4CLUBBERS.PL - Zobacz Pojedynczy Post - News Diplo nie dba o to czy go lubisz i czy kradniesz jego muzykę
Zobacz Pojedynczy Post
Stary 02-06-2015, 13:40   #1
P4SIO
EssentialMusic.pl
  
 
P4SIO's Avatar
 
Dołączył/a: 17 Sep 2010
Miasto: Warszawa
Wiek: 30
Postów: 4 166
Tematów: 352
Podziękowań: 4 597
THX'ów: 6 391
Tematy Tygodnia: 0
Nominacje T.T. : 75
Imię: Tomek
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 9
Plusów: 53 (+)
P4SIO 53
Odwiedź profil P4SIO na Facebook Odwiedź profil P4SIO na Twitter Odwiedź profil P4SIO na Youtube Odwiedź profil P4SIO na Soundcloud.com
Arrow Diplo nie dba o to czy go lubisz i czy kradniesz jego muzykę

Czy w czasach kiedy wytwórnie muzyczne walczą o swoje prawa i zmuszają coraz to kolejne portale do monetyzacji utworów możliwe jest, aby jedna z topowych gwiazd EDM kompletnie o to nie dbała? Thomas Wesley Pentz, czyli szerzej znany Diplo, wyraźnie i jednoznacznie przedstawił swoje stanowisko w tej sprawie.







Udzielił on wywiadu w którym stwierdził, że w żaden sposób nie dba o to czy ktoś w nielegalny sposób sprzedaje lub udostępnia jego utwory. Jasno zaznaczył, że sprzedaż muzyki nie jest jego głównym źródłem dochodu, ponieważ to wydawcy zgarniają większość zarobku.

”Nie dbam o to – możesz mnie zacytować – czy ktoś nielegalnie sprzedaje lub udostępnia moje utwory. Mam to gdzieś. Nie zarabiam na sprzedaży utworów, ale mogę zarobić na występach lub sprzedając gadżety.” – Diplo

Jako główny cel stawia sobie promocję gatunku muzycznego zwanego dancehall. W jego opinii jest to niedoceniona część muzyki, która ma olbrzymi wpływ na obecnie powstające produkcje. Jako przykład podaje płytę Kanye’go Westa, gdzie kilka utworów czerpało właśnie z tego gatunku.

”Ludzie generalnie nie szanują dancehall’u – nie traktują tego jako prawdziwą muzykę. Każdy to sampluje, każdy czerpie z tej kultury. Nawet rap. Płyta Kanye’go Westa ‚Yeezus’ zawierała trzy czy cztery dancehall’owe kawałki jednak ludzie nawet nie wiedzieli, że tam są.” – Diplo

Ostatni temat dotyczył jakże powszechnego „hejtu” w internecie oraz różnych afer z tym związanych. Jako przykład została przytoczona sprawa z GIF-em, którego Diplo użył jako tło do promocji swojego utworu na Snapchat. Autorka tego GIF-a oskarżyła go o nielegalne użycie jej pracy.

”Działam jak clickbait. Dostrzegłem to przy tej sprawie z GIF-em – dzięki temu mam więcej fanów. Ludzie, którzy nie wiedzieli kim jestem teraz to wiedzą, nawet jeśli mnie nienawidzą. Czy to złe? Prawdę mówiąc w 2015 roku to nie jest złe. Kanye dowiódł tego. Wszystko co musisz zrobić, to być w ich umysłach.” – Diplo



Chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata EDM?
Zapraszam na profil Facebook oraz stronę Essential Music:


WWW: Essential Music
Facebook: http://facebook.com/EssentialMusicTV

Źródło: tv3.ie | Zdjęcie: rukes.com
Miniaturka załącznika (kliknij aby powiększyć)
Diplo nie dba o to czy go lubisz i czy kradniesz jego muzykę-diplo.jpg  

Last edited by Kameleon; 02-06-2015 at 21:53.
P4SIO jest offline  
P4SIO dostał 31 podziękowań za ten post.
Twoja reklama w tym miejscu - już od 149 PLN rezerwuj termin, tel.669488725, gg:3576096.

4Clubbers Hit Mix Team presents