4CLUBBERS.PL - Zobacz Pojedynczy Post - Sport Puchar Hopmana: Polska pokonała USA w finale

Puchar Hopmana: Polska pokonała USA w finale

Polska wygrała z USA 2:1 w finale Pucharu Hopmana! W decydującym pojedynku Agnieszka Radwańska i Jerzy Janowicz pokonali parę Serena Williams - John Isner 7:5, 6:3. Pojedynek był niezwykle emocjonujący, wojna nerwów zakończyła się historycznym triumfem "Biało-czerwonych".

Na początek rywalizacji finałowej Agnieszka Radwańska pokonała Serenę Williams 6:4, 6:7(3), 6:1. W drugim meczu Jerzy Janowicz mimo dobrej gry przegrał z Isnerem 6:7(10-12), 4:6 i o losach zwycięstwa miał zadecydować mikst.

Początek spotkania był wyrównany. Przełamanie nastąpiło w piątym gemie. Najsprytniejszy przy siatce okazał Isner i było 3:2. Amerykanie wykorzystali przewagę swojego serwisu i podwyższyli prowadzenie, Serena Williams ustrzeliła przy siatce Janowicza.

"Biało-czerwoni" wyszli z opresji i zaczęli odrabiać straty. Po podwójnym błędzie serwisowym Williams Polacy doprowadzili do stanu 4:4. Dziewiąty gem padł łupem naszej drużyny po bardzo dobrym serwisie Janowicza. Wprawdzie duet Williams - Isner odrobił straty, ale w 11. gemie Polacy ponownie wygrali "na sucho", a następnie przełamali Serenę Williams i objęli prowadzenie w meczu.

Początek drugiej partii był znakomity dla naszych zawodników. Radwańska popisywała się znakomitymi wolejami, a Janowicz wbijał w kort kolejne gwoździe. W trzecim gemie Janowicz wygrał własne podanie i było 2:1.

W czwartym gemie doszło do kuriozalnej sytuacji. Sędzia sobotniego meczu kazała powtórzyć punkt. Do akcji musiał wkroczyć supervisor zawodów. W czasie pięciominutowej przerwy obie pary wykłócały się z sędzią. Serena Williams nie przebierała w słowach. - Jesteś kłamczuchą - wypaliła Amerykanka.

Polskiego duetu niespodziewana przerwa nie wytrąciła z równowagi. Janowicz posłał kończący bekhend po linii i było 3:1. Po chwili zdeterminowani Polacy jeszcze podwyższyli, wygrali po raz kolejny "na sucho" przy podaniu Janowicza.

W siódmym gemie Serena Williams "przekombinowała" i nie trafiła w dobrej sytuacji. Błysnął za to Isner, który zdobył arcyważny punkt na 40:40 przy stanie 4:2. Serena znowu się pomyliła. Wściekła Amerykanka ze złości połamała rakietę. Chwilę później Polacy zdobyli punkt, który dawał prowadzenie 5:2.

Amerykanie jeszcze walczyli, ale ostatnie słowo należało do ambitnie walczącego duetu Radwańska - Janowicz. Polacy wygrali drugiego seta 6:3 i sięgnęli po zasłużone zwycięstwo.

Polska w nieoficjalnych mistrzostwach świata drużyn mieszanych zadebiutowała rok temu. Wówczas Radwańska i Grzegorz Panfil, który zastąpił kontuzjowanego Janowicza, dotarli do finału. W nim ulegli 1:2 Francji.

graham14 jest offline
Twoja reklama w tym miejscu - już od 149 PLN rezerwuj termin, tel.669488725, gg:3576096.