4CLUBBERS.PL - Zobacz Pojedynczy Post - Opis Endless Series, czyli jak pitchować w nieskończoność.
Zobacz Pojedynczy Post
Stary 14-05-2013, 23:03   #1
RinoKey
..:: Mlody Klubowicz ::..
  
 
RinoKey's Avatar
 
Dołączył/a: 09 Oct 2009
Miasto: Gdańsk
Wiek: 32
Postów: 569
Tematów: 30
Podziękowań: 92
THX'ów: 658
Imię: Leszek
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 3 (+)
RinoKey 3
Odwiedź profil RinoKey na Facebook Odwiedź profil RinoKey na Soundcloud.com
Endless Series, czyli jak pitchować w nieskończoność.

Trafiłem na ciekawy efekt psycho-akustyczny który może wam się przydać w waszych produkcjach. W opisanym poradniku użyłem wtyczki Endless Series by Oli Larkin , jest ona dostępna zarówno dla Windows jak i komputerów Mac.



Za pomocą syntezatora wybieramy dźwięk który będziemy chcieli pitchować (ja wybrałem prosty lead JP8K), następnie na mikser dodajemy w/w plugin i wybieramy odpowiadający nam preset.



Oto co mniej więcej powinniśmy otrzymać:
[Tylko zarejestrowani mogą pobierać mp3, utwórz darmowe konto w 30 sekund, aby odsłuchać i pobrać tą i wiele innych mp3.]
A tutaj przykład, jak zostało to zastosowane w piosence:


Jak zauważyliście, wtyczka dosyć drastycznie zmienia sygnał źródłowy, ale jeśli pobawimy się troszkę, i popracujemy nad nią, to możemy uzyskać całkiem dobre efekty, ja np zrobiłem coś takiego:
[Tylko zarejestrowani mogą pobierać mp3, utwórz darmowe konto w 30 sekund, aby odsłuchać i pobrać tą i wiele innych mp3.]
Co w połączeniu z "normalnym" pluckiem dało taki efekt (połączenie tych dwóch dźwięków razem, aby uzyskać dobre brzmienie zajęło mi ponad 2h więc bądźcie z tym cierpliwi):
[Tylko zarejestrowani mogą pobierać mp3, utwórz darmowe konto w 30 sekund, aby odsłuchać i pobrać tą i wiele innych mp3.]

Słuchacz podświadomie ma wrażenie, że piosenka cały czas "idzie do góry" rozwija się i jest bardziej dynamiczna. Efekt ten jest dosyć często stosowany przy produkcjach muzyki elektronicznej, między innymi w utworze SHM - One.

Last edited by Zolczi; 15-05-2013 at 05:00.
RinoKey jest offline  
RinoKey dostał 14 podziękowań za ten post.
Twoja reklama w tym miejscu - już od 149 PLN rezerwuj termin, tel.669488725, gg:3576096.

4Clubbers Hit Mix Team presents