Odwiedź profil Vinylside na Facebook Odwiedź profil Vinylside na Youtube Odwiedź profil Vinylside na Soundcloud.com Odwiedź profil Vinylside na Mixcloud
Odp: Serie A (2015/2016)

Pierwszy puchar (mam nadzieję, że z wielu) dla ... Juventusu

Cytat:
Superpuchar Włoch po kilkumiesięcznej przerwie powraca w ręce Juventusu. Bianconeri idealnie rozpoczęli sezon 2015/2016, pokonując Lazio 2:0 po bramkach letnich nabytków - Mario Mandżukicia (na zdjęciu) oraz Paulo Dybali. Oba gole padły w okolicach 70. minuty meczu, około 10 minut po tym, jak Argentyńczyk pojawił się na boisku, zmieniając bezbarwnego Kingsleya Comana. Przy trafieniu głową Chorwata asystował Stefano Sturaro, z kolei byłej gwieździe Palermo piłkę zagrywał Paul Pogba, który był jedną z wyróżniających się postaci tego spotkania.

Juventus - Lazio 2:0 (0:0)
69' Mandżukić (asysta Sturaro), 73' Dybala (asysta Pogba)

Juventus (3-5-2): Buffon - Barzagli, Bonucci, Caceres - Lichtsteiner, Sturaro (90' Pereyra), Marchisio, Pogba, Evra - Coman (61' Dybala), Mandżukić (80' Llorente)
Ławka: Neto, Rubinho, Isla, Rugani, Parodi, Vitale, Zaza, Tello
Trener: Massimiliano Allegri

Lazio (4-3-3): Marchetti - Basta, De Vrij, Gentiletti, Radu - Onazi, Biglia, Cataldi (75' Kishna) - Candreva, Klose (62' Djordjević), Felipe Anderson (88' Morrison)
Ławka: Berisha, Guerrieri, Patric, Konko, Mauricio, Hoedt, Milinković, Oikonomidis, Keita
Trener: Stefano Pioli