Plusów: 2 (+)
Deejay Paulo 2
Odwiedź profil Deejay Paulo na Facebook
T-ME: "Kolejorz" rozjechany! Bakero na wylocie

Ruch Chorzów rozbił Lecha Poznań 3:0 w meczu 19. kolejki T-Mobile Ekstraklasy i skutecznie zrewanżował się za porażkę 0:3 z rundy jesiennej. Dla "Kolejorza" była to druga porażka z rzędu i najprawdopodobniej ostatni mecz pod wodzą Jose Marii Bakero.

Pierwszą groźną akcję piłkarze Waldemara Fornalika stworzyli w 10. minucie. Janoszka minął Wojtkowiaka i dośrodkował na czwarty metr przed bramkę. Tam był Piech, ale naciskany przez Arboledę nie trafił w piłkę.

Cztery minuty później było już 1:0 dla "Niebieskich". Po dośrodkowaniu Zieńczuka z rzutu wolnego i strzale głową Piecha Kotorowski odbił piłkę prosto w nogi Wołąkiewicza i futbolówka wpadła do bramki.

Cztery minuty przed przerwą Ruch dołożył kolejnego gola. Marek Zieńczuk popisał się fantastycznym strzałem z rzutu wolnego z 34 metrów. Piłka odbiła się od poprzeczki w samym oknie bramki Kotorowskiego i przekroczyła linię bramkową.

Lech w pierwszych 45 minutach tylko raz poważnie zagroził bramce gospodarzy. W 23. minucie na zaskakujący strzał zza pola karnego zdecydował się Rudniew i Peskovicia uratował słupek.

W drugiej połowie Ruch kontynuował dzieło zniszczenia. Już na początku, w odstępie zaledwie kilkudziesięciu sekund, strzały głową na bramkę Kotorowskiego oddali Jankowski i Grodzicki. W pierwszym przypadku piłkę z linii bramkowej wybił Kriwiec, w drugim na posterunku był bramkarz Lecha.

W 51. minucie padł trzeci gol. Zieńczuk dośrodkował w pole karne, Janoszka zgrał piłkę głową do Jankowskiego a ten umieścił piłkę w bramce z najbliższej odległości.

Kwadrans przed końcem w sytuacji sam na sam z Peskoviciem znalazł się Rudniew, ale jak nie idzie, to nie idzie - Łotysz uderzył bardzo mocno obok bramkarza, jednak po raz drugi w tym meczu tylko w słupek.

Już po ostatnim gwizdku sędziego doszło do bardzo nieładnego incydentu. Dimitrije Injac odepchnął Gabora Strakę a ten w rewanżu go opluł. Piłkarz Lecha otrzymał za swoje zachowanie żółty kartonik, zawodnik Ruchu od razu czerwony.

Ruch Chorzów - Lech Poznań 3:0 (2:0)

Hubert Wołąkiewicz 14-sam., Marek Zieńczuk 41, Maciej Jankowski 51

Żółte kartki: Paweł Abbott - Luis Henriquez, Manuel Arboleda, Hubert Wołąkiewicz, Dimitrije Injac

Czerwona kartka: Gabor Straka (po zakończeniu meczu).

Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz). Widzów 7 000.

Ruch Chorzów:
Michal Peskovic - Żeljko Djokic, Rafał Grodzicki, Piotr Stawarczyk, Marek Szyndrowski - Marek Zieńczuk, Paweł Lisowski, Gabor Straka, Łukasz Janoszka (88. Wojciech Grzyb) - Arkadiusz Piech (92. Filip Starzyński), Maciej Jankowski (69. Paweł Abbott).

Lech Poznań: Krzysztof Kotorowski - Grzegorz Wojtkowiak (52. Marcin Kikut), Hubert Wołąkiewicz, Manuel Arboleda, Luis Henriquez - Aleksander Tonew (59. Semir Stilic), Siergiej Kriwiec, Marcin Kamiński, Dimitrije Injac, Bartosz Ślusarski (66. Vojo Ubiparip) - Artjom Rudniew.
Deejay Paulo jest offline
Deejay Paulo dostał 4 podziękowań za ten post.
Twoja reklama w tym miejscu - już od 149 PLN rezerwuj termin, tel.669488725, gg:3576096.