4CLUBBERS.PL - Zobacz Pojedynczy Post - Artykuł Laidback Luke broni „Blurred Lines”
Zobacz Pojedynczy Post
Stary 29-03-2015, 11:56   #16
TehNoizee
..:: Klubowicz ::..
  
 
TehNoizee's Avatar
 
Dołączył/a: 28 Feb 2006
Miasto: Wadowice
Wiek: 36
Postów: 411
Tematów: 39
Podziękowań: 41
THX'ów: 1 024
Imię: Paweł
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 8 (+)
TehNoizee 8
Odwiedź profil TehNoizee na Facebook Odwiedź profil TehNoizee na Youtube Odwiedź profil TehNoizee na Last.fm Odwiedź profil TehNoizee na Soundcloud.com
Odp: Laidback Luke broni „Blurred Lines”

A moim zdaniem Luke broni ich tylko dlatego, że sam zrobił podobnie. Inspiracja, a kopia to dwie różne sprawy. Podobnie brzmiące utwory to przykładowo:


iZ drugiej strony mamy perfidne kopie:i oryginałNawet w popowej muzyce się zdarza:i oryginał (wooow zmienili tekst u Farny, popisali się...)IMO takie rzeczy powinny być bezwzględnie karane. W przypadku stwierdzenia plagiatu cały zysk powinien przejść dla oryginalnego artysty.
Może mówię dlatego, że sam tworzę, ale przede wszystkim nie chciałbym, żeby ktoś podpisał coś mojego pod swoje nazwisko. Po pierwsze to chamstwo, po drugie ja pracowałem, po trzecie kij mnie interesuje, że jedna nuta leci inaczej, albo tonacja została zmieniona. Przez takie olewanie sprawy mamy takich wielkich i światowych artystów jak Guetta. A lemingi słuchają, często nie wiedząc, że melodie czy inne części utworu zostały podprowadzone. I dla kogo leci cały zysk i chwała?
__________________

Last edited by TehNoizee; 29-03-2015 at 11:58.
TehNoizee jest offline   Reply With Quote
Użytk. którzy podziękowali TehNoizee za ten post: