4CLUBBERS.PL - Zobacz Pojedynczy Post - Radio.. Które z nich? 250-350 zł.
Zobacz Pojedynczy Post
Stary 04-06-2012, 16:28   #3
Memciu
..:: Klubowicz ::..
  
 
Memciu's Avatar
 
Dołączył/a: 10 Dec 2007
Miasto: Olkusz\\//Kraków
Wiek: 33
Postów: 3 909
Tematów: 191
Podziękowań: 2 930
THX'ów: 6 255
Imię: Przemo
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 230 (+)
Memciu 230Memciu 230Memciu 230
Odp: Radio.. Które z nich? 250-350 zł.

Z tych radyjek to kolejno:
Clarion
Alpine
Pioneer
Kenwood.

Takie firmy jak Sony i LG nie polecam jeśli chodzi o radia samochodowe.

Ja osobiście jestem za radiami marki Alpine i Clarion.

Alpine'a sam słyszałem w aucie Vectra B [dobre nagłośnienie miała co jest ważne], i radio spisywało się, z tego co pamiętam to ma 1 komplet wejść RCA [czyli na wzmacniacz głośniki tył lub subwoofer], regulacja tonów nie jest rozbudowana lecz jeśli nie masz większych wymagań [regulacja częstotliwości] to polecam.

Clariona słyszałem lecz nie ten model, dla mnie dźwięk średni dlatego że słabe niskie tony, lubię dośc mocny bass a w tym radyjku przy podstawowych ustawieniach [czyli +/- 7 basu, nie częstotliwości] dla mnie lekko za mało go było, może to wina słabszego nagłośnienia [w passacie b5 kombi] a może moja bo nie bawiłem się dokładnymi ustawieniami - nie moje auto jak i radio było, więc nie chciałem kombinować.
Sam niedawno szukałem tej wersji radia , lecz używki.

Kenwood, niektórym się podoba brzmienie tych radyjek, ale starszych modeli, a sądzę że te nowsze to już nie to samo.

Pioneer, dobra marka jeśli chodzi o cena a jakość produktu.


Ogółem ja osobiście ci nic nie polecę, czemu?
Ponieważ ja bym wybrał z tych radyjek np. albo Clariona albo Kenwooda, ale tobie się może ich brzmienie nie podobać, każdy ma swój gust i inny słuch, ja osobiście jeśli chodzi o jakość dźwięku jestem wybredny czasami i muszę mieć ustawione radio po swojemu inaczej uszy mnie przy dłuższym słuchaniu bolą.

Najlepszym według mnie wyjściem jest kupienie za tą cenę używanego radia, a na pewno z lepszą jakością dźwięku.

A jeśli nie bierzesz pod uwagę używek, to już kwestia jakie ty chcesz, ja jedynie mogę ci powiedzieć że wybrałbym chyba Kenwooda, i że każde z tych radyjek [które napisałem że polecam] ma przynajmniej jedno wejście na wzmacniacz [co według mnie jest wystarczające ponieważ wzmaka raczej teraz używa się pod tube lub głośniki przód].
__________________
Memciu jest offline  
Użytk. którzy podziękowali Memciu za ten post: