4CLUBBERS.PL - Zobacz Pojedynczy Post - Sprzęt Komputer pod produkcję
Wątek: Sprzęt Komputer pod produkcję
Zobacz Pojedynczy Post
Stary 09-03-2014, 13:53   #12
Estrax
..:: true Member ::..
  
 
Dołączył/a: 19 Nov 2011
Miasto: Taipei, Taiwan
Postów: 258
Tematów: 10
Podziękowań: 49
THX'ów: 238
Imię: Łukasz
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 25
Plusów: 19 (+)
Estrax 19
Odwiedź profil Estrax na Facebook Odwiedź profil Estrax na Soundcloud.com
Odp: Komputer pod produkcję

Cytat:
Napisał <--Zoltar--> Zobacz post
Dobra, ale on nie składa komputera dla NASA więc 1/2 z tego co piszesz i tak nie wykorzysta, bo ani nie będzie tworzył SLI/Cross Fire ani nie bedzie kręcił do 4.5 Ghz zegar procesora. Z resztą, na płycie za 250zł to mija się z celem.
SLI/CF to zupełnie inna bajka i o tym w ogóle nie pisałem. Kwestie typu LAN, chip audio czy kontroler SATA na płycie głównej są jednymi z najbardziej istotnych, więc wyjeżdżanie z tekstem, że to może być istotne przy "komputerze dla NASA" to strzał kulą w płot.
Co do kręcenia - zapominasz o tzw. enhanced OC, które pozwala wycisnąć turbo o kilkaset MHz do góry przy i5/i7/Xeonach nawet przy zablokowanym mnożniku CPU.

Cytat:
Napisał <--Zoltar--> Zobacz post
Ekspertem nie jestem, więc zamiast szczycić się ile wiem, napisałem swoje spostrzeżenia. Nie napisałem, Sandy Bridge jest jakiś fenomenalny, lepszy od Haswellów czy Ivy tylko to, że gdy dysponujemy niskim budżetem lepiej wybrać tańszą opcję o podobnej wydajności. Po za tym, zarzucasz mi fanboystwo firmy Gigabyte a sam patrzysz jak w obrazek w Asusy.
Po prostu podaję lepsze alternatywy od podanych przez Ciebie propozycji i pokazuję w czym tkwi słabość płyt Gigabyte w stosunku do innych marek. Niestety z Sandy Bridge nie jest tak różowo, gdyż dobre jednostki i5 Ivy Bridge osiągają bardzo podobną wydajność co i7 Sandy Bridge. Po prostu mając do wyboru tańszego i5 z Sandy Bridge i jakiegoś i5 z Ivy Bridge - lepiej zainwestować w Ivy.

Cytat:
Napisał <--Zoltar--> Zobacz post
Kończąc offtop, tutaj są podzespoły na które ja bym się na dzień dzisiejszy zdecydował.

Procesor: Intel Core i5-3470 3.2GHz/6MB sLGA1155 super ! (4038989702) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
Płyta główna: MSI Z77A-G43
Zasilacz: Zasilacz PC Corsair VS 550W ATX 120mm (4009254171) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
Pamięć: Corsair XMS3 8GB 2x4GB 1600MHz CL9 - NOWE (4040226438) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
Obudowa, pasty: jakieś 100zł.

Całość można zamknąć w około 1500zł jeżeli kupujemy na allegro.
O ile z CPU i zasilaczem się mogę zgodzić, o tyle RAM - definitywnie nie, bo to model z 1.65V. Do CPU Intela max 1.5V - np. coś takiego: Crucial Sport XT 8GB DDR3 1600MHz CL9 1.5V XMP (4031784491) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
Nie ma też sensu inwestycja w MSI Z77A-G43, skoro nie będzie miał w planach robić porządniejszego OC. Wystarczy mu dowolna oparta na chipsecie B75 lub chipsecie H77, oczywiście z końcówką -G43. Nową takową można wyrwać od 60 do 100 pln taniej
Estrax jest offline   Reply With Quote