4CLUBBERS.PL - Zobacz Pojedynczy Post - Sprzęt Komputer pod produkcję
Wątek: Sprzęt Komputer pod produkcję
Zobacz Pojedynczy Post
Stary 08-03-2014, 19:17   #7
<--Zoltar-->
..:: Klubowicz ::..
  
 
<--Zoltar-->'s Avatar
 
Dołączył/a: 30 Apr 2012
Miasto: Zamość/Gdańsk
Wiek: 27
Postów: 1 972
Tematów: 142
Podziękowań: 13 698
THX'ów: 2 823
Tematy Tygodnia: 0
Nominacje T.T. : 8
Imię: Jarek
Wzmianek w postach: 2
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 40 (+)
<--Zoltar--> 40
Odp: Komputer pod produkcję

Gigabyte i MSI to najlepsi producenci płyt głównych. Od zawsze mam Gigabyte, w jednym kompie 8 lat w drugim 2 i teraz kupiłem kolejną więc jestem mega zadowolony. Asusa miałem dwa lata i ciągle były ciągłe problemy, blue screeny lub komp po prostu miał kłopoty ze startem przy każdym włączeniu... więc nie gadaj, że asus to taka porządna firma a gigabyte "szajs" bo z praktyki widzę zupełnie coś innego.
Sandy Bridge to dosyć stare konstrukcje ale wydajność mają na poziomie ivy i nie wiele gorszą od nowych haswellów i jeśli miałbym kupić używanego 2500k a nowego i3 po tej samej cenie ~500zł to nawet bym się nie zastanawiał. Z resztą, nawet stare modele posłużą jeszcze co najmniej kilka lat bez żadnych problemów (chyba, że zaczniemy je podkręcać). Przykładowo mój stary, ośmioletni AMD Athlon pracuje do tej pory i ma się świetnie. Osobiście na ta chwilę wybrałbym bym haswella z uwagi na przyszłościowy socket 1150 aniżeli 1155 z ivy, ale autor ma ograniczony budżet więc ta opcja odpada.

Edit: Grafikę sobie zostaw. Taka ci wystarczy. Zasilacz nie jest najgorszy ale na dobrą sprawę przydało by się go wymienić aby spać spokojnie. Pamięć do wymiany. Potrzebujesz 8GB DDR3 1600 MHZ lub 1333 MHZ, najlepiej w dwóch kościach.

Last edited by <--Zoltar-->; 08-03-2014 at 19:21.
<--Zoltar--> jest offline   Reply With Quote
Użytk. którzy podziękowali <--Zoltar--> za ten post: