4CLUBBERS.PL - Zobacz Pojedynczy Post - Renault Megane I czy Renault Clio II - co wybrać
Zobacz Pojedynczy Post
Stary 01-11-2012, 20:05   #4
kruchyl
..:: Gadatliwy ::..
  
 
Dołączył/a: 25 Apr 2010
Miasto: Chełm
Postów: 44
Tematów: 2
Podziękowań: 28
THX'ów: 14
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 1 (+)
kruchyl 1
Odp: Renault Megane I czy Renault Clio II - co wybrać

do diesli w renówce trzeba mieć szczęście. znam ludzi jeżdżących dci-kami i nic im się nie dzieje, a znam takich co stają się powoli przyjaciółmi z mechanikami.
co do tematu mam Clio 2ph1 98r. 1.6 8v. samochód spisuje się dobrze, z napraw, jak wiadomo zawieszenie trzeba co jakiś czas porobić, wymieniłem gumy w wahaczach (idąc po taniości żeby nie wymieniać całych wahaczy) lepsza firma, plus drążki stabilizatora zamknąłem się w 360 zł. szykuje mi się wymiana kolektora wydechoweglubią pękać po dłuższym czasie) i wymieniłem tłumik kompletny. samochód jeśli chodzi o wymiany jest tani. jeśli chodzi o spalanie hmm... 9-10l w mieście to podstawa, przy ciężkiej nodze to i pod 12 podejdzie. na trasie 7.5l przy prędkości ok 100km/h i 3 osobach w aucie. Osobiście poleciłbym Clio jak nie taki silnik to ekonomiczny 1.2 na trasie 90-100km/h zadowoli się 5l benzyny.
co do megi się nie będę wypowiadał bo jeździłem tylko coupe-tką 2.0 IDE, a z tego co wiem jest sztywniejsza i droższa w utrzymaniu(przy tym silniku) od zwykłej. pozdro
kruchyl jest offline  
Użytk. którzy podziękowali kruchyl za ten post: