4CLUBBERS.PL - Zobacz Pojedynczy Post - Sport Polska U-21 Lepsza Przyszłość Polskiej Piłki Nożnej?
Zobacz Pojedynczy Post
Stary 18-03-2014, 11:26   #6
Piaszeczki
..:: Mlody Klubowicz ::..
  
 
Piaszeczki's Avatar
 
Dołączył/a: 25 Nov 2008
Miasto: Powidz
Wiek: 32
Postów: 2 096
Tematów: 38
Podziękowań: 6 520
THX'ów: 1 834
Imię: Przemek
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 23
Plusów: 26 (+)
Piaszeczki 26
Odwiedź profil Piaszeczki na Soundcloud.com Odwiedź profil Piaszeczki na Mixcloud
Odp: Polska U-21 Lepsza Przyszłość Polskiej Piłki Nożnej?

Cytat:
Napisał brzooskaa Zobacz post

Przypomnę tylko że w 2007 roku zajmowaliśmy 17 (!) miejsce w rankingu FIFA, a dziś jesteśmy w ósmej dziesiątce.

Pamiętam te czasy, jak jeszcze ranking FIFA sprawdzałem na telegazecie. Miałem nawet ochotę na wyższe miejsce, bo mimo wszystko myślałem, że możemy grać lepiej.

Teraz nie mam zielonego pojęcia co się dzieje. Wydaje mi się że polski zespół ma kompleksy. Za bardzo chce wygrać. Im bardziej chce, tym bardziej siebie negatywnie zaskakuje. Od Nawałki miała być czysta karta dla wszystkich. Wg mnie nic się nie zmieniło. Gramy to samo, piłkarze mentalnie wypadają tak samo. Oni sami nie potrafią pozbyć się kompleksów. Potrzebują faceta z autorytetem który zagwarantuje im spokój i pewność że to co robią zmierza w dobrym kierunku. Wierzyłem że Nawałka chociaż w jakimś stopniu taki będzie. Jakoś ostatnio mój optymizm zmalał.

Co do młodzików. Tam to jest kopalnia talentów. Szczególnie pomocników i napastników. Piłkarze jednak mają duży problem. Nie grają w klubach. Oby w przyszłości to się odmieniło. Niech wracają do Polski na wypożyczenie, albo zmienią kompletnie klub, na dużo słabszy. Mówię tu szczególnie o Wolskim, Zielinskim i Pawłowskim. 3 świetnych technicznych graczy którzy praktycznie nie mają szans na przebicie się do składów Fiorentiny Udinese czy Malagi.
Cała reprezentacja ostatni mecz zagrała bardzo fajnie. Fajnie jest pooglądać polski zespół grający piłką, choćby przeciwko Litwie. Teraz jest ostatni wyjazd do Grecji. Trzeba udowodnić że awans jest w rękach odpowiedniej druzyny.
__________________
Piaszeczki jest offline   Reply With Quote
Piaszeczki dostał 2 podziękowań za ten post.