4CLUBBERS.PL - Zobacz Pojedynczy Post - Rysunek Komiksowy "świat"
Wątek: Rysunek Komiksowy "świat"
Zobacz Pojedynczy Post
Stary 11-03-2014, 19:53   #12
blackmister
..:: true Member ::..
  
 
blackmister's Avatar
 
Dołączył/a: 20 Oct 2012
Miasto: Zielona Góra
Postów: 651
Tematów: 69
Podziękowań: 140
THX'ów: 460
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 1
Plusów: 36 (+)
blackmister 36
Odwiedź profil blackmister na Facebook Odwiedź profil blackmister na Twitter Odwiedź profil blackmister na Soundcloud.com Odwiedź profil blackmister na Mixcloud
Odp: Komiksowy "świat"

Chłopaki powoli bo niedopatrzyłem się tych wszystkich postów A więc po kolei :

Cytat:
wektor czy raster? używasz tabletu?
Technika nie była jednakowa od samego początku, jak zresztą jest ze wszystkim, zaczynałem ołówkiem, robiąc przeróżne szkice postaci opierając się na znalezionych na necie rysunkach i animowanych bajkach, pomyślałem, że można by te szkice urozmaicić i zacząłem je skanować, skany kolorowałem, kreśliłem nowe linie.. i tak jakoś to wychodziło. Oczywiście to było robione w bardzo hmm czasochłonny sposób - maską (zaznaczałem dane obszary i kolorowałem). Potem udało mi się zdobyć całkiem porządny tablet wacoma 22" (kuzyn był grafikiem) i wówczas wszystko to zaczęło robić się o wiele szybsze i prostsze. Z początku kreśliłem nadal ołówkiem i kolorowałem skany, jednak tym razem już na tablecie. Nie potrafiłem jeszcze wtedy robić zarysów na tablecie bo miał on pewne lagi przy szybszym ciągnięciu kreski ( ci co się orientują wiedzą o co mi chodzi), ale z czasem skończył się papier i w końcu tworzyłem i te zarysy na ekranie, na których potem już na spokojnie tworzyłem grafikę do finalnej wersji. Teraz praktycznie od ręki maluję większość na tych grafikach, z wektorów czy korzystam raczej wtedy gdy potrzeba narysować coś idealnie równego - linie jakichś budynków, okien, słupów , itd .

Cytat:
a jakbym Ci wysłał swoje zdjęcie to narysowałbyś w wersji komiksowej ? :D
Spoko

Cytat:
Masz jakąś stronę ze swoimi komiksami?
Zwykle robiłem to dla zaspokojenia samego siebie podobnie jak z miksowaniem muzy... tak po prostu, żeby zabić nudę i świetnie się przy tym bawić . O stronce nigdy nie myślałem, zrobiłem kiedyś jakiegoś FP ale na stworzeniu się skończyło Chwilowo nie mam za bardzo czasu na to , ale niewykluczone że w przyszłości będzie więcej na prowadzenie i częste aktualizacje takiej stronki

Pozdro i dzięki za miłe słowa !!
__________________
blackmister jest offline  
blackmister dostał 2 podziękowań za ten post.