4CLUBBERS.PL - Zobacz Pojedynczy Post - Ciekawe My, urodzeni w latach 50-60-70-80... wychowani bez klosza
Zobacz Pojedynczy Post
Stary 17-03-2015, 10:05   #3
Malaki
..:: Klubowicz ::..
  
 
Malaki's Avatar
 
Dołączył/a: 24 Jun 2012
Miasto: Ostrów Maz.
Postów: 551
Tematów: 244
Podziękowań: 3 541
THX'ów: 5 175
Tematy Tygodnia: 0
Nominacje T.T. : 199
Imię: Radek
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 26
Plusów: 75 (+)
Malaki 75
Re: My, urodzeni w latach 50-60-70-80... wychowani bez klosza

Piękny okres dorastania w poprzednim wieku. Około 90% akcji wymienionych w tekście było również moją codziennością. W większości mieszkań Rubin z dwoma kanałami, bo o tym, że istnieje coś więcej niż Jedynka i Dwójka, to tylko jeden Pan z osiedla wiedział, bo był za granicą. Na tym Rubinie w nagrodę, za dobre zachowanie mogłem obejrzeć w sobotę western. Zabawy na budowach i robienie bomb ze znalezionej tam saletry. Zamiast gry w Angry Birds, gra w kapsle i zbieranie puszek po piwach do kolekcji na regał w pokoju. Na choroby, jeżeli ziółka Babci zawodziły, najlepsze było stawianie baniek na plecach (albo to naprawdę pomagało, albo nie byliśmy wcale tak ciężko chorzy). Paczki na święta z zakładów pracy i kolonie z tych samych zakładów m.in. do Katowic!!! (dopiero kilka lat później okazało się, że zanieczyszczone tam powietrze bardzo szkodzi i już więcej nie pojedziemy w ten region). Osiedlowe kluby w piwnicach i organizowane w nich pierwsze dyskoteki. Takie profesjonalne, z jednokasetowym Kasprzakiem Motorynki i Simsony, czyli pierwszy gang motocyklowy No i cała reszta „patologii”, które są w tekscie. Trochę szkoda, że dziś dzieciaki nie mają takiego dzieciństwa, ale jestem pewien, że oni też będą z łezką w oku sięgać pamięcią do swoich lat szkolnych. Tylko co to będzie oznaczać dla kolejnych pokoleń i jak ich dorastanie będzie wyglądać? Dzięki za wrzucenie tego tekstu. Teraz będę mógł go pokazać chrześniakom, żeby udowodnić, że nie tylko u wójka w rodzinie takie „patologie” miały miejsce
Malaki jest offline   Reply With Quote
Malaki dostał 6 podziękowań za ten post.