4CLUBBERS.PL - Zobacz Pojedynczy Post - Dobór subwoofer
Zobacz Pojedynczy Post
Stary 12-01-2014, 21:12   #4
Memciu
..:: Klubowicz ::..
  
 
Memciu's Avatar
 
Dołączył/a: 10 Dec 2007
Miasto: Olkusz\\//Kraków
Wiek: 33
Postów: 3 909
Tematów: 191
Podziękowań: 2 930
THX'ów: 6 255
Imię: Przemo
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 230 (+)
Memciu 230Memciu 230Memciu 230
Odp: Dobór subwoofer

Cytat:
Napisał Rafael Flash Zobacz post
Hmm no dobra wszystko zależy jak bardzo głośny bas Ci potrzeba ?/ Taki co będzie słychać na 4 przecznice dalej czy wyłącznie dla własnych doznań w aucie??
Jeśli chodzi o ten pierwszy wariant to z pewnością polecam Pioneer TS W308 D4 choć na allegro jest juz jego następca TS W310 D4. Sam mam ten sub koszt ok 270 zł nowy. no raczej to nie jest jakoś super dużo, a naprawdę gra bardzo dobrze auto lata itp itd ale skrzynie do niego radziłbym robić typowo pod ten sub bo mialem 3 różne i dopiero jak kupiłem spacjalną robioną pod niego to dało porządny efekt wzmak kupiłem używkę za 240zł blaupunkt nie pamiętam już nazwy seria gt chyba 300 rms i 750 max dawał jak trza: ) Głośniki w drzwiach mam hertz 13cm koszt ok 150zł. a i kable kable raczej w zestawie nie są zależy co i jak czasem na aukcji piszą ze dostajesz je gratis ale zazwyczaj to kupisz sobie max do 50zł te zwykłe lepsze jakiejś niemieckiej firmy to koszt ok 120-130 zł u mni to tak wygląda:
http://iv.pl/images/62007538128666400950.jpg

no a jeśli chcesz coś tanszego i mniej mocnego to warto moze coś z JBL byle nie peying bo na tym subie juz sie przejechałem pozdro
Patrząc na zdjęcie i widząc skrzynie basową z BR i głośniki w półce, to sądzę że masz baaaardzo niskie wymagania co do jakości dźwięku. Aż dziwię się że ci to nie przeszkadza, jedno z drugim się zakłóca.

PS: nie jestem zwolennikiem głośników w półce- robisz wtedy suba o pojemności skrzyni 900 litrów.


Do autora:
Według mnie to jeśli zależy ci na jakości to na początek powinno się wygłuszyć przednie drzwi, tam wstawić dobre głośniki- min. 165mm.

Potem skrzynie basową- dla mnie najlepiej zamkniętą, ale to już kto co lubi- wzmak+ kable [niedawno opisywałem w tym dziale jak podłączyć i jaki tani subwoofer polecam temat niżej.]. Jaki, to już kwestia ceny.

Nie każde radio będzie grało z subem- musi mieć parę wejść RCA [na zdjęciu przykład, te po prawej biało-czerwone]
__________________
Memciu jest offline  
Memciu dostał 2 podziękowań za ten post.