zarzutów.
#edit2
ustawiałem w BIOSie, żeby dysk czytało jako 1, później cd-rom.
__________________

Last edited by JanCio; 29-08-2015 at 13:15.
JanCio jest offline  
Twoja reklama w tym miejscu - już od 149 PLN rezerwuj termin, tel.669488725, gg:3576096.

4Clubbers Hit Mix Team presents